Skocz do zawartości
Gość Waldzior

Alufelgi ET 50. Proszę o radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldzior

Witam,

Jestem tu nowy ale prześwietliłem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moją wątpliwość.

Znalazłem przesadzone felgi 16" 5X112 ET50.

Mam Paska B5 z 2000 roku i wyczytałem, że ET dla niego to przedział między 35 a 45.

Czy ET 50 wejdą do niego? Są to felgi od najnowszych modeli Paska.

Czy te 5 mm sprawi kłopot w eksploatacji?:confused:

Czy są potrzebne dystanse?:confused:

Proszę o pamoc.

 

Dzięuję i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie felga może oprzeć się na zaciskach hamulcowych więc raczej bez dystansów się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldzior
prawdopodobnie felga może oprzeć się na zaciskach hamulcowych więc raczej bez dystansów się nie obejdzie

Czy dystanse to element normalnie kompatybilny czy raczej należy tak dobierać felgi, żeby z nich nie korzystać?

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te 5 mm sprawi kłopot w eksploatacji?

Na 99% potrzebne będą dystanse.

 

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

 

Najlepszym wyjściem jest znalezienie felg do których nie będziesz musiał zakładać dystansów. Felgi bez dystansów opierają się tez na piaście, a jak założysz dystanse to felgę trzymają tylko szpilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldzior

Hmm, to lipa.

A felgi... sami oceńcie.

f5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy czy ktoś jest może zorientowany w temacie felg z poniższego zdjęcia. Są to felgi z Golfa V 15" ET50 i szerokość 6,5". Czy podchodzą one do B5FL bez żadnych kombinacji z dystansami. W aukcjach niby piszą że do passata pasuje ale mam wątpliwości czy zaciski się pomieszczą bez ocierania. Wydaje mi się że widziałem tu na forum paska na tych felgach ale nie moge znaleść, mógł też mieć założone dystanse.

 

golfvw.jpg

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam doświadczenie z poprzednim autkiem o ET.........kupiłem bardzo ładne felgi z seata do golfika i wszystko miało być cacy,lecz przy obciążeniu nim dotarłem z wawy do gdańska rozpier....... przednie opony.( i znowu koszt 500 zł) jak brakuje nawet 2,,3,4 mm. ODRADZAM!!!!

-ET dla niego to przedział między 35 a 45.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam doświadczenie z poprzednim autkiem o ET.........kupiłem bardzo ładne felgi z seata do golfika i wszystko miało być cacy,lecz przy obciążeniu nim dotarłem z wawy do gdańska rozpier....... przednie opony.( i znowu koszt 500 zł) jak brakuje nawet 2,,3,4 mm. ODRADZAM!!!!

-ET dla niego to przedział między 35 a 45.

 

Dzięki kolego, napewno masz rację. Ale mi chodzi o ten konkretny model felgi. Jest to stosunkowo wąska felga 6,5" i opony jakie ewentualnie bym tam zakładał to 195/65/15 więc bez szału. Bardziej martwi mnie czy będzie odpowiedni odstęp od zacisków hamulcowych.

 

Drążę temat bo mam okazję kupić w zasadzie nowe takie felgi, które nie jeździły na aucie, z powystawowej wyprzedaży salonowej. Zamienniki innych firm mnie zabardzo nie interesują, używki również, a jaka jest jakość i trwałość oryginału to każdy wie. Kiedyś znalazłem nawet zdjęcie paska na takich felgach, tylko już nie pamiętam czy tu na forum czy na allegro. Niestety nie mam pewności czy felgi są założone bez kombinacji z dystansami. Gdyby ktoś coś jeszcze wiedział w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.

 

6091619982.jpg

 

 

Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego, napewno masz rację. Ale mi chodzi o ten konkretny model felgi. Jest to stosunkowo wąska felga 6,5" i opony jakie ewentualnie bym tam zakładał to 195/65/15 więc bez szału. Bardziej martwi mnie czy będzie odpowiedni odstęp od zacisków hamulcowych.

 

Drążę temat bo mam okazję kupić w zasadzie nowe takie felgi, które nie jeździły na aucie, z powystawowej wyprzedaży salonowej. Zamienniki innych firm mnie zabardzo nie interesują, używki również, a jaka jest jakość i trwałość oryginału to każdy wie. Kiedyś znalazłem nawet zdjęcie paska na takich felgach, tylko już nie pamiętam czy tu na forum czy na allegro. Niestety nie mam pewności czy felgi są założone bez kombinacji z dystansami. Gdyby ktoś coś jeszcze wiedział w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.

 

6091619982.jpg

 

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

Ja kupiłem felgi do 3BG z ET50 tyle tylko że 16". Załozyłem - jeździłem - ale bardzo się bałem że rozwalę oponę (o docisk hamulcowy byłem spokojny - tyle tylko że to 16"). Odstęp opony od wahacza był bardzo niewielki - nawet palca nie mogłem wcisnąć. Kupiłem dystanse, dłuższe śruby i jeżdżę już drugi rok i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam od roku zalozone alufelgi 205x55x16 i ET50 (alufelgi orginalne vw) bez zadnych dystansów i jezdze bez problemu nic nie obciera nawet przy obciązeniu. Mozesz smialo zakladac I cieszyc sie ładnym wyglądem autka pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mozesz napisac kolego czy podeszły ci te felgi ET 50 6,5J X 15 od golfa v do B5 FL lub ktoś inny moze odpisać czy podchodzą bez dystansy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na takich pomykam kupiłem je do poprzedniego passata 98r i nic sie nie działo opony 205x60x15 i teraz mam paska 2003 i na tych samych latam i nic nie obciera także śmiało bierz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś się martwi o ET 50 to nie ma czym :) ja w felgach R16 takie et posiadam i nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. nic nie obciera... nic nie trze przy skrętach... i nawet nieźle wygląda ;) opony jakie mam to 205/55 a szerekośc felgi wynosi 7,5 (chyba :P ) :D no i żadnych dystansów ;)

 

tu link jak to wygląda: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=79010

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 miesięcy pomykam na felgach 6,5 16 cali et 50 i wszystko jest ok. odstęp od zacisków ok. 2cm od wahacza podobnie mam nadzieję ,że na dalszą metę nic nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, interesuje mnie czy podejdzie mi felga 8j18 ET 50 oponki 225/40

 

ps. zawieszenie FK Gwint

Edytowane przez polakpotrafi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chce kupić felgi mercedesa ro wymairach: 8Jx16H2 ET 53, będzie ok?czy raczej lipton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy alu 15 vw,et 50 pasuje bez problemu do b5? bo roznie pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie aktualnie mam stalówki na zimówce i są to 16' 205/55 ET 50 i z przodu jest blisko wahacza ale od 2 lat tak jeżdżę i nie ociera opona całą i felga bez zadrapań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności