Skocz do zawartości
Gość GE-NEC

Wibracje podczas przyśpieszania B6 2.0 TDI 140 KM DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GE-NEC

Witam wszystkich!

Mam problem z moim paskiem, a dotyczy pojawiających się wibracji- drżenia podczas przyśpieszania pod obciążeniem w zakresie obrotów 1800-2400 w trybie D (DSG) Wydaje mi się, że objawy nasilają się po rozgrzaniu silnika. W trybie Sport drżenia nie zaobserwowałem. Zależność ściśle związana z obciążeniem - wymuszony wyższy bieg a prędkość mniejsza. Drżenie przypomina jakby był duży guz na oponie. Może ktoś miał podobny problem? W ASO diagnostyka wykazuje brak błędów i paramerty silnika w normie. Wymiana przegubów wew. nie dała rezultatu. Mam przebieg 95 tyś.

Edytowane przez GE-NEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stasdallas

witam.Mam ten sam problem ale mam skrzynie manualna, 2.0 tdi 140 koni, dzieje sie tak na 5 i 6 biegu przy obrotach silnika ok 2000-2400. niestety sam nie wiem co to takiego. moze ktos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowicie o takim dizwnym skakaniu obrotow to powiem ze w audi a6 2.0 tdi jest ten sam problem. Przycyzna nie znana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GE-NEC

Witam! W aso znależli problem. A mianowicie mimo prawidłowych parametrów silnika a dokładnie pompowtryskiwaczy, wymienili mi jeden pompowtryskiwacz i wszystko jak ręką odjął. Teraz przyśpiesza płynnie i bez jakichkolwiek wibracji. Tylko doświadczenie mechanika w tym przypadku pomogło bo elektronika diagnostyczna bywa zawodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiwaldi64

Sprawdź tylnią poduszkę. Można to zrobić po wymontowaniu całego stelaża.Drgania przy przyśpieszaniu powinny zaniknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności