Skocz do zawartości
JAFO

Przeróbka zasilania świateł w b4 + światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek -linki do obu pokrewnych tematów:

1. Nowa solucja

2. Dzienne -howto

Ale do rzeczy....

Nie tak dawno ustawodawca wprowadził obowiązek jazdy z włączonymi światłami do jazdy dziennej/mijania przez cały rok. I bardzo dobrze :D

Jednak nasze pociągi mają jedną wadę w tym zakresie, o czym przekonali się zapewne nieraz zapominalscy płacąc haracz na drodze (a raczej w okienku kasowym). :hyhy:

Otóż zdarza się nam to w dzień, kiedy nie widzimy podświetlonej deski, a nie wyrobiliśmy w sobie jeszcze odruchu warunkowego, jakim jest włączanie świateł (bo wyłączać i tak po wyłączeniu zapłonu musimy z powodu świecących się postojówek).

No i wczoraj w końcu po kilku podejściach (lenistwo) zrobiłem to.

 

Potrzebne elementy to dioda (10-15A dla bezpieczeństwa) oraz 2x15 cm przewodu 1,5mm˛.

Dioda wiadomo, natomiast przewodem przedłużymy elektrody diody.

W B4 należy wyciągnąć włącznik świateł, odłączyć go od kostki i przeciąć czerwony przewód (w złączce siedzi pod nr 11). Końcówkę wychodzącą z auta należy zaizolować, ponieważ nie będzie ona nam już do niczego potrzebna.

Następnie rozizolowujemy na długości ok 1cm najgrubszy przewód wchodzący do kostki -czarno-żółty (nr5) i do niego lutujemy przedłużoną przewodem diodę (anodę). Katodę zaś lutujemy bezpośrednio do czerwonego przewodu wychodzącego z kostki.

 

Ja zastosowałem podwójną diodę wyciągniętą z zasilacza do kompa (bez radiatora), która idealnie zmieściła się we wnęce nad gniazdem kostki we włączniku.

 

Teraz włącznik świateł. Cały czas możne być załączony w pozycji mijania/drogowe (nie mylić z przełącznikiem przy kierownicy). Po wyłączeniu zapłonu wszystko gaśnie.

I tu mały myk. Jeśli chcemy zostawić auto na pozycyjnych, to w tej pozycji włącznika świateł(mijania) zostawiamy włączony kierunkowskaz tak, jakbyśmy zostawiali włączoną obrysówkę.

A jeśli chcemy zostawić tylko obrysówkę, wtedy włączamy obrysówkę i wyłączamy włącznikiem światła.

Na obrazku oczywiście schemat. Banalnie prosty i tani.

 

Przeróbka świateł -dioda.gif

 

 

 

 

=======

========================

=======

Kolejną przeróbką jest dołożenie przekaźników w obwód zasilania żarówek reflektorowych (mijania/drogowe).

Mając na uwadze pełnię bezpieczeństwa zalecam założenie czterech przekaźników.

Jeden przekaźnik do jednego włókna w przypadku żarówek H4 lub też jeden przekaźnik w obwodzie tylko jednej żarówki H1

Załączony obrazek pokazuje sposób zasilenia jednego włókna w związku z czym musimy wykonać 4 niezależne obwody.

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu ew. podaniu pewnej masy na żarówki. W wykonaniu fabrycznym tam również można stracić sporo napięcia.

 

Światła na przekaźnikach.gif

 

 

 

 

 

 

=======

========================

=======

Uwaga: stosując to rozwiązanie bezprzedmiotowym staje się wykonywanie i korzystanie z układu przedstawionego na rysunku nr 1.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom zainstalowania przez co niektórych użytkowników (chcących zaoszczędzić kilkadziesiąt Watt pobieranej energii) oddzielnych lamp do jazdy dziennej (nawet tych wykorzystujących w swej budowie diody LED) zmajstrowałem naprętce, schemat podłączenia owych lamp zgodnie z wymogami przepisów ruchu drogowego wymagającymi automatyczne wyłączanie świateł do jazdy dziennej w przypadku włączenia świateł mijania.

Wykorzystany do zasilania lamp (+) po zapłonie uniemożliwi ich świecenie w przypadku konieczności pozostawienia auta z włączonymi światłami pozycyjnymi.

Całość montujemy w kokpicie (nawet przy włączniku świateł (B3/B4) co uchroni nas przed wpływem niechcianej wilgoci na przekaźnik.

 

Światła do jazdy dziennej.gif

 

 

 

=======

W przypadku B4 cewkę przekaźnika można podłączyć (przylutować) bezpośrednio do przewodów wychodzących z wyjść nr 2 i 14 wielozłącza włącznika świateł (zamiast włączania się w przewody świateł w komorze silnika), zaś sam przekaźnik zamontować przy tablicy przekaźników/bezpieczników.

I oczywiście schemat dla B4:

 

Światła do jazdy dziennej B4.gif

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

Ja kiedyś zrealizowałem "patent" na włączanie świateł po odpaleniu silnika:

1. Należy znaleźć w przełaczniku świateł kabel którego odpięcie spowoduje wyłączenie świateł mijania/drogowe.

2. rozcina się go i podpina 2 powstałe końce do przekaźnika tak, by styki były zwarte przy niezałączonym przekaźniku.

3. obwód zasilania cewki przekaźnika podpina się: + do kontrolki smarowania lub ładowania, - do masy.

4. należy tak dobrać przekaźnik by pracował przy jak najniższym prądzie i napięciu załączenia cewki.

Gotowe :)

To nie było w Passacie, ale pomysł jest ok i prosty do realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B4 są oddzielne obwody zasilania mijania/drogowych oraz pozycyjnych i by zrobić to w prosty sposób trzeba trochę pomyśleć. W zasadzie przeróbka byłaby jeszcze prostsza, gdyby można było wymienić tylko samą gałkę włącznika świateł (tę okrągłą). A jest możliwość. Wiem, bo przełącznik przejrzałem z każdej strony i sprawdziłem wszystkie jego pozycje.

Z resztą istnieje wiele szkół przeróbki i każda jest dobra, o ile jest ona bezpiecznie wykonana.

Ja natomiast daleki jestem od wykorzystywania czujników ciśnienia oleju lub kontrolki ładowania, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą zgasnąć światła (zniknie ładowanie, lub padnie czujnik ciśnienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z odciętym czerwonym kablem i diodą pozornie fajnie wygląda ale tak naprawdę okaze sie niewypałem po kilku latach użytkowania. Zauważyć tu trzeba że światła pozycyjne i mijania załączą się w momencie kiedy podany zostanie zapłon ze stacyjki ( włącznik świateł jest dzielony dla pozycji i mijania). W tym momencie mamy obciążenie 2x55w żarówki mijania + 4x żarówka pozycyjna. Włączamy rozrusznik i co sie dzieje? Przygasają nam światła, przygasa radio w samochodzie poniewaz jest zbyt duże jednoczesne obciązenie dla akumulatora a w szczególności dla kostki stacyjki, czyli jej styków.

O tysiąc razy lepszym rozwiązaniem jest kupienie układu z opóżnionym włącznikiem napięcia na allegro a jeszcze lepszym kupienie układu automatycznego włacznika świateł. Zasada działania opiera się na kontroli napięcia akumulatora. Jak wiemy podczas postoju napięcie akumulatora spada do około 12 - 12,5, 13v. Podczas pracy silnika alternator ładując podnosi napięcie z wcześniej podanych wartości do około 13,6 lub 13,8 powyższe wartości napiecia wskazują na przeładowywanie czyli nieprawidłową pracę układu ładowania powiązaną z wyparowywaniem elektrolitu w akumulatorze itd. Układ automatycznego włącznika kontroluje napięcie i przy progu około 13, 6v załącza przekażnik. Rozpracowałem obwody włącznika świateł w passacie i tak jest obwód świateł pozycyjnych, mijania, drogowych, przeciwmgielnych, podswietlenia deski rozdzielczejl, podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Sprzedawane układy włącznika świateł przeważnie mają 2 przekazniki po około 40A. Podłącza się światła mijania i pozycyjne. Nie działają wtedy długie i podświetlenie deski rozdzielczej więc oszczędzamy akumulator. Jak jest ciemno to włącznikiem włączamy światła i tyle. Chociaz podłączac mozna na różne sposoby tylko trzeba pamiętać że obwodów w przełączniku jest kilka a uruchamianie silnika na włączonych światłach mijania nic dobrego nie wróży,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję rozpracowany włącznik od B4 co zajęło mi sporo czasu ale przeciez wszyscy dzielimy się tu swoją wiedzą i wzajemnie wspieramy: Oznaczenia cyfr z włącznika

1) zasilanie podświetlenia deski zegarów i innych żaróweczek jest to wyjście z potencjometru rozjasniania i ściemniania we właczniku. Wejście zasilania tego obwodu jest ze stacyjki Acc wchodzi na 4 włacznika

2) wyjście świateł mijania z długimi idzie do włącznika zespolonego przy kierownicy , wchodzi na 5 czyli ACC po zapłonie.

3) nie podłączony

4) Acc ze stacyjki po kluczyku

5) ACC po zapłonie

6) zasilanie prawej strony pozycyjnych świateł wchodzi do włącznika ze stałego plusa we 11

7) oświetlenie tablicy rejestracyjnej wchodzi z we 11

8) nie podłączony

9) masa (brązowy kabel)

10) nie podłączony

11) stały plus

12) tylne światło przeciwmgielne zasilane z we 5

13) halogeny przeciwmgielne przód zasilane z we 5

14) zasilanie lewej strony pozycyjnych świateł wchodzi z we 11

15) nie podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pomysł z odciętym czerwonym kablem i diodą pozornie fajnie wygląda ale tak naprawdę okaze sie niewypałem po kilku latach użytkowania. Zauważyć tu trzeba że światła pozycyjne i mijania załączą się w momencie kiedy podany zostanie zapłon ze stacyjki ( włącznik świateł jest dzielony dla pozycji i mijania). W tym momencie mamy obciążenie 2x55w żarówki mijania + 4x żarówka pozycyjna. Włączamy rozrusznik i co sie dzieje? Przygasają nam światła, przygasa radio w samochodzie poniewaz jest zbyt duże jednoczesne obciązenie dla akumulatora a w szczególności dla kostki stacyjki, czyli jej styków....

 

I tutaj jesteś w błędzie.

Otóż światła mijania nie mają nic wspólnego z tym, co piszesz.

Jedyne, co się zmienia, to to, że postojówki mają zasilanie po zapłonie, natomiast z mijania/drogowymi nic się absolutnie nie zmienia.

Zauważ, że za wyłączanie, a nie jak napisałeś przygasanie świateł mijania a to jest zasadnicza różnica , wyłączanie radia i innych odbiorników odpowiedzialna jest automatyka obwodów zasilania odbiorników w aucie, która na czas włączenia rozrusznika wyłącza zasilanie wszystkim odbiornikom tylko po to, by w ekstremalnie trudnych warunkach akumulator oddawał swoją moc tylko rozrusznikowi. oszczędza sie przez to podeksploatowane akumulatory.

Jeśli nie wierzysz, to sprawdź, że w momencie kręcenia rozrusznikiem światła są wyłączone a nie przygaśnięte, jak to stwierdziłeś. Przy okazji zainteresuj sie przekaźnikiem z numerem 18 siedzącym w polu nr 4 a zrozumiesz, jak to jest z odciążanie instalacji.

 

Pozostała część Twego postu to tylko podążanie w błędzie.

 

Co do czujników wypowiedziałem się wcześniej. Jedziesz wieczorem a tu ci ładowanie, ciśnienie znika. Po prostu zapalają się kontrolki, pasek się urywa...

 

Dokładnie to jest tak, że załączasz zapłon , załączasz rozrusznik i w tym momencie zasilanie odbiorników (świateł, radia) zostaje odcięte na czas kręcenia nim. Obciążenie styków stacyjki nie zmienia się.

A więc pozornie wydawało się Tobie, że masz rację.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mówimy o podłączaniu do kontrolek ciśnienia i innych cudów to wpełni się z tobą zgadzam. Nie miałem absolutnie zamiaru podwazania twojej opini tylko jej rozwinięcia. Pisałem o informacjach jakie uzyskałem od miejscowego elektryka bo problem zapominania włączenia świateł dotyka większości z nas. Sprawdziłem to o czym pisałeś wyżej i masz rację w kwesti że światła się wyłączają podczas krecenia rozrusznikiem więc nie działa to wszystko razem w jednej chwili ale zaraz po odpaleniu. Tu masz rację więc sprawa kostki odpada, ale nie wszystkie samochody tak mają np w mojej 323 mazdzie przygasa, maluch teściowej tez przygasa. Tylko po odpaleniu można zmirzyć miernikiem jak rośnie napiecie akumulatora z około 12 z kawałkiem do 14 lub 14,5v. Jeżeli początek ładowania po odpaleniu minuta lub dwie odbywa się na włączonych światłach to czy nie szkodzi to na akumulator? Pytam bo nie wiem i nie mam od kogo się dowiedzieć. Jeżeli nie to chętnie zrobię przeróbkę z twojego postu bo ma dwie cholerne zalety tani koszt i prostotę wykonania.Znalazłem na forum jeszcze inny sposób ale na podobnej zasadzie. Zamiast diody jest przekażnik rozwierający obwód pozycyjnych. Dioda to zapewne niższy koszt więc pomysł prostszy w wykonaniu.

 

52410011wd3.th.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair, załącznik, który zamieściłeś jest również mojego autorstwa.

Jednak i to postanowiłem uprościć.

Nie jest potrzebny niezawodny w takiej sytuacji przekaźnik oraz włącznik pełniący funkcję włącznika pozycyjnych.

 

=======

Brawo hotair!

Moja rozpiska jest identyczna z Twoją z wyjątkiem dwóch punktów:

- zasilanie przeciwmgielnych przód i tył czyli pinów 12 oraz 13 wykonywane jest z wejścia po zapłonie nr 4 a nie 5, jak napisałeś.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

hotair - czyli z tego co piszesz "Układ automatycznego włącznika kontroluje napięcie i przy progu około 13, 6v załącza przekażnik." to miałem trochę racji z podpięciem do kontrolki od ładowania, bo zasada jest identczna, ale nie trzeba pakować dodatkowej elektroniki z Allegro - a jak ona się sp.... to i tak nie będzie świateł

poza tym taki układ przeciez musi skadś "wiedzieć" czy silnik jest odpalony czy nie

a może "wiedzieć" po ładowaniu, smarowaniu, lub temp. ale to 3-cie odpada z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie pakować dodatkowe elementy sterujące, to proponowałbym oprzeć ich działanie o układy czasowe.

Zwykła czasówka rewersyjna ustawiona np. na 3 sekundy załączana uruchomieniem rozrusznika. Załączy ona nam światła w 3 sekundy po zdjęciu napięcia z cewki rozrusznika.

Nie należy stosować samopodtrzymania przekaźników. Wyłączenie czasówki a tym samym świateł następuje wyłączeniem zapłonu (unieruchomieniem silnika).

 

Nadal odradzam wykorzystywania czujników ciśnienia. Zdarza się, że czujnik padnie, co stało się u mnie. Przepuszczał górą olej i w tym momencie zapalała sie kontrolka ciśnienia na stałe w czasie jazdy!

Kontrolka ładowania - bywa, że szczotki się kończą a kontrolka ładowania zaczyna migać. Co robią światła....?

Urządzenia oparte o pomiar napięcia w instalacji są mniej "szkodliwe"

Należy zauważyć, że urządzenia, od których bezpośrednio zależy bezpieczeństwo podróżowania zaprojektowane są w taki sposób, by działały jak najmniej awaryjne.

Korzystając z tego urządzenia w przypadku zaniku ładowania czas spadku napięcia do punktu wyłączenia wyniesie max. kilkanaście sekund.

 

A ja cały czas mam na myśli jazdę w warunkach nocnych poza terenem zabudowanym.

 

 

Aha.

I gwoli ścisłości nie "wyznaję zasady braci Kaczyńskich, że że prawo do własnego zdania mają tylko Ci, którzy mają takie same zapatrywania na dany temat jak oni".

Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia staram się dobrze doradzić i odradzić zarazem rozwiązania potencjalnie niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

wiesz co JAFO! twój pomysł z czasówką jest po prostu GENIALNY!!!! - jak będę miał trochę czasu to go przetestuję :ok::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo zwracam honor walnąłem się przepisując oznaczenia włącznika zasilanie świateł mijania wchodzi na 4 a nie 5. Ale nie ma to akurat znaczenia w tym wątku. Postanowiłem zrobić układ z przekażnikiem a nie z diodą. Koszt ciut wyższy podstawka pod przekażnik 4 złocisze, przekażnik 7zł. Jeden i drugi sposób jest dobry więc co kto woli. Podpinanie do kontrolek to niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwmgielnych a nie mijania :-) w układzie przekażnika nie montowałem dodatkowych włączników poprostu rozciąłem obwód zasilania pozycji wpiąłem się rozwiernym obwodem przekażnika, doczepiłem masę i zasilanie po zapłonie do cewki zasilającej przekażnik no i wszycho działa jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście umieścić jakiś końcowy konkretny układ na przekażniku, bo czytam i każdy ma inny pomysł i mam już niezły mętlik. A zapłaciłem w tym roku już 2 razy po 100 PLN. Niestety skleroza kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam jeszcze raz, tym razem konkretnie.

Ja mam taki układ:

Przeróbka świateł -dioda.gif

 

Działa on bez zarzutu i bezszmerowo i poza tym nie muszę dokładać dodatkowego włącznika, by mieć pozycyjne.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to właśnie, działa wyśmienicie. Dla potomnych, zamiast szukać masy, cewkę przekażnika podłączamy pod 9 (masa) i 5 (zasilanie), a styki zwierne w szereg z czerwonym przewodem 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko git tylko masa jest na 9 a nie na 13 przynajmniej u mnie passat 1,9tdi B4 +climatronik i elektryka. Numer 13 to zasilanie plusowe po włączeniu przeciwmgielnych świateł przednich.Jeżeli światła przeciwmgielne są wyłączone to masa na tym przewodzie prawdopodobnie pojawia się poprzez cewkę drugiego przekażnika odpowiadającego za przeciwmgielne, czyli inaczej mówiąc twój przekażnik zasilany jest z plusa prawidłowo a z masy niezbyt poprawnie chociaż taki układ też będzie działać. Włączając przednie przeciwmgielne cewka przekażnika, który zamontowałeś dostanie z dwóch stron zasilania plus,

sprawdż miernikiem, chociaz i tak się liczy patent, no i że działa :-)uff

 

ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa, czy przy takim układzie jak masz w tej chwili i włączeniu przednich świateł przeciwmgielnych nie zginą tobie pozycyjne światła, zerknij czy z tyłu świecą się wtedy lampy bo teoretycznie powinny nie świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią ... Halogeny działają, nic nie gaśnie, pozycyjne są, ale dla świętego spokoju sprawdze z rana. Jak podłączałem pod 9 działy się dziwne akcje (przekażnik brzęczał). W tym układzie na przekażniku jest 12-14.5 V. A może zaraz zejde na parking i lukne.

 

 

Już byłem, i po zapaleniu halogenów gaśnie podświetlenie deski :rotfl: , a poza tym wszystko OK. Tak więc jutro ide kombinować dalej. Robiłem to w dzień i nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie przekaznik to 12v 30A i pod 9 masa ok. Przekażnik samochodowy więc nie ma znaczenia czy to 12 czy 14v Zawsze z karoseri można pociągnąć masę.Jak sie uda coś wykminić to napisz pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zapodam rozpiskę wtyczki...

 

 

Wielozłącze -wtyczka.jpg

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności