Skocz do zawartości
Michal1980

Sygnal dzwiekowy od spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sobie jade i zapalila mi sie kontrolka braku plynu do spryskiwaczy oraz zasygnalizowalo "brzeczkiem" wszystko byloby cool, gdyby nie fakt, ze brzeczek odezwal sie jeszcze (w ciagu godzinnej jazdy) jeszcze ze 3 albo 4 razy? Eeeeee, what´s goin´on? :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn masz? Sprawdź kostkę przy czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakafoto, no plynu mam koncowke, dlatego mi piszczy:) Ale 4 razy?? Gdzie ta kostka dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plynu mam koncowke

to dolej

poszukaj przy zbiorniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no plynu mam koncowke, dlatego mi piszczy:) Ale 4 razy??
No chyba sam sobie odpowiedziałeś....

...może głupie porównanie :P : gdy podgrzewasz coś w mikrofalówce -> czas upłynie -> brzęczek pyka co jakiś czas, dopóki nie otworzysz drzwiczek.

Wniosek: Na podobnej zasadzie działa brzęczek od braku płynu spryskiwającego :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, NA PEWNO NIE. To czy rezerwa tez piszczy Ci co jakis czas jak jedziesz? Nie sadze. Poza tym, juz raz mialem malo plynu i brzeczalo tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax, NA PEWNO NIE. To czy rezerwa tez piszczy Ci co jakis czas jak jedziesz?

 

mi w ciągu 10 km dojazdu do pracy potrafi się włączyć i wyłączyć (dosłownie - gaśnie i znika ikonka, a później zapala się i piiiiiiiiiiiiiiiiiii) nawet i 4x :[ CHOLERNIE denerwująca cecha passka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek, Tobie gasnie i zapala, mi zapalila sie raz a brzeczala 4x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fifolin

A ja mapytanie gdzie jest wogule brzęczek w B5 rok 2000 silnik ATJ 1,9 TDI 115PS PD.

U mnie nawet nie brzęczy jak nie zgasze świateł i otworzę drzwi i strasznie mnie to denerwuje bo mam sklerozę i często zdarza mi się zostawić autko na światłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nawet nie brzęczy jak nie zgasze świateł i otworzę drzwi
a działa Ci oświetlenie "pod nogi" w drzwiach? Jeśli nie, to uszkodzenie jest w zamku drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax, NA PEWNO NIE. To czy rezerwa tez piszczy Ci co jakis czas jak jedziesz?

 

mi w ciągu 10 km dojazdu do pracy potrafi się włączyć i wyłączyć (dosłownie - gaśnie i znika ikonka, a później zapala się i piiiiiiiiiiiiiiiiiii) nawet i 4x :[ CHOLERNIE denerwująca cecha passka...

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax, NA PEWNO NIE. To czy rezerwa tez piszczy Ci co jakis czas jak jedziesz?

 

mi w ciągu 10 km dojazdu do pracy potrafi się włączyć i wyłączyć (dosłownie - gaśnie i znika ikonka, a później zapala się i piiiiiiiiiiiiiiiiiii) nawet i 4x :[ CHOLERNIE denerwująca cecha passka...

Potwierdzam.

No ikonka znika, bo na nierównościach czujnik jest zalewany płynem. Gdy poziom spadnie to zapala się ikonka i brzęczyk daje znać o braku płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ikonka znika, bo na nierównościach czujnik jest zalewany płynem. Gdy poziom spadnie to zapala się ikonka i brzęczyk daje znać o braku płynu.

Zgoda. Tak mialem raz z paliwem, ale od spryskiwaczy mialem tak ze ikonka pali sie caly czas i brzeczy kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ikonka znika, bo na nierównościach czujnik jest zalewany płynem. Gdy poziom spadnie to zapala się ikonka i brzęczyk daje znać o braku płynu.

 

no Duży ma chyba racje, ja też takie coś miałem, ale było mało płynu i wywnioskowałem że przy jaździe pod górkę i z górki, hamnowaniu i ruszaniu może ten czujnik być zalewany czy jakoś tak... zalałem nałęczowiankę do zbiorkiczka (gazowaną) i miałem spokój :)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ten czujnik to gdzie jest? Bo wczoraj wyjąłem silniczek i w tym miejscu w baniaczku jest tylko dziura z gumowa uszczelką, w którą się wciska silniczek. zbiorniczek obejrzałem i tam nic nie widzę. Ten czujnik to był w nowszych modelach? Bo gdyby tak miało byc, to bym nie miał z prawej strony wyświetlacza tej ikony z szybą i fontanną. Co prawda płyn mi sie skończył i nie widziałem, zeby mi się to zapalało albo piszczało. :dobani::kwasny::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie zapala się i piszczy jak mam gdzieś jeszcze 1/3 płynu w zbiorniczku... (zbiorniczek 4,5l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój zbiorniczek ma 2.8 litra i ostatnio wypsikałem cały, ze tylko piana leciała i nic mi nie sygnalizowało. ten czujnik to jest oddzielny czy w silniczku jest?? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MadMax

A czy u Was podczas odpalania silnika (i gdy na chwilę zapalają się kontrolki) zapala się kontrolka niskiego poziomu płynu do szyb? I czy jest to standardowe wyposażenie w paskach. U mnie pewnie coś jest nie tak z tym czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności