Skocz do zawartości
Mibi

Ksenony świecą za nisko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w szukajce nic nie znalazłem dlatego proszę o pomoc.

W moim nowym aucie ksenony świecą za nisko czego efektem jest słabe oświetlenie drogi. To znaczy oświetlenie mniej więcej do ok 30 - 40 metrów jest jak w dzień, dalej to już czarna dziura.

Sprawdziłem ustawienie świateł w stacji kontroli pojazdów i tam powiedziano mi że ustawienie jest ok i nie trzeba nic regulować.

W serwisie VW powiedziano mi przez telefon że jeżeli lampy są ustawione dobrze to za sprawdzenie zapłacę 100 zł więc jeszcze tam nie pojechałem, boję się że mi powiedzą że te typy tak mają. Może tutaj ktoś mi pomoże.

Światła po włączeniu robią taki taniec - góra dół i na boki, chyba się poziomują w ten sposób.

Samochód z ksenonami kupiłem dlatego że lubię jeździć w długie trasy nocą. Cóż z tego jeśli teraz oświetlenie drogi jest gorsze niż w moim starym Focusie. Jazda nawet z szybkością 80 /h jest niebezpieczna.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenie?

Czy regulację pochylenia można zrobic samodzielnie?

Jak przekonac serwis że oświetlenie drogi jest niewystarczające?

Pozdrawiam,

Mibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć złe ustawienie,w pasku xenony świecą przyzwoicie,w nocy można latać bez długich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał coś takiego w Audi A4 z 2005r. Świeciły tylko na 30-40 m. okazało się, że system samopoziomowania był uszkodzony. Naprawa w serwisie Audi 400 zł i lampy od tej pory świecą idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie napisałem że problem dotyczy Tourana, piszę na tym forum bo Passaty są dużo bardziej popularne niż Tourany ale elektronika, lampy i inne elementy są albo takie same albo działają podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zgadywać ale ojciec mi przed chwilą powiedział że jakieś silniczki krokowe mu wymieniali. To nie pracowało poprawnie. Najłatwiej sprawdzisz jak będziesz stał przed autem a ktoś wjedzie ci nim na krawężnik, jeśli się nie ruszają to na 100% są silniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światła po włączeniu robią taki taniec - góra dół i na boki, chyba się poziomują w ten sposób

Wyglada na to ze silniczki dzialaja poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi na mój problem.

Dzisiaj zajrzę pod maskę czy jest tam regulacja świateł (nie napisałem wcześniej że są to światła biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów).

Trochę mam wątpliwości bo gdy dzwoniłem do serwisu VW to mi powiedziano że jest tam układ oparty na żyroskopie do automatycznego poziomowania reflektorów. Biorąc pod uwagę jeszcze to że całym systemem sterują silniki krokowe to teoretycznie ustawienie świateł powinno być regulowane komputerem bo zmiana śrubami i tak spowoduje reakcję żyroskopu i całej automatyki. To tak w teorii.

Musze problem opanować w ciągu tygodnia bo wyjeżdżam w długą podróż.

Jeżeli jeszcze ktoś zna problem to proszę o pomoc a ja

będę na bieżąco informował jak i czy sobie poradziłem z tematem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz to zrobić tylko vagiem,nie próbuj młotka i śrubokręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy ustawić położenie neutralne reflektorów (używając VAGa/VASa), a następnie wyregulować je w Stacji Kontroli Pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że nie taki diabeł straszny. Przy lampach które są w czarnej obudowie są po dwie plastikowe białe śruby na imbusa. Okazało się że ta dolna reguluje światła góra - dół. Górna chyba lewo - prawo, tych nie ruszałem.

Podjechałem pod ścianę i postarałem się tak wyregulować żeby w momencie cofania strumień światła delikatnie opadał w dół.

Następnie wyjechałem na drogę i jadąc ok. 40 km (w nocy) nikt mi nie zamigał światłami czyli chyba ustawione są dobrze. Jadąc za innymi samochodami widziałem wyraźnie że strumień światła opada w dół. Widoczność bardzo się poprawiła.

Zastanawiałem się dlaczego w stacji kontroli pojazdów nic mi nie pomogli i doszedłem do wniosku że ustawienie na ich przyrządzie który stoi kilkadziesiąt centymetrów od lamp jest mało skuteczne i charakteryzuje się dużym błędem.

Powinno się ustawiać światła w ten sposób że przyrząd pomiarowy stoi przykładowo w odległości 30 metrów i wtedy pomiar będzie dokładny.

Wszystkim którzy odpowiedzieli na mój wątek bardzo dziękuję.

Jeżeli coś się zmieni w temacie to napiszę.

W razie pytań odpowiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

Mibi a czy możesz zapodać fotkę śrub kturymi ustawia sie góra duł, mam wrażenie że moje tez świecą deko za nisko.

Edytowane przez pienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta śruba ze śrubokrętem

854dc04b9b58895b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

wielkie dzięki za fotkę, pozdrawiam

aha, pamiętasz w którą stronę kręcić (do góry) ???

Edytowane przez pienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, zrób tak jak ja, podjedź pod ścianę i kręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelix

Dołączając się do wątku - czy ja dobrze kombinuję że w passacie regulacja g/d to ten imbus po lewej stronie w głebi

 

Fotka prawego bi-xenona z AFL

 

attachment.php?attachmentid=9627&stc=1&d=1237806131

attachment.php?attachmentid=9606&d=1237799374

vwxenon.jpg

Edytowane przez marcelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączając się do wątku - czy ja dobrze kombinuję że w passacie regulacja g/d to ten imbus po lewej stronie w głebi

 

Dołączam się do pytania, mam podobny układ śrub przy reflektorze jak marcelix, który jest wyraźnie inny niż ten na zdjęciu Mibi.

Pytanie zatem czy ktoś wie która śrub odpowiada za regulację góra/dół na zdjęciu z postu marcelix. Nie chcę sprawdzać metodą prób i błędów bo mogę już nie ustawić tak jak było pierwotnie.

 

U mnie również reflektory świecą idealnie jasno i równo, ale krótko. To tak jak z tą operacją która się udała ale pacjent zmarł. Tu też reflektory świecą bardzo ładnie, ale w sumie w nocy nic nie widać. ASO twierdzi że wszystko jest ustawione poprawnie i błędów żadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten po prawej jest g/d, wczoraj to sprawdziłem, bo sam je regulowałem. Po lewej to l/p.

 

A zapomniałem powiedzieć, że także wymieniłem żarówki H7 na Blue Vision w doświetlaniu zakrętów. Jest super poprawa koloru i widoczności.

Edytowane przez Petr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelix
Nie, ten po prawej jest g/d, wczoraj to sprawdziłem, bo sam je regulowałem. Po lewej to l/p.

 

I jak rezultaty Petr.

robiłeś to bez VAG-a ?

drugie pytanko - może infantylne - w którą stronę kręciłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam mały problem ze światłami długimi,po czterech sekundach gasną,nocą nie da się jechać,może ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności