Skocz do zawartości
landryn87

które wybrac amortyzatory Passat B4 przednie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie czytam szukam po forum było trochę tematów o amortyzatorach ale chciałbym sie zapytać o rade:) które amortyzatory wybrać ,,, Passat B4 1994 1.8

 

 

http://www.allegro.pl/item569405164_amortyzatory_audi_80_b2_b3_b4_przod_najtaniej.html

 

 

 

http://www.allegro.pl/item570386613_amortyzatory_audi_80_b3_b4_przod_rewelacyjne_gh.html

 

czy cos innego w podobnej cenie:)

 

Jeszcze mam pytanie czy trzeba WYMIENIĆ OSŁONY I ODBOJE i łozysko tylko łożyska amortyzatora nie moge znalesc nigdzie na allegro:( albo źle szkam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory to najlepiej sachs lub kayaba nie jakieś gówno tak osłony i odboje też się wymienia. Jak łożyska są w kiepskim stanie to też do wymiany a tak w ogóle to się używa szukajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej obstawiam tą http://www.allegro.pl/item560283928_amortyzatory_przod_kayaba_audi_80_b3_b4_najtaniej.html aukcję. Tylko cena już inna. Odboje i osłony też powinieneś wymienić.

 

110 zł/szt, obstawiam, że jak podjedzie do choćby IC to będzie w podobnej cenie i przynajmniej z gwarancją pewności.

 

Tak jak przedmówcy, nie kupuj takich tanich gówien, bo za chwile znowu będziesz je wymieniał. Lepiej dołożyć i postawić na markowe części. Odboje sachsa, łożyska McPhersona firmy Febi. Ja mam z przodu gazówki i sprężyny Sachsa, minęły 3 lata i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale cena jest wyższa a ja max 2 lata pojeżdżę więc poco kasę lądować jak te za 50 zl 2 lata spokojnie wytrzymają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... jak te za 50 zl 2 lata spokojnie wytrzymają:)

 

albo i nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cos w tym jest albo i nie:):) ja wiem , że macie racje zgodzę sie z wami ale muszę wymienić a kasy nie mam a amorki po 120zl .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Jeśli amorki to tylko Sachs, Kayaba albo Bilstein i ew. Monroe... Sam teraz kupowałem na tył Bilsteiny za 315zł i jestem zadowolony. Wiadomo, że na przód są droższe no i komplet osłon i odbojów nowych obowiązkowo. Z resztą na zawieszeniu nie ma co oszczędzać i sam się o tym przekonałem.. Z drugiej strony pomyśl jak ci padną te amorki i będziesz je musiał zwracać do kolesia... Nic nie będzie opłacalne a nerwy będą niepotrzebne... Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien jesteś że tyle wytrzymają i ze nie zapłacisz 2 razydobrze przemyśl sprawe bo jak kupisz na szrocie to nawet nie będziesz musiał sprężyn ściskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tylko Sachs albo Bilstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te amorki za 55 zl nie wytrzymają 20 tys km więcej nie zorbie na pewno:) jeszcze osłony i łożysko a mogę wydać na całość 300zl na prawo i lewa stronę i sam wymienię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówców ale jeszcze dodam że gwarancja jest uznawana jeżeli montował je autoryzowany zakład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie te amorki za 55 zl nie wytrzymają 20 tys km więcej nie zorbie na pewno

Wytrzymają albo i nie. Raczej nikt nie da Ci gwarancji. Jak będziesz miał szczęście to wytrzymają nawet 40 tyś., a jak będziesz miał pecha to nawet 20 tyś nie wytrzymają. Ale decyzja należy do Ciebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole kupić shitowej firmy nowe niż używki bo nie wiem na co trafie prawda??? a mam pytanie o to łożysko jak to sie nazywa bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć tego łożyska zęby kupić na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam tylko Sachs albo Bilstein

 

Oczywiście dołączam się do Kolegi.

Sam się przekonałem jeszcze jak miałem Jetkę:D

Kupiłem te gówniane Recordy i po około 12 miechach miałem zawias do wymiany... Zero sprawności. Nauczony doświadczeniem kupiłem SACHS nie jakieś gazówki, ale olejowe - zwykłe. Z tego co wiem, chłopaczek, który ode mnie kupił autko do dziś śmiga i nie wymieniał amorków jeszcze.....

Zdaję sobie sprawę, że jest różnica w cenie, ale jesteśmy za biedni, żeby kupować tanie rzeczy.... Jak mówi przysłowie: "Tanie mięso psy jedzą". Warto dołożyć troszkę kasy. Naprawdę.

Pozdrawiam.

 

 

Takie kupowałem niedawno:

http://allegro.pl/item575071923_amortyzatory_sachs_vw_passat_b3_b4_sedan_kombi.html

Sprzedający bardzo uczciwy gość, ma dużo części w bardzo dobrych cenach.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie o to łożysko jak to sie nazywa bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć tego łożyska zęby kupić na allegro..

 

Łożysko McPhersona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wole kupić shitowej firmy nowe niż używki bo nie wiem na co trafie prawda??? a mam pytanie o to łożysko jak to sie nazywa bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć tego łożyska zęby kupić na allegro...

 

podjedź do jakiegoś sklepu moto na miejscu, bodajże za sztuke Febi chcą 30 zł, więc bez sensu brac na allegro

Tu dla przykładu z allegro:

http://allegro.pl/item560560058_lozysko_amortyzatora_przod_vw_golf_passat_nowe.html

 

http://allegro.pl/item578797878_lozysko_amortyzatora_vw_golf_passat_od_ss.html

 

są dwa rodzaje łożysk. Jaką masz pewność ze kupisz to właściwe :?: Jak już chcesz to kup te tanie amory na allegro, ale łożysko kup w normalnym sklepie, będziesz miał możliwość szybkiej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekanie Panowie za wszelkie sugestie :) pojadę jutro do sklepu motoryzacyjnego i zapytam ile by kosztowały amorki i osłony i Gniazdo amortyzatora przód (z łożyskiem) pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuje :):)

 

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

są dwa rodzaje łożysk. Jaką masz pewność ze kupisz to właściwe

 

a mam kupić takie jakie sa obecnie włożone???? bo te amorki u mnie dziwnie wystają i z lewej strony jak podniosę na podnośniku auto i złapie za koło to góra dół chodzi a w lewym nawet drgnie ,.. było juz o tym na forum i ludzie dwuznacznie sie wypowiadali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń cię Panie Boże przed amortyzatorami GPD :634:. Kupiłem je na Allegro i po założeniu okazało się że się przełamują nie trzymając kąta koła :eek:, na szczęście udało się je odesłać ale dwie przesyłki w plecy :637: a i tak trzeba było kupić markowe :cool:. Jeżeli chodzi o olejaki to np. Kayaba - twardsze, Sachs - miększe bardziej komfortowe.Od tamtej pory nie dziaduję na takich rzeczach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak te za 50 zl 2 lata spokojnie wytrzymają

Nie wytrzymają. Sprawdziłem na własnej skórze. Po miesiącu było jak przed wymianą :kwasny: B3 poszło na sprzedaż, jak się okazało zaraz amorki i sprężyny były wymieniane.

 

KYB, Sachs, Montoe, a z tańszych alco mogę polecić - 120 tys km/2,5 roku i nadal w dobrym stanie (tyle że z tyłu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności