Skocz do zawartości
Gość Rafael_Rafi

Problem z chłodnicą-pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafael_Rafi

hej,mam prosbe o pomoc bo jadac ostatnio z holandii do polski,wyciekl mi plyn z chlodnicy w niemczech,dolalem wody i bylo ok trzymalo sie pozniej. W polsce mechanik powiedzial ze jest ok,ale mi uszczelnil niby na wezu kolo silnika,ale co z tego ja wrocilem do holanii i znow na drugi dzien pustka!! dolalem znow wody i kupilem taki uszczelniacz bo mi tak mechanik doradzil i teraz sie trzyma,ale mam nalane minimum,a przy rozgrzanym silniku podnosi sie powyzej maximum i nie wiem co robic bo za miesiac znow jade do polski,co by mogly byc za przyczyny tego co mi sie dzieje i jak temu najlepiej zpobiec,dlatego prosze was o pomoc!!! I czekam na odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda ma obieg taki

Chłodnica->wężami do pompy wody->Potem na blok->i do chłodnicy wężami

Skoro nie widać gdzie ucieka to albo sprawdź na bagnecie czy nie masz wody w oleju,alebo zobacz czy nie masz mokro w okolicach czujnika temp.cieczy chłodzącej(jest w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli powiadasz ze podnosi sie znaczaco na rozgrzanym silniku to bym strzelal na uszczelke głowicy, odkrec korek popatrz czy nie wydobywa sie ze zbiornika powietrze,

przy zakreconym korku cieczy chlodacej posciskaj weze od chłodnicy - jesli beda twarde jak skała to raczej bedzie uszczelka

 

a uszczelniacze osobiscie odradzam, chłodnica jak ciekła tak ciekła a do płukania był cały układ gdyz nie było ogrzewania w kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafael_Rafi

dzieki wam chlopaki za pomoc,pokombinuje i obczaje,mam nadzieje ze uda mi sie to rozwiazac,tylko wszystko by bylo prostrze w polsce!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności