Skocz do zawartości
Gość marcing

Brakujące elementy w mechanizmie zamka (nie działa rygielek) PROSZĘ O POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcing

Witam,

niedawno nabyłem Passata B5FL, od samego początku w tylnych lewych drzwiach nie odskakiwał rygielek pokazujący stan zamka (otwarty/zamknięty).

Dziś postanowiłem się tym zająć i odkryłem że brakuje najwyraźniej elementu łączącego rygielek z zamkiem. Czy ktoś wie jakiego/jakich elementów brakuje?

Poniżej linki do zdjęć przedstawiających sytuacje.

Dodam iż szyby w tych tylnych drzwiach są na korbki.

Miałem też problem z wyjęciem całego tego cynkowanego wkładu, rozkręciłem wszystkie te śrubki na około ale nadal coś niezlokalizowanego trzymało od prawej połowy wkładu.

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na ustaleniu jakich części brakuje i jak zdjąć ten wkład.

 

Z góry dziękuje, Pozdrawiam!

 

f36a39f007164d86.jpg

d28d8ce333d134fd.jpg

75de721af44141f4.jpg

1573aaa30d369fd3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakujący element ( nr 9 na rysunku) nr 3B0 839 811A - w/g Etki nazwany belka bezpieczeństwa str. lewa.;)

 

b5drzwitylne.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcing

Dziękuje serdecznie za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie czy przypadkiem element numer 8 nie będzie tez potrzebny?

Proszę również o informacje do jakiego elementu trzeba tą część (9) podłączyć, wnioskuję że do wkładu zamka ale wole jeszcze wysłuchać rad ludzi doświadczonych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć , powinieneś rozebrać i będziesz wiedział , czy jest brak. Nr elementu "8" poniżej

3B5 839 059A - cięgno z klipem (sedan)

3B9 839 059A - j.w. (variant)

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcing

Ok, zatem nabędę potrzebne części jak najszybciej i w razie jakiś napotkanych problemów napiszę.

Nurtuje mnie jeszcze temat ściągnięcia w całości tego całego cynkowanego wkładu. Są tam jescze jakieś mocowania (zaczepy/śróbki) poza tymi wszystkimi odkręconymi na około??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbka jest połączona z mechanizmem podnoszenia szyby i przez to z samą szybą, a ta jest umieszczona w prowadnicach.Musisz rozłączyć szybę od mechanizmu.

 

EDIT

 

Zobacz jak jest na poniższych zdjęciach.Teraz powinieneś dać sobie radę .Powodzenia.;)

 

b5drzwity.th.pngb5drzwity1.th.pngb5drzwity2.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności