Skocz do zawartości
marrioz

Sterownik magistrali CAN.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

podczas diagnostyki mojego paska programem VAG wersja 4,9 *mam tez inne programy do rodziny vw ale tam nie ma opcji pt.magistrala CAN* przegladalem wszystkie opcje i tam gdzie byly jakies bledy wykasowywalem je z pamieci.

po wejsciu w opcje w tytyle tematu ukazal mi sie blad 1044 modul sterujacyblednie zaprogramowany brak osprzetu nie zwiazany ze sprzetem.!! taki blad.czy ktos by mi pomogl w usunieciu tej oto usterki?? i jak wytlumaczyc blad w silniku a mianowicie 18259 Magistrala CAN ABS -sygnal nieprawidlowy brak osprzetu nie zwiazany ze sprzetem .

mam troche softu do grupy vw ale jestem poczatkujacym wiec prosze o wyrozumialosc i pomoc.dodam ze od wykasowania bledow przestal mi dzialac zamykanie autka z kluczyka .

dziki za pomoc i porady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczytaj kodowanie z bramki CAN i podaj wyposażenie auta tj. automatyczna skrzynia, abs, asr, airbag itp a ja lub ktos z kolegow poda Ci odpowiednie kodowanie i problem zniknie. Bo ABS działa w porzadku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bez problemow nie ma z nim problemow.tylko ja bede prosil o mala instrukcje do tego jak potem mam to zakodowac !!ja zaraz pojde do autka i odczytam wszystko.podam gg moje 3177142.jakby ktos chcial mi to jasno wyklarowac.

 

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

 

Nr identyfikacyjny6N090901GetewayK<->CAN 0001

-

Kodowanie programowe 5

WSC warsztatu 5314

 

 

spisalem wszystko co sie w bramce ukazalo

prosze o dalesze rady!!

dziekuje serdecznie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Twojego kodowanie masz na wyposażeniu automatyczna skrzynie biegow i system airbag. Żeby mieć jeszcze ABS dodaj do tego 2 i wyjdzie 7 ;) Jesli nie masz automatycznej skrzyni to odejmij 1 :)

 

Wchodzisz w bramke CAN i po prawej stronie masz kodowanie. Zmieniasz na odpowiednia cyfre, kasujesz bledy i smigasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kolego zaraz ide do autka to zrobic

a mozna jakos sprawdzic czy przez moje sprawdzanie owego nowego programu nie wylaczylem opcji zamakania zdalnego samochodu??

 

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

 

MODOL KOMFORTU

 

Nr ident.J0959799AH 33 Zentral-SG Komf.0001

-

Kodowanie programowe 4097

Bosch 5311

tu jest wszystko ok??

 

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

 

jest automatyczna skrzynia ASR 6 jaskow no i abs potrzebne sa jeszcze jakies dodatkowe dane wyposarzenia czy tylko jak podane 5tke zamienic na 7 i bedzie gitara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - 7 bedzie OK. Hmm a co sie dzieje? Po zabawie programem rozprogramował Ci sie pilot? Jakiego programu uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem od znajomego kompa z programami do wielu aut tez do rodziny vw programem na ktorym bazowalem byl vag 1551 oraz 1,55 . oraz do diagnostyki tacho... a teraz wlasnie dostalem ten oto program VAG wersja 4,9 i po diagnostyce i wzkasowaniu bledow zniknela mi mozliwosc zamykania auta z kluczyka.

ide wpisac ten log

dzieki!

 

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

 

blad zniknol ale zamykanie autka z pilota nadal nie dziala ..

przyjzal by sie ktos na dane z tabeli modolu komfortu?? moze tam babol siedzi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro zajme sie rozkodowaniem tej magi a co modolu komfortu to mozn jeszcze jakies opcjie dorzucic czy wiecej sie nic nie da z tym zrobic??

i pytanko czy ktoryms z programow ktore wypisalem wyzej to dam rade taka operacje kodowania kluczyka przeprowadzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag 4.9 powinien dac rade lub kazdy inny w miare pelnej wersji. Polecam vag-com 311-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mam taki cam problem

 

CAN 1044- Moduł Sterujący Błędnie Zaprogramowany

 

moje auto ma manualna skrzynie, ABS i 4 airbagi. jesli trzeba wiecej detali to znajdziecie pod adresem: http://www.maciek.pepek.pl/vw/

 

Ponizej wklejam dwa screeny z VAG-a, prosze o pomoc krok po kroku jak zaprogramowac ten CAN poprawnie i jakim kodem.

 

Prosze o pomoc

 

can.jpg

canerror.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być 00006 :) >>> funkcja Recode i wpisujesz nowe kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beowolf

miałem to samo ale już zmienione na 00006 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! mam problem z absem a mianowicie jak hamuję to na ostatnim odcinku włącza mi sie abs mimo braku siły do zablokowania kół na pedale

podczas diagnostyki mojego paska programem polski VAG wersja 4,9 wykrył mi trochę błedów a mianowicie magistrala CAN sie pojawia w opisach kodów błędów.

462 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

463 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

65535 Uszkodzony moduł sterujący

18057 Magistrala CAN ABS - brak sygnału

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Mimo kasowania to wraca cały czas błąd 65535 uszkodzony moduł sterujący

proszę niech ktoś pomoże kto uporał sie z podobnym problemem...

 

1277 przekaźnik pompy abs nie osiągnięta wartość adaptacji

1316 Sterownik ABS

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

Edytowane przez marcin7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności