Skocz do zawartości
Gość bigkamil

stuki w silniku a olej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

witam wszystkich

moj passat ma przejechane 155tys km (przepieg udokumentowany) jezdrze na oleju lotos 10W40 (przejechalem na nim 7tys km). od pewnego czasu słychać głośno w silniku jak coś sie tłucze chyba zawory dzieje się to po odpaleniu silnika i trwa to przez chwile po 2sekundach ustępuje i silnik pracuje normalnie cicho. od parudni tak mam a wczesniej tego nie było. nie wiem coz z tym zrobic moze to wina oleju? jezeli tak to na jaki go wymienić? dodam że silnik prawie wogule nie bierze oleju od wymiany do wymiany dolewam niecałe pół litra (wymieniam olej co 10tys km). mam silnik 1.8 kod ABS 90koni

pozdrawiam wszystkich i prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są hydropopychacze zaworów i jest to taki metaliczny dźwięk.

Instrukcja mówi, że dźwięk taki może trwać do dwóch minut.

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną. Jeśłi poziom oleju jest ok, to może za rzadki lub za gęsty olej. Jednak odrzuciłbym za gęsty i pozostał przy rzadkim, co może być spowodowane obecnością paliwa w oleju. A może przytkane kanały olejowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

dodam ze niedawno zalozylem instalacje lpg. zrobilem na niej jakies 2tys km. gdy nie mialem gazu tego stuku nie bylo. niewiem czy maz tym cos wspulnego instalacja lpg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

bigkamil, nie przejmuj się tym.To jest normalne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

Ja narazie mam to samo i wymiana oleju nie pomogła (Mobil Super S Turbodiesel) Jedna szklanka kosztuje ok 25zeta i to ponoć jest lekarstwo na te stuki. Najlepiej planować to razem z wymianą paska rozrządu, bo trzeba demontować do wymiay szklanek wałki roz. i mechanik policzy tylko za wymianę szlkanek a pasek i napinacz zmieni przy okazj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

czyli moge tak jeździc? chyba to niezaszkodzi silnikowi? Moze u mnie to zjawisko występuje dlatego ze zrobiło sie teraz zimno i rano olej jest gęściejszy bo w lecie tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ok czyli moge spać spokojnie dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

pytałem ostatnio mechanika - wymiana pasków i napinaczy + popychaczy to ~1kzł za części i robotę. mnie to niedługo czeka ale narazie zbieram kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wczoraj rano po odpaleniu auta ,po nocnym postoju zauważyłem dziwne rytmiczne,głuche ale dość głośne stukanie gdzieś w okolicy alternatora,pompy wody ,rozrządu,które po woli słabnie aż robi się cicho.Później wszystko jest ok.Po 8 godzinach pracy sytuacja jest ta sama.Stuki te są tylko na zimnym silniku ,na ciepłym cisza.Dziś rano to samo.Nie wiem czy problem był wcześniej bo nie zwróciłem jakoś uwagi.Do mechanika umówiłem się dopiero na wtorek.Może ktoś udzieli jakiejś porady,bo nie wiem jeździć czy robić .Sprawdzałem olej -stan ok,zresztą wymieniony 2 miechy temu,jak również pompa wody ,pasek rozrządu i alternator po regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,wczoraj rano po odpaleniu auta ,po nocnym postoju zauważyłem dziwne rytmiczne,głuche ale dość głośne stukanie gdzieś w okolicy alternatora,pompy wody ,rozrządu,które po woli słabnie aż robi się cicho.Później wszystko jest ok.Po 8 godzinach pracy sytuacja jest ta sama.Stuki te są tylko na zimnym silniku ,na ciepłym cisza.Dziś rano to samo.Nie wiem czy problem był wcześniej bo nie zwróciłem jakoś uwagi.Do mechanika umówiłem się dopiero na wtorek.Może ktoś udzieli jakiejś porady,bo nie wiem jeździć czy robić .Sprawdzałem olej -stan ok,zresztą wymieniony 2 miechy temu,jak również pompa wody ,pasek rozrządu i alternator po regeneracji

 

Dziwna przypadłość, którą cieżko stwierdzić jakie jest uszkodzone bez osłuchania silnika. Jedno co mi przychodzi na myśl to zawieszający się popychacz wałka rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sie nie zawiesza tylko przepuszcza i nie ma kompensacji luzów.

Trzeba zapodac nowe popychacze, przed montażem do glowicy trzeba je dokładnie zalac swiezym olejem.

nie lejcie zadnych półsyntetycznych gow...ien tylko pełnosyntetyczne oliwy.

na pewno wyjdzie to na zdrowie Wam i Waszym silnikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On sie nie zawiesza tylko przepuszcza i nie ma kompensacji luzów.

Trzeba zapodac nowe popychacze, przed montażem do glowicy trzeba je dokładnie zalac swiezym olejem.

nie lejcie zadnych półsyntetycznych gow...ien tylko pełnosyntetyczne oliwy.

na pewno wyjdzie to na zdrowie Wam i Waszym silnikom

Panowie a ile może kosztować kompletna taka wymianka (części z robocizną),tak w przybliżeniu?Można tak jeżdzić przez jakiś czas ?czy trzeba koniecznie już to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jezdzic ale silnik jest słaby i napier.....a

koszt szklanki ok 25zł x 8 = 400zł

zdjecie i założenie spokojnie ogarniesz sam (mam nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile może kosztować kompletna taka wymianka

 

Przykładowy link to popychaczy oczywiści do silnika ABS:

http://allegro.pl/popychacze-zaworowe-vw-audi-seat-skoda-ina-i4758555279.html

lub

http://allegro.pl/popychacze-zaworowe-szklanki-audi-a3-a4-a6-100-80-i4785230744.html

 

Z wymianą powinieneś sobie sam poradzić przy odrobinie sprawności manualnej. Trzeba zdjąć pasek rozrządu i zdjąć wałek. No i dopiero wymienić popychacze. Do całego zabiegu trzeba doliczyć uszczelniacz wałka za 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt szklanki ok 25zł x 8 = 400zł
Mnie wychodzi 200zł,jeżeli chodzi o moc silnika to jak na razie nie odczuwam żadnej różnicy.Ile może kosztować sama robocizna,tak w przybliżeniu.Sam nie mam czasu na chwilę obecną (niedawno urodził się nowy potomek,tak że z tym czasem to go ciągle brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wymiany wszystkich popychaczy.

Dopiero po zdjęciu wałka możemy zdiagnozować który nawalił.

Co do uszczelniacza to nic na siłę.

Wałek spokojnie wyjmiemy z kołem. Jeśli uszczelniacz nie jest upocony to go zostawiamy.

Ważne aby nie pomylić łożysk wałka, równe i z odpowiednią siłą (20Nm) ich dokręcanie przy montażu wałka i nasmarować wszystko olejem przed złożeniem.

Popychacz jeśli sprawny to nie wyczujemy palcami na tłoczku żadnych luzów sugerując się kierunkiem jego pracy.

Nawet jeśli luz jest delikatny to tez nic strasznego.

Taki klepiący popychacz nie trzyma ciśnienia i jego tłoczek nie będzie sprężynował i jego swobodny luz to kilka milimetrów a w skrajnym przypadku jego luz będzie równy jego wysunięciu z popychacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie wychodzi 200zł,jeżeli chodzi o moc silnika to jak na razie nie odczuwam żadnej różnicy.Ile może kosztować sama robocizna,tak w przybliżeniu.Sam nie mam czasu na chwilę obecną (niedawno urodził się nowy potomek,tak że z tym czasem to go ciągle brak)

 

Srrrryyyy, pomyliłem z 16-to zaworowa jednostka

koszt 200-400zl, ciężko ustalic jednoznacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik potwierdził waszą diagnozę ,popychacze do wymiany.Koszt robocizny 130zł.+8x20zł.za komplet popychaczy.Tylko nie wiem czy wymienić przy okazji pasek rozrządu i napinacz(wymieniane były jakieś 15tyś.km temu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zacytuje dokładnie serwisówki, ale sens ten sam: ....po uruchomieniu silnika kasator hydrauliczny luzu zaworowego może stukać do momentu osiągnięcia przez silnik temperatury optymalnej. Jest to zjawisko "naturalne"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności