Skocz do zawartości
Gość MONTECARLO

Szumiąca przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MONTECARLO

Od niedawna jestem właścicielem Passata B4 sprowadzonego z Włoch.Jak to auto z Włoch był nieco poobcierany ale jest bardzo elegancko zrobiony, tzn blachy jak najbardziej w porządku,środek również. Jedna tylko rzecz mnie niepokoi i zastanawia, dlatego chcę zapytać co to może być. Auto miało wymienioną z jakiegoś powodu przednią szybę i właśnie o nią chodzi-w czasie jazdy słychać dość mocny szum na niej. Czym to może być spowodowane? Czy to wina nieodpowiedniego zamontowania szyby czy może ten typ tak ma? Oprócz szumu jak na razie nie zauważyłem innych rzeczy-np. przeciekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że to własnie przednia szyba? Częstą przypadłością B3/B4 są świszczące uszczelki w drzwiach i ja bym sie zastanowił nad tymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklej tę szybę dookoła i bardzo szczelnie szeroką taśmą samoprzylepną i jazda powiedzmy 100-130 km/h. Ale ostrożnie. Taśma może być papierowa malarska najszersza (żółta). Oklej to znaczy, że okleić masz miejsce zejścia się szyby z karoserią. Jeśli przestanie szumieć, to masz pewność. A jeśli chcesz wiedzieć, w którym miejscu, to odklejaj po 30cm i znowu jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTECARLO

Dzięki za podpowiedzi! Nie zaglądałem tu bo nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji na pytanie! Uszczelki raczej nie wyglądają na zniszczone, sparciałe lub po poprostu zgniecione-zresztą niedawno potraktowałem je olejem silikonowym i przy okazji obejrzałem i wyglądały ok. Ale posłucham ich okolic dokładniej. Poza tym mam wrażenie, że szum ten słychać jakby na całej powierzchni szyby. Wypróbuję jeszcze sposób z taśmą i się odezwę. Na razie dzięki! Aha-jeszcze jedno: na dole szyby między nią a deską jest chyba coś w rodzaju chyba uszczelki z gąbki i jest ona nierówna, tzn w 2-óch lub 3-ech miejscach jakby wepchnięta głębiej. Byłyby możliwe jakieś przedmuchy tamtędy od komory silnikowej? Co prawda wiatru we włosach nie czuję ale powietrze tak jak woda wciśnie się wszędzie więc i temu w związku z tym co wyżej będę się musiał przysłuchać dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto miało wymienioną z jakiegoś powodu przednią szybę i

 

Witam

 

Kolego może uda mi się Tobie pomóc, otóż i ja miałem podobny przypadek, a winna była mała dziurka zostawiona przez fachowców od montażu szyb samochodowych w H...esco, zdejmij z zwenątrz na podszybiu taki element masujący początek i konieć uszczelki szyby przedniej w tym miejscu powinny wchodzić sznurki do środka i być może ktoś kto u Ciebie wymieniał szybę pozostwaił mały otworek tak jak to zrobili w moim przypadku :kwasny: i to była przyczyna szumu a w sprzyjających warunkach i przedostawania się wody do środka. Wystarczyło troszkę silikonu i po sprawie :)

Jak będziesz miał pytania to pisz prywatną wiadomość. Postaram się pomóc.

 

POZRO i powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTECARLO

Sprawdziłem metodę z oklejeniem szyby taśmą. Jechałem 100km/h i było nieco ciszej. Przy 130km/h taśma się odkleiła :dobani: i zaczęła tak hałasować że natychmiast ją zerwałem. Miałem przez to bezpośrednie porównanie efektu- szyba oklejona taśmą szumiała dalej ale nieco ciszej ale dzięki temu stwierdziłem, że słychać szum albo lekki świst z okolic uszczelek drzwi co podpowiadał wyżej "kuczlaw". Woda do środka się nie dostaje tak że chyba będę musiał do tych odgłosów przywyknąć :mur: i po prostu słuchać w czasie jazdy radia i nie przekraczać za często setki. No chyba,że są na to jeszcze jakieś sposoby bez wymiany szyby którą to wymianę mój poprzednik prawdopodobnie zwyczajnie spieprzył.

 

Kolego może uda mi się Tobie pomóc, otóż i ja miałem podobny przypadek, a winna była mała dziurka zostawiona przez fachowców od montażu szyb samochodowych w H...esco, zdejmij z zwenątrz na podszybiu taki element masujący początek i konieć uszczelki szyby przedniej w tym miejscu powinny wchodzić sznurki do środka i być może ktoś kto u Ciebie wymieniał szybę pozostwaił mały otworek tak jak to zrobili w moim przypadku i to była przyczyna szumu a w sprzyjających warunkach i przedostawania się wody do środka. Wystarczyło troszkę silikonu i po sprawie

Tego jeszcze nie sprawdzałem- nie miałem na razie czasu. Ale na pewno tam zajrzę i dam znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

w passatach to raczej mozna usłyszeć świszczące lusterka a nie szyby wiec moze nie tam szuksza no ale tego nie wyelminujesz najlepiej by było gdybys sie przejechał jakimś drugim passatem i ocenił czy jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafus

Witam,

ostatnio mialem podobny przypadek. Okazało się, że szyba od strony kierowcy przy domykaniu przesuwała się i zosatawała szczelina przy uszczelce.

Przeusnięcie w tył szyby w mocowaniach pomogło.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTECARLO
w passatach to raczej mozna usłyszeć świszczące lusterka a nie szyby wiec moze nie tam szuksza no ale tego nie wyelminujesz najlepiej by było gdybys sie przejechał jakimś drugim passatem i ocenił czy jest podobnie

 

Szukam okazji aby posłuchać w innym Pasku tego co mnie nie daje spokoju-jak sprawdzę dam znać :595:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sankul

Rafus napisał

Witam,

ostatnio mialem podobny przypadek. Okazało się, że szyba od strony kierowcy przy domykaniu przesuwała się i zosatawała szczelina przy uszczelce.

Przeusnięcie w tył szyby w mocowaniach pomogło.

 

Pozdrawiam.

 

mam identyczny problem z szumem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pluskwa9

proponowałbym tak: zdjąć platikową obudowę slupka przedniego!!po zdjęciu widać gołą blachę!!jest tam łączenie błotnika czy też innego elementu z nadwoziem!!jedna blacha nachodzi na drugą lecz jest między nimi odstęp milimetrowy!!oryginalnie było to zamazane czarnym siliconem!!u mnie brakowało tego siliconu!!po zaklejeniu szum wiatru ucichł!!pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponowałbym tak: zdjąć platikową...

Będę musiał to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MONTECARLO

Strasznie dawno tu nie zaglądałem bo prawie się już przyzwyczaiłem do tego szumu :[ Ale plastiki odkręcę tyle, że nie tylko na przednich słupkach tylko na wszystkich bo zaczęła mi się odklejać po bokach podsufitka i muszę coś z tym zrobić. Wtedy zerknę czy przy przednich nie ma jakiegoś licha. Na razie dzięki za wszystkie podpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności