Skocz do zawartości
daniel.wro

Aktywacja kontrolki tempomatu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wyczytalem na forum, ze pewne kontrolki mozna aktywowac w zegarach z poziomu VAGa.

mam auto fabrycznie wyposazone w tempomat, jedna po jego aktywacji nie swieci zadna kontrolka na desce. tempomat oczywiscie jest sprawny i dziala.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaróweczka spalona.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam kasz fabrycznie wstawiony tempomat to by pewnie i fabrycznie aktywowali kontrolkę na desce. Z tego co inni piszą na forum to nie wszystkie 3B miały taką kontrolkę. Najwięcej wypowiedzi jest że takowa kontrolka była montowana dopiero po 2000r

 

Wczoraj spotkałem się z passatem z 99r i miał kontrolkę tempomatu

Edytowane przez darekj61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna jakos "przeswiecic" wszystkie kontrolki ? moga zapalic sie wszystkie jednoczesnie lub kolejno wybrana.

w instrukcji oryginalnej mam, ze niby jest w zegarach taka pomaranczowa mini tarcza ze wskazowka i powinna sie swiecic.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka od tempomatu świeci się na zielono

w instrukcji jest też kontrolka niezapiętych pasów a pewnie takowej nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki chodzilo o zielona: 59563341qu9.jpg

 

faktycznie w instr. jest tez o niezapietych pasach i jej tez nie mam.

rozumiem, ze fizycznie nie mam w tych miejscach kontrolek i nic z tym nie zrobie.

 

dzieki i pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mój przypadek to kontrolke niezapiętych pasów dało się włączyć bo nie było(sam osobiście kabelkiem z allegro to włączyłem) a tempomat miałem cały czas z tym że mój to 3BG HIGHLINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaróweczka spalona.

w zegarach są żaróweczki czy diody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zegarach są żaróweczki czy diody??
Diody. Jeśli tempomat działa a kontrolka się nie świeci to po prostu jej niema. 3B nie miały kontrolki jedynie te z ostatnich lat produkcji (2000r). Edytowane przez bonci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy jest możliwość dołożenia diody, skoro piktogram jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się zastanawiam czy jest możliwość dołożenia diody, skoro piktogram jest....
Wdł. mnie niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak napisze ktoś jak mozna włączyć tą kontrolkę przy pomocy vag'a? Obojętnie czy w 3b czy w 3bg..? Dzieki i pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ukrywam, że chciałbym włączyć sobie kontrolkę tempomatu. Tempomat sam montowałem i aktywowałem VAG-iem , wszystko działa jak należy jednak nie zapala się kontrolka. Dioda na 100% jest sprawna ponieważ zrobiłem test zegarów, poniżej przedstawiam fotkę z testu:

http://s1.zapodaj.net/58085377.jpg.html

a więc kontrolka jest sprawna tylko jak ją aktywować . Ponadto w moim samochodzie znajduje się kontrolka otwartych drzwi ale niestety nie jest aktywna. Z góry dzięki za podpowiedź jak aktywować kontrolkę tempomatu dołączam się do prośby Peczus

 

PS# Passat 3B pierwsza rejestracja ’99, VIN ‘00

Edytowane przez przybora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary [17] => Test wyjść [03] => a potem to tylko klikać Next :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Nie ukrywam, że chciałbym włączyć sobie kontrolkę tempomatu. Tempomat sam montowałem i aktywowałem VAG-iem , wszystko działa jak należy jednak nie zapala się kontrolka. Dioda na 100% jest sprawna ponieważ zrobiłem test zegarów, poniżej przedstawiam fotkę z testu:

http://s1.zapodaj.net/58085377.jpg.html

a więc kontrolka jest sprawna tylko jak ją aktywować . Ponadto w moim samochodzie znajduje się kontrolka otwartych drzwi ale niestety nie jest aktywna. Z góry dzięki za podpowiedź jak aktywować kontrolkę tempomatu dołączam się do prośby Peczus

 

PS# Passat 3B pierwsza rejestracja ’99, VIN ‘00

 

 

Mam ten sam problem :( może znajdzie się jakiś spec od VAG-a i nam pomoże aktywować tą kontrolkę :)

 

 

Passat 3B ,99' VIN ,00'

Edytowane przez Sikor65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam uda to włączyć to chyba będzie się świeciła cały czas, gdyż nie ma instalacji pociągniętej. Trzeba by było jeszcze do szafy pociągnąć przewód, który bo informował o otwartej klapie. To jest moja sugestia.

Tak samo jak mam kontrolkę zużycia klocków hamulcowych i mogą ją włączyć, ale instalacji nie mam i jak ją włączę to świeci się cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o kontrolkę tempomatu :) klapa mnie nie interesuje :) może masz jakiś pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie test kontrolek i w sumie wszytsko ok ale jest jedno ALE co do kontrolki przypominającej zapięcie pasów.... kuknijcie na test

 

5d6bec48557a5d02m.jpg

 

Jak widać na tescie kontrolka od pasów sie nie swieci ! Natomiast jeżeli ktoś ma ją aktywną to po przekręceniu kluczyka zapala sie bez problemu - tak jest bynajmniej u mnie. Pamietajcie - w tescie sie nie zapali natomiast jesli ją aktywujecie (opis jest gdzies na forum) to zaswieci!

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegary [17] => Test wyjść [03] => a potem to tylko klikać Next

 

no niestety u mnie mowi:

ERROR: Function not available.

 

w czym problem, vag, kabelek, czy zegary?

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności