Skocz do zawartości
Gość flangs

Funkcje w pełnym FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość flangs

Witam

 

W swoim Pasku z 1997 r. mam rzadko spotykany pełny FIS z zielonym podświetleniem. Wyświetla on następujące funkcje:

 

- informacje z fabrycznej nawigacji

- informacje ze skrzyni biegów (automat)

- przejechany dystans

- średnie zużycie paliwa

- aktualne zużycie paliwa

- czas jazdy

- średnia prędkość

 

Wiem, że mogę zmienić język wyświetlanych informacji (mam niemiecki, chcę zmienić na angielski), ale czy można uruchomić jakieś dodatkowe funkcje (najbardziej zależy mi na zasięgu)? I jeszcze jedno pytanie: czy we wszystkich Passatach jest kontrolka niskiego stanu płynu spryskiwaczy i otwartych drzwi (u mnie nie ma lub nie działają)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Funkcję to chyba nic nie dodasz...

Zmiana języka - szukaj na forum bo gdzieś coś czytałem np TU

Jeżeli chodzi o kwestię otwierania drzwi - chyba nici z tego będą!

Niski stan płynu spryskiwaczy - da się to włączyć ale najpierw sprawdź czy w zbiorniku masz czujnik poziomu płynu albo jakoś tak.

[17] "Instruments" (Zestaw wskaźników)

[07 - kodowanie]

(spisujemy numer jaki posiadamy tak na wszelki wypadek i teraz sobie zmieniamy)

XXXXX kody wyposażenia

01XXX sygnalizacja okładzi hamulca

02XXX sygnalizacja zapietych pasów

04XXX płyn w spryskiwaczu

16XXX uaktywnienie nawigacji

 

XXXXX kody obszarów (czyli to czy ma pokazywac w milach czy km)

XX0XX Niemcy

XX1XX Europa

XX2XX USA

XX3XX Kanada

XX4XX Anglia itd.

 

XXXXX ilość cylindrów dla komputera

XXX4X 4 cylindry

XXX5X 5 cylindrów

XXX6X 6 cylindrów

 

XXXXX kody impulsów odległości

XXXX1 4358

XXXX2 3538

XXXX3 4146

to pozostawiamy bez zmian (Europa 2)

 

Dla aut z USA to włacza się biper otwartych drzwi

(słychać modulowany sygnał dźwiękowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg na baku wprowadzono dopiero w paskach po lifcie i licznik musi być na szynie CAN. Ty masz passka z 97r., a więc bez CAN, więc raczej nic nie wskurasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze w golfach IV była mozliwość włączenia funkcji zasięgu w starszych rocznikach

za pomocą vagtacho trzebabyło zczytac eprom i zamienić 2 literki

więc moze i w paskach sie da...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Seata Toledo z MFA i ma zasięg na baku, ale jak pisałem wyżej licznik jest na CAN (xxx920xxx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

Szkoda :/ ...

 

Dzisiaj zmieniłem już język wyświetlanych wiadomości, próbowałem sobie jeszcze zrobić domykanie szyb z pilota, ale MTM Lite 1.2 nie chce ruszyć z moim modułem komfortu (wersja Full 2.0 podobno daje radę), a pod DOSem nie mogę nic zrobić, bo mam interfejs na USB.

 

A nie wiecie czy w fabrycznym alarmie mogę uaktywnić mignięcie którymiś lampami (na razie jest tylko sygnał dźwiękowy (trąbnięcie) przy włączaniu/wyłączaniu alarmu)?

 

I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio wymieniałem baterię w pilocie i teraz, jak jest zimny samochód(?), to często nie mogę go otworzyć pilotem. Dioda w pilocie niby miga, ale samochód nie reaguje. Objawy wskazywałyby raczej na jakąś nieprawidłowość po stronie auta, ale jakoś dziwnie zbiegło się to w czasie z wymianą baterii. Spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie czy w fabrycznym alarmie mogę uaktywnić mignięcie którymiś lampami (na razie jest tylko sygnał dźwiękowy (trąbnięcie) przy włączaniu/wyłączaniu alarmu)?

 

Te ustawienia masz w module komfortu [46] -> adaptacja -> i tam masz odpowiednie opcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności