Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem passata b5 od niedawna. Szukałem wszędzie ale nic na ten temat nie ma więc zakładam nowy temat: chodzi mi o moje xenony mam inne lampy wszystko no oryginalne są i już ostatnio jechałem w nocy około 1:00 i mówie kurde oryginalne xenony i wogóle super będzie widać przecież xenony mają tą zalete że lepiej mają swiecić pomagać kierowcy ale nie u mnie ledwo co do domu dojechałem dobrze że tylko 90 km. strasznie nic nie było widać myślałem że mam tak brudne żę to dla tego spryskałem reflektory pare rezy i nic masakra zastanowiłem sie mówie kurde samochód ma 5 lat a nie 25 strasznie normalnie jak bym nie miał włączonych swiateł ledwo co swieciły strasznie sie wkurzyłem czemu tak jest czy xenony traca siłe swiecenia?czy dlaczego tak jest ?? nie wiem jakie są żarówki samochód był do końca serwisowany w vw to pewnie takie jak oni wsadzają w serwisie vw. Pomóżcie czemu tak jest PROSZĘ i jeszcze jakie tam są żarówki h7 tak czy inne Dziękuje za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ksenonach jest żarnik z tego co pamiętam d2s. Możliwe, że od nowości masz jeszcze te same żarniki już mocno zużyte. W jakim kolorze jest światło z refletktorów? Jeśli zbliżone do fioletowego to może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrioo

jakim kolorem świecą twoje światła niebieskawo czy różowo bo mogą się już kończyć a co do żarników do ksenonów to nie są to żadne z serii h tylko wkłady prawdopodobnie d1r lub d2s musisz sprawdzić koszt to około 100-200 zł szt oczywiście poza aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w ksenonach można wymieniać same żarniki? samemu jak standardową żarówkę czy specjalne warunki są niezbędne ? ktoś to kiedyś robił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaaaa , nie kolor jest normalny czysty xenoon no niebieskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można, trzeba tylko odpowiedni żarnik dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest cieżko, ale to wykonalne. Oczywiście trzeba potem światła wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem.rozmawialem kiedys z kolesiem,ktory jest elektromechanikiem i powiedzial,ze aby wymienic zarnik ksenonu trzeba wyjac lampe-a zeby ja wyjac-trzeba zdjac zderzak.nie wiem tylko czy na 100% to prawda,wiec niech wypowie sie ktos,kto to przerabial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e wiem tylko czy na 100%

 

Prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem passata b5 od niedawna. Szukałem wszędzie ale nic na ten temat nie ma więc zakładam nowy temat: chodzi mi o moje xenony mam inne lampy wszystko no oryginalne są i już ostatnio jechałem w nocy około 1:00 i mówie kurde oryginalne xenony i wogóle super będzie widać przecież xenony mają tą zalete że lepiej mają swiecić pomagać kierowcy ale nie u mnie ledwo co do domu dojechałem dobrze że tylko 90 km. strasznie nic nie było widać myślałem że mam tak brudne żę to dla tego spryskałem reflektory pare rezy i nic masakra zastanowiłem sie mówie kurde samochód ma 5 lat a nie 25 strasznie normalnie jak bym nie miał włączonych swiateł ledwo co swieciły strasznie sie wkurzyłem czemu tak jest czy xenony traca siłe swiecenia?czy dlaczego tak jest ?? nie wiem jakie są żarówki samochód był do końca serwisowany w vw to pewnie takie jak oni wsadzają w serwisie vw. Pomóżcie czemu tak jest PROSZĘ i jeszcze jakie tam są żarówki h7 tak czy inne Dziękuje za pomoc pozdrawiam

 

Tak jak pisali inni przyszedl czas na wymiane zarnikow ,mozesz kupic Philipsa Lub Osram na allegro masz tego od groma ,niczym sie nieroznia tylko pamietaj ze maja mniec oznaczenie d2s i 4300 k - tak jest w orginale.Aby wymienic zarowke musisz zdemontowac zderzak i wyjac lampe.Jak to zrobic znajdziesz na forum.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i za podanie jakie są w oryginale czyli 4300K Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kolego bym najpierw sprawdził samopoziomowanie świateł, znam to z autopsi halogeny świeciły mi mocniej od xenonów a podnięty był czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że xenony słabo świecą. Nie wiem jak mam sprawdzić jasność światła. Na mokrej nawierzchni mało co widać, na suchej jest trochę lepiej. Wymiana palników w ciemno nie bardzo mi się uśmiecha ;p Duży koszt ;] Jeżeli każdy passat tak ma to przeboleje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kolego bym najpierw sprawdził samopoziomowanie świateł, znam to z autopsi halogeny świeciły mi mocniej od xenonów a podnięty był czujnik

a co ma samopoziomowanie do jasności lub barwy światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma samopoziomowanie do jasności lub barwy światła ?

a to że mogą świecić za nisko... co za tym idzie , mały dystans jest oświetlany...i ch#@$@#wo widać.opuść sobie światła na maxa nisko i zobaczysz co to znaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to że mogą świecić za nisko... co za tym idzie , mały dystans jest oświetlany...i ch#@$@#wo widać.opuść sobie światła na maxa nisko i zobaczysz co to znaczy

 

nie piszemy o regulacji swiatel ,tylko o zarnikach i ich jasnosci -barwie , logiczne przeciez ze jak swieca nizej to nie oswietli tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pisali w auto świecie o oryginalnych xenonach i jak świecą na niebiesko to znaczy że ich żywot się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Widzę że wszyscy chętnie chcą koledze wymienić palniki, choć On sam mówi że barwa jest ok.

No dobra. a pomyślał ktoś że może być brudna soczewka?

U mnie ksenon świecił gorzej niż większość lamp typu h7 lub podobne. Więc rozebrałem lampę i wyczyściłem. I oto oczom moim ukazało się SWIATŁO!!! Nic nie trzeba było wymieniać. Tylko wyczyścić....więc za nim wydasz kasę na palniki moze warto to sprawdzić.

Patrząc na soczewki mają być krystalicznie lśniące. Nie mogą być choć trochę matowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslog a czyściłem same soczewki czy całe wnętrze reflektora? No i jak udało Ci się rozkleić i skleić je? Wiem, że zwykłe lampy poddają się dosyć szybko bo chwila w piekarniku i są otwarte ale z ksenonami jest bodajże gorzej :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

może nie jest łatwo ale ja swoje rozklejałem zwykłą suszarką. Jak już masz ją rozebraną to watro wyczyścić całą lampę a nie tylko soczewki. Z odbłyśnikiem trzeba ostrożnie aby go nie zrysować. Soczewkę normalnie można wyprać. Tylko bez odwirowania:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności