Skocz do zawartości
teqton

Diagnoza Serwisu przed zakupem - Czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie wróciłem z autoryzowanego serwisu VW, sprawdzałem Passata 3B kombi z 2000 roku, 1.9 TDI 115 km, przebieg 177 tys. km.

 

Wyniki kontroli serwisu:

-do uzupełnienia oświetlenie zewnętrzne (brak światła wstecznego)

-silnik tylnej wycieraczki do wymiany (dysza chodzi razem z silnikiem)

-do uzupełnienia oświetlenie nawiewów

-spalony układ ogrzewania lusterka prawego

-błędy w silniku o regulacji ciśnienia doładowania

-rozrząd + olej + filtry + paski pomocnicze do wymiany

-bat anteny rozwulkanizowany

-brak zaślepek w osłonie na silnik

-kierunkowskaz PP rozszeczlniony

-wyciek oleju z zaworu recyrkulacji spalin

-nadkole LP wycięte

-dość mocno zurzyte sprzęgło, łapie przy samej górze, ale jeszcze się nie ślizga

-do wymiany wachacz PP

-odboje amortyzatorów tył do wymiany

-kloci przód zużyte w 80 % (przy wymianie klocków tarcze do wymiany)

-łaczniki stabilizatora do wymiany

-wachacz prosty dolny z prawej strony do wymiany

-wyciek z pompy wspomagania kierowniczego

-wyciek oleju z przewodu spustowego turbiny

- pęknięcie tulejki drążka stabilizatora przód

 

Jako że nie jestem znawcą samochodów, proszę was o ocenę. Czy warto taki samochód kupić ? Większość z tych uwag to błache sprawy jak podgrzewanie lusterka, czy wycieraczki itd. Ale co z resztą ? pytałem się o pompowtryski to powiedzieli że pracują jak nowe, jeśli chodzi o sprzęgło to powiedzieli że jeszcze można jeździć ale nie wiadomo jak długo.

 

Proszę o rzetelne i fachowe opinie.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem skąd wniosek, że forumowicze niedowidzą?! Zmniejszyłem czcionkę!

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jaka cena za pojazd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19.5 tys do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm ten sam model passata co Ty.Powiem tyle jeśli cjhciałbyś to wszystko wymienić w autoryzowanym servisie i na oryginałach to wyjdzie cię to dość sporo.Osobiście jestem zwolennikiem wymiany części na oryginalne i na gwarancji.Przerabiałęm temat n iejednokrotnie i zawsze plułem sobie w brode jak wymieniałem na podróby.Uważam,że cena jest za wysoka.18 000 w zupełności by wystarczyło.Jeśli samochodzik nie jest zużyty optycznie to warto.Natomiast biorąc pod uwage zakres prac jakie należy wykonać przy tym samochodzie wynika z tego,że poprzedni użytkownik nie dbał zbytnio o ten pojazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z autoryzowanego serwisu VW, sprawdzałem Passata 3B ...

 

a kolego ile taki przeglądzik kosztuje w ASO, a i w jakim mieście ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł w Nadarzynie pod Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyniki kontroli serwisu:

-do uzupełnienia oświetlenie zewnętrzne (brak światła wstecznego)

-silnik tylnej wycieraczki do wymiany (dysza chodzi razem z silnikiem)

-do uzupełnienia oświetlenie nawiewów

-spalony układ ogrzewania lusterka prawego

-błędy w silniku o regulacji ciśnienia doładowania

-rozrząd + olej + filtry + paski pomocnicze do wymiany

-bat anteny rozwulkanizowany

-brak zaślepek w osłonie na silnik

-kierunkowskaz PP rozszeczlniony

-wyciek oleju z zaworu recyrkulacji spalin

-nadkole LP wycięte

-dość mocno zurzyte sprzęgło, łapie przy samej górze, ale jeszcze się nie ślizga

-do wymiany wachacz PP

-odboje amortyzatorów tył do wymiany

-kloci przód zużyte w 80 % (przy wymianie klocków tarcze do wymiany)

-łaczniki stabilizatora do wymiany

-wachacz prosty dolny z prawej strony do wymiany

-wyciek z pompy wspomagania kierowniczego

-wyciek oleju z przewodu spustowego turbiny

- pęknięcie tulejki drążka stabilizatora przód

 

Moim skromnym zdaniem poprzedni właściciel tego auta dbał o nie jak o teściową. Większość z tych usterek związana jest z wiekiem auta ( 8 lat). I raczej nie liczyłbym że to wszystkie niedomagania. Wg. mojej teorii kto ma kasę na inne auto to sprzedaje je właśnie po takim czasie. Więc poszukaj może starszego rocznika w lepszym stanie lub nowszego. Mój jest z 98r i nie licząc anteny i rozrządu pozostałych usterek brak.

Pozdrawiam

PS skłamałbym jak bym nie napisał że klocki i tarcze też wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tych usterkach które napisałeś,nie kupiłbym tego samochodu,to świadczy o podejściu poprzedniego właściciela,tak jak koledzy pisali nie dbał o samochód,poszukaj innego egzemplarza:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało sprowadzone z Niemiec w październiku 2008, od tego czasu obecny właściciel praktycznie nic przy nim nie robił, może dlatego jest w takim stanie, ale jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to wygląda na bardzo zadbanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę by Cię naprawy kosztowały... i cena faktycznie niezbyt atrakcyjna myśle że spokojnie znajdziesz coś lepszego w tych pieniądzach, bo to wszystko wskazuje na zaniedbanie tego auta przez poprzedniego właściciela (ale to już pisali koledzy wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto zostało sprowadzone z Niemiec w październiku 2008, od tego czasu obecny właściciel praktycznie nic przy nim nie robił, może dlatego jest w takim stanie, ale jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to wygląda na bardzo zadbanego.

Wiesz kolego jak by to był taki samochód jak mój 1.6AHL może bym zaryzykował ale wątpię, co dopiero 1.9 TDI tam już koszty znacznie rosną.

Wygląd to nie wszystko - polerka za parę euro i jest jak ta lala (na pierwszy rzut oka). Ale wybór należy do ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego teqton sprawdziłeś w serwisie wszystko ale o najważniejszym zapomniałeś !! Odpisz sobie nr VIN od tego samochodu i karz sobie sprawdzić w ASO przy jakim przebiegu auto miało ostatni serwis w niemczech (kosztuje to 40zł) i jeśli się okaże że np w 2007 miało jakieś 350 000 km to licz się z tym że teraz ma coś około 400 000.

 

I jeśli szukasz takiego auta to mej na uwadze to że NIE MA czegoś takiego jak Passat 2000 rok z niemiec który ma 177 000 km przebiegu. 177 000 przebiegu to tylko taki idealny przebieg do sprzedaży bo nie za dużo ani nie za mało :P

 

Popatrz na allegro nie ważne czy pasat B6 z 2006 czy B3 z 1990 wszystkie mają 180 000 km przebielu <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co macie na mysli bat anteny rozulanizowany??moze tez tak mam poniewaz nie za bardzo dobrze mi odbiera radio??trzba kupic nowy czy jal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tegton daj sobie spokój z tym samochodem i szukaj dalej nie jest łatwo znależć samochód w bardzo dobrym stanie wiem cos o tym bo przerabiałem to 2lata temu ale mnie sie udało szukałem 3miesiące zgadzam się z kolega kac222 poprzedni właściciel niedbał o ten samochód dlatego pojawiło sie tyle elementów do wymiany co wiąze sie ze sporymi wydatkami w samochód no chyba że dostaniesz upust ceny auta na naprawe wszystkich usterek w co wątpie Pozdrawiam i życze udanych poszukiwań.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta kwote to powinni Ci podac historie auta - przeciez maja to w systemie. Ja swoja za friko dostalem, a nie bylem wlascicielem pojazdu... jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowali sprawdzić w serwisie historie auta, ale był tylko jeden wpis z 2002 roku. To znaczy że nie był serwisowany w autoryzowanym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowali sprawdzić w serwisie historie auta, ale był tylko jeden wpis z 2002 roku. To znaczy że nie był serwisowany w autoryzowanym serwisie.

 

No to wszystko jasne, chyba że ci go za 9000 zł puszczą to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi, skutecznie wybiliście mi z głowy ten samochód :/ No cóż trzeba szukać dalej ;/ Tylko sił już brak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co jest takiego na tej liście, co by kosztowało niewiadomo ile?

 

w każdym passacie sprzęgło bierze wysoko. I - fakt - nie ma możliwości oceny jego zużycia bez zdjęcia skrzyni.

 

Problem z regulacją doładowania to kierowniczki, czyli PSJ i to, co dotyka każdego właściciela dizla z turbiną o zmiennej geometrii... może wystarczy przeczyścić.

 

Wymiana wahaczy - omamo... no to faktycznie tragedia straaaszna. Tysiąc zł z wymianą jeśli wymieniasz wymienione sztuki, 1600 jeśli komplet na markowych elementach...

 

No i co jeszcze? hmm... kosmetyka i pierdoły, które wyświetlają się podczas robienia full scana VAGiem - za 300zł mogłem Ci tą listę spreparować bez patrzenia na samochód :[

 

I dobrze, że nie serwisowany w ASO, bo jak widać, kompetencją te wszystkie ASO nie grzeszą, chociaż mają doskonały pomysł na robienie biznesu... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..a co jest takiego na tej liście, co by kosztowało niewiadomo ile?

Kupujesz auto za 19000 i na dzień dobry zawieszenie, sprzęgło i inne pierdoły do wymiany. Chrzanić taką brykę. A do tych remontów to jeszcze dochodzą opłaty + rejestracja + ubezpieczenie. Czyli to wszystko trochę kosztuje i nie każdego na to stać.

Można znaleźć auto w którym cokolwiek ktoś coś zrobił po ośmio letniej eksploatacji.

PS w/g mnie dobrze że sobie odpuścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności