Skocz do zawartości
Mibi

Ksenony świecą za nisko

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm..... Jakby to była prawa lampa, to pewnie by się dało wsadzić rękę. W lewej może być gorzej. Próbuj. Nie wiem czy da się wymienić samą płytkę i jak będzie ze szczelnością modułu. Zacznij mimo wszystko od sprawdzenia czy na pewno wszystkie wtyczki siedzą dobrze

02233 - Modu3 mocy lewego reflektora (J667)

004 - Brak sygna3u / brak komunikacji - MIL zapalona

Moim zdaniem, gdyby był walnięty ten moduł, to zgłaszałby błędy, a nie brak komunikacji.
Kodowanie: 2343937
A tak z innej beczki takie kodowanie miałeś od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to spróbuję się dostać do tego. Płytkę samą można przełożyć bo bawiłem się rozwaloną.IMG_20161115_193417.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kodowanie nie pamiętam jakie miałem, z kodowaniem narazie nic nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Istnieje możliwość regulacji soczewki prawo-lewo w bixenonie skretnym valeo? Regenerowalem odblysniki i jedna lampa świeci w zła stronę

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pewny nie jestem ale raczej nie ma możliwości regulacji prawo - lewo. Podobno fabrycznie zablokowano taką możliwość. U mnie śruby na imbus w lampie (te przez błotniki) się nie ruszają, tylko góra - dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość regulacji na boki, natomiast może nie działać z powodu wyłamanych zębów w trybikach (patrz jeden z moich wcześniejszych postów w tym temacie).

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez viator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest możliwość regulacji na boki, właśnie tymi śrubami w błotniku.

Też u mnie nie działało-wymieniłem zębatki na takie z rozbitej lampy i wszystko zaczęło działać. Tam się zbiera syf, piach i z czasem te ząbki się łamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie mogę ruszyć regulacji to jest tam pewnie syf który trzeba wypłukać jakimś penetratorem? Nie siłowałem się z tym specjalnie aby nie połamać czegoś a te od regulacji góra dół kręcą się dość lekko. Jeśli są połamane zęby to śruby kręcą się lekko ale nic nie zmieniają, czy stoją?

Edytowane przez melo
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak nie mogę ruszyć regulacji to jest tam pewnie syf który trzeba wypłukać jakimś penetratorem? Nie siłowałem się z tym specjalnie aby nie połamać czegoś a te od regulacji góra dół kręcą się dość lekko. Jeśli są połamane zęby to śruby kręcą się lekko ale nic nie zmieniają, czy stoją?

Trzeba wymontować lampki i zdjąć z nich cały ten mechanizm. Czy oczyszczenie coś da? Najczęśniej jest tak, że są już zębatki połamane-wystarczy jeden ząb ułamany i już klapa. Jeśli śruba kręci się, a nie ma reakcji odbłyśnika, to zębatki w tym mechanizmie są połamane.

Najlepiej szukać tego chyba na szrotach w rozbitkach lub u mechaników pytać. Pytaj o rozbite lampy.

Aha, cały ten mechanizm jest na zewnątrz lampy i jest mocowany na jednej śrubie (torx lub krzyżak-nie pamiętam dokładnie).

Na zdjęciu poniżej widać ten mechanizm-jest po prawej stronie od naklejki z kodem kreskowym.

https://img2.sprzedajemy.pl/540x405_vw-passat-b-bixenon-lampa-przedn-51205072.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to naprawić, ja wkleiłem ząbki z blaszki na poxipol, pewnie na zawsze nie wystarczy, ale też z drugiej strony jak często jest potrzeba żeby z nich korzystać.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak nie mogę ruszyć regulacji to jest tam pewnie syf który trzeba wypłukać jakimś penetratorem? Nie siłowałem się z tym specjalnie aby nie połamać czegoś a te od regulacji góra dół kręcą się dość lekko. Jeśli są połamane zęby to śruby kręcą się lekko ale nic nie zmieniają, czy stoją?

Moim zdaniem połamane kręcą się bez efektu, a nieuszkodzone nie chcą się ruszyć.

Blokada następuje z powodów o których mówi Krawcol82. Poradziłem sobie tak: lekkie ruchy imbusem w prawo i w lewo nie przełamując oporu. Lekko napieram. Potem puszka ze sprężonym powietrzem lub kompresor- trochę kurzu wylatuje- należy dmuchać w to częściowo widoczne kółko zębate.

W efekcie udało się uzyskać od 1/4 do pół obrotu. Niestety na tym był koniec. Słychać było za to trzaski mielonego syfu. Więc zalałem to WD40 i kontynuowałem obroty prawo lewo.

Puściło, regulacja zadziałała.

Niestety zanim WD40 odparuje, następny syf łatwo się tam doklei, więc wepchnąłem między lampę a błotnik po kawałku starej gąbki. Mam nadzieję,że zabezpieczy trybiki przed piachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie popróbuję to rozruszać, ale jestem niemal pewien że gdzieś na tym forum ktoś pisał że regulacja w poziomie jest fabrycznie zablokowana zarówno w ksenonach jak i w soczewce. Tylko po co wtedy by były te śruby i taki łatwy dostęp do nich? Gdyby nie chcieli by każdy miał dostęp do tej regulacji to by jakiś fikuśny klucz wymyślili czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jestem niemal pewien że gdzieś na tym forum ktoś pisał że regulacja w poziomie jest fabrycznie zablokowana zarówno w ksenonach jak i w soczewce.

Nie ma blokady. Jeśli regulacja nie działa, najpewniej są walnięte zębatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. U mnie też "nie działała",he he.

Wyczyszczenie przekładni "zdejmuje fabryczną blokadę":crazy:

Nie ma co wierzyć w mity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po zakupie moje ksenony świeciły gorzej niż źle ( ÍĄ° ʖ̯ ÍĄ°)

Oddałem do regeneracji - wróciły piękne i cudowne, świecą dobrze ale w podłogę.

Zapoznałem się z tym co piszecie - pojechałem na stację diagnostyczną i lewy nie chodzi mi góra dół (prawy chodzi, reszta parametrów na lewym ok).

 

Jak to naprawić? Co wymienić?

Autka nie podaje, będzie napisane obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zębatki do wymiany lub źle poskładana lampa i wypięty odbłyśnik.

Do mnie po regeneracji wróciły źle poskładane lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności