Skocz do zawartości
pucek716

Jakie filtry muszę wymienić przy zmianie freonu w klimie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Panowie mam pytanie jakie filtry należy wymienić przy zmianie freonu w klimatronicu? Dziękuję z góry za każdą poradę lub skierowanie na starszy post w tym temacie. pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freonu to już się u nas nie używa ;) Filtr kabinowy inaczej przeciwpyłkowy. Mann, filtron lub knecht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derlysy dzięki za informację:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freonu już ładne kilka lat się nie stosuje, Passat nabity jest innym czynnikiem.

 

Na pewno wymień filtr kabinowy (ten który filtruje powietrze zasysane do kabiny). Może powodować powstawanie nieprzyjemnych zapachów, jak i parowanie szyb przy wyłączonej sprężarce. Dochodzi to tego kwestia odgrzybiania klimatyzacji - jeżeli robisz je sam to broń boże nie wlewaj pianki zakupionej w sklepie do nawiewów mimo że tak pisze na opakowaniu! Aplikuje się go pod filtr kabinowy, prosto na wirnik działającego wentylatora który rozprowadzi środek po cały układzie i przepuści przez parownik czyli głównego sprawcę przykrego zapachu.

 

W klimatyzacji znajduje się jeszcze osuszacz (taka duża podłużna puszka za przednim zderzakiem). W tym wieku można go wymienić, już raczej nie spełnia swojej funkcji (usuwanie wilgoci z czynnika). Generalnie wszyscy olewają temat i jakoś to działa, skutki będzie widać dopiero po kolejnych kilku latach ;)

 

Dochodzi jeszcze filtr siatkowy przy zaworach (aby go wyjąć, trzeba odzyskać czynnik z układu i odkręcić jeden przewód). Przy wymianie warto zwrócić na niego uwagę. Zapchany może powodować spadek wydajności układu. Nie kosztuje dużo, często pomaga też zwykłe jego przedmuchanie. Zbierają się na nim opiłki ze zużywającej się sprężarki, po ich ilości można ocenić jej stan.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prącie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artuj dzięki za dokładny opis. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli robisz je sam to broń boże nie wlewaj pianki zakupionej w sklepie do nawiewów mimo że tak pisze na opakowaniu!

Odgrzybiałem klimę i właśnie waliłem piankę w nawiewy. Następnie wyjąłem filtr kabinowy i również psikałem na wentylator. W nawiewy boczne można psikać, tylko pod żadnym pozorem nie można walić w środkowy. Kolega psiknął w środkowy i panel od klimatronica oraz radio się zje*ało :) Od tamtej pory wie, że nie można w środkowy psikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności