Skocz do zawartości
kokos363

Regulacja świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem gdyz nie dziala u mnie w Passaciku B4 regulacja świateł, wiem ze silniczki sa sprawne bo sprawdzalem w innym Pasku. Co może być? Jakies bepieczniki, przekazniki czy co moglo walnąc? od czego zaczac szukania przyczyny..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy jest napięcie na kostkach do silniczków, jakby nie było to szukał bym przyczyny w tym regulatorze wysokości świateł. (bezpieczniki sprawdzałeś?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki wszytkie ok, silniczki regulacji dzialają bo sprawdzane w innym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie tu podepne, bo w założonym przezemnie temacie nikt nie odpowiedział :(

Potrzebuje jakiś, nawet pobieżny, schemat instalacji elektrycznej regulacji lamp w B3, mam silniczki i przełącznik z kostką, natomiast nie mam reszty instalacji, i musze ją zrobić.

Powiedzcie koledzy jak to wszystko pospinać i popodłączać żeby wszystko mi grało i chodziło, czy potrzeba do tego jeszcze jakiegoś przekaźnika, sterownika, centralke czy coś takiego? Czy wystarczy jak polece z kabelkami z przełącznika do silniczków ?

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wystarczy jak polece z kabelkami z przełącznika do silniczków ?

Na pewno wystarczą same kable. Miałem tak zrobione i śmigało jak ta lala, instalację robiłem sam bez żadnego schematu, a że było to jakieś 10 lat temu, to już nie pamiętam jak to było połączone. Podłączałem na stole na chybił trafił do momentu aż zadziałało, nawet nie udało mi się niczego spalić :D

 

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

 

od czego zaczac szukania przyczyny..??

A przekładałeś regulator do innego auta? Też warto go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał -JaszczomP- Zobacz post

Czy wystarczy jak polece z kabelkami z przełącznika do silniczków ?

Na pewno wystarczą same kable. Miałem tak zrobione i śmigało jak ta lala, instalację robiłem sam bez żadnego schematu, a że było to jakieś 10 lat temu, to już nie pamiętam jak to było połączone. Podłączałem na stole na chybił trafił do momentu aż zadziałało, nawet nie udało mi się niczego spalić

Dzięki :) w takim razie w wekend biore sie za robote bo mi światła walą po niebiosach :P trzeba to wreszcie poprawić...

Dzięki ;)

Pozdro :D

A jak by ktoś miał mnie więcej jakąś pinologie to też bym sie nei obraził ;) dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w B5 działa tylko regulacja wymuszona sztucznie a jak podłączę regulator to po czasie obniżają się do dołu. Regulator rozebrałem, wyczyściłem styki i nic, kto może mi coś zasugerować, nie mam gdzie podstawić regulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

moj problem wyglada tak:

kupilem passata po stluczce, wczesniej mial regulacje swiatel tzn tak mysle bo obok wlacznika swiatel jest pokretło (Wersja chyba GL bo mial halogeny, elektryke itp.) , zakupilem ORI lampy Hella z silniczkami, podłączyłem i nie działa, czyściłem styki przy wtyczkach i przy pokretle,

 

Co jeszcze sprawdzic? J

est jakis osobny bezpiecznik do tego albo przekaznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
est jakis osobny bezpiecznik do tego albo przekaznik?

Nie ma, zasilanie do regulacji idzie bezpośrednio ze świateł mijania. A pokrętło regulacji jest sprawne? Albo silniczki nie działają.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo silniczki nie działają.

albo trzpień silniczka wyskoczył z uchwyciku w odbłyśniku i silniczki chodzą ale nie pchają odbłyśnika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co bylo problemem. to pokrętlo co jest zespolone z włącznikiem służy chyba do regulacji jasnosci podswietlenia deski tak?

rozgladjac sie po allegro zauwazylem ze jest osobny do regulacji swiatel...

Tylko pytanie czy to pokretlo moglo znajdowac sie oryginalnie pod radiem?

 

Obok włącznika świateł mam diode z alarmu i kontrolke ABS i nie ma juz miejsca ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pokrętlo co jest zespolone z włącznikiem służy chyba do regulacji jasnosci podswietlenia deski tak?

dokładnie tak

rozgladjac sie po allegro zauwazylem ze jest osobny do regulacji swiatel...

jest, nawet mam taki na sprzedaż :D

Tylko pytanie czy to pokretlo moglo znajdowac sie oryginalnie pod radiem?

chyba nie, kontrolkę alarmu widziałem pod radiem, ale tego pokrętła nie, a miałem styczność z nie jedną betrójką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek a ile sobie cenisz za ten przelacznik? :D

 

jeszcze zobacze czy wogole mam jakas instalacje do tego bo jak nie to narazie sie wstrzymam z kombinowaniem ( matura zaniedlugo :D )

 

Chociaz mysle ze jak wtyczki w wiazkach do silniczkow sa to w kabinie tez musi cos byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radek a ile sobie cenisz za ten przelacznik?

10zł + 4,5zł za polecony w kopertce bąblastej :)

masz tu fotę:

dscn9582d.jpg

Chociaz mysle ze jak wtyczki w wiazkach do silniczkow sa to w kabinie tez musi cos byc...

szukaj od razu przy włączniku świateł mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaz mysle ze jak wtyczki w wiazkach do silniczkow sa to w kabinie tez musi cos byc...

Na tej fotce, zapożyczona od nas z forum, masz regulator po lewej stronie włącznika świateł, i w tej okolicy szukaj kostki do podpięcia.

http://img196.imageshack.us/i/imgp3814.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

 

regulacja świateł działała mi aż do dnia gdy rozbiłem lekko prawy przód, najbardziej ucierpiała lampa... podmieniłem lampę podłączyłem silniczek i nic! silniczek jest na 100% sprawny bo podmieniałem z lewej lampy, sprawdzałem i działa!

 

lewa strona chodzi poprawnie, prawa wcale nie reaguje - gdzie szukać przyczyny?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie szukać przyczyny?

W instalacji do tego silniczka. Musiało Ci coś przeciąć jeden (może więcej) kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZĘ O POMOC

 

Wysłałem lampy do regeneracji i przysłali mi ładne lampy ale gdy nastała noc lampy nie rzucają w ogóle światła.... Odblaski w lampie trzęsą się przy jeździe i ruszają się okropnie nie reagują na regulacje wysokości świateł kluczem który się wkłada od góry lampy ,

Bardzo proszę o bardzo szybką pomoc bo jutro ruszam w trasę a nie mam czym jechać

Czy da się to poprawić bez rozklejania lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się bez rozklejania, ale trzeba wymontować lampę, mieć zręczne palce i tonę cierpliwości. Odbłyśnik odczepił się z mocowań. u mnie są 3 punkty: u góry śruba regulacyjna góra/dół oraz lewo/prawo, a na dole silniczek. Wystarczy, że jeden z tych 3 punktów się odczepi i odbłyśnik lata jak żyd po pustym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie poradziłem sobie z tym tam sa takie plastikowe pałeczki i teraz wszystko gra , a jest regulacja świateł prawo lewo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności