Skocz do zawartości
Varcan

Jak sprawdzić świece żarowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest jak w temacie.

 

Na forum znalazłem (dotychczas) jedną metodę: mianowicie "odkręcić listwę zasilającą świece (mogą być też kable) zdjąć ją i kabelkiem podłączonym bezpośrednio do bieguna (+) akumulatora dotykać po kolei wierzchołek każdej ze świec. Jeśli świeca jest sprawna, to przy dotykaniu nastąpi iskrzenie. Jeśli któraś ze świec jest niesprawna (nie widać iskrzenia) to na pewno uległa uszkodzeniu"

 

Słyszałem że są jeszcze dwie metody lecz nie wiem jak je zastosować :

1. Z użyciem omomierza,

2. Z użyciem przewodu i żarówki.

 

Jeżeli ktoś wie jak te dwie metody powinno się wykonać to proszę o info.

 

Proszę aby wypowiedzieli się specjaliści która z metod jest najlepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewmiam cie ze metoda opisana przez ciebie jest skuteczna-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
1. Z użyciem omomierza
po odkręceniu przewodów zasilających sprawdzasz rezystancję świecy.Omomierz dajesz między końcówkę na świecy a masę.Niestety nie wiem ile Ohmów ma mieć świeca.

 

2. Z użyciem przewodu i żarówki
odkręcasz przewody i łączysz układ: końcówka świecy - żarówka - plus akumulatora.Jeśli żarówka jasno świeci to świeca jest dobra.Możesz porównać jasność "na oko" z innymi świecami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że żarówka zwykła na 12V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie zdejmowałem listwę, i włączałem na grzanie, i patrzyłem któe robią się czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

A ja mam pytanie - czy mogą się one psuć stopniowo: jak zimno to gorzej pali - na poczatku nie na wszystkie cylindry i kopci na biało a po chwili łapie na wszystkie. Może to coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gutzio

apropos sprawdzania omomierzem... sprawa jest banalna swieca to jest poprostu grzalka dziala prawie jak drut na zwarcie wiec rezystancja jest bliska 0 ohm. Ale jak chcesz sprawdzic omomierzem to i tak musisz odkrecic listwe, pozniej przewody miernika jeden dotknac do koncowki swiecy a drugi do masy np.. do glowicy i jak jest przejscie to jest oki, choc ja osobiscie oprocz sprawdzenia swiecy omomierzem polecam wykrecenie i sprawdzenie wizualne czy nie jest poupalana itd.... proba grzania tez jest wskazana.. ale to jak kto uwaza..

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

pannonia, dokładnie.Nie pali na początku na ten cylinder w którym świeca jest padnięta.Ale to tylko na zimnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum znalazłem (dotychczas) jedną metodę: mianowicie "odkręcić listwę zasilającą świece (mogą być też kable) zdjąć ją i kabelkiem podłączonym bezpośrednio do bieguna (+) akumulatora dotykać po kolei wierzchołek każdej ze świec. Jeśli świeca jest sprawna, to przy dotykaniu nastąpi iskrzenie. Jeśli któraś ze świec jest niesprawna (nie widać iskrzenia) to na pewno uległa uszkodzeniu"

 

zawsze stosowałem tę metodę i nigdy się nie zawiodłem,

 

 

A ja mam pytanie - czy mogą się one psuć stopniowo: jak zimno to gorzej pali - na poczatku nie na wszystkie cylindry i kopci na biało a po chwili łapie na wszystkie. Może to coś innego?

 

jak najbardziej na początku będzie kulał a potem już będzie normalnie.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności