Skocz do zawartości
apacz_plo

Padły szyby ( niedziałają ) i otwieranie tylniej klapy ! Prośba o pomoc!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

 

Sprawa wygląda tak ,że już zwątpiłem:( - przeszukiwałem forum parę razy - jest parę tematów podobnych ale żaden mi nie pomógł i nie wiem jak się zabrać do naprawy .. i proszę was o pomoc.

 

Mam paska B5 fl kombi , przestały mi działać szyby i co najgorsze ze jedna jest nie domknięta :( już tak mam od prawie 2 tygodni i nic się nie zmieniło , bezpieczniki sprawdzałem już chyba z 4 razy wszystkie po kolei . Zamykanie drzwi działa i otwieranie w paneli drzwi, lusterka el. tez działają a gdy chce otworzyć szybę jaką kolwiek to jest tylko "pyk" i nic sie nie dzieje , potem podlączam skaner vag i wyskakuje bład "silnik szyby dzrzwi.. itd" i tak każdych drzwi po próbie otwarcia.

Wcześniej jakiś czas ok 2 msc zdarzyło mi się cos takiego ale w stresie zaczołem sprawdzać bezpieczniki i podpiołem Vag i sie naprawiło wtedy tez mi lusterka siadły, ale wszytsko wróciło do normy w krótkim czasie.

 

Z tego co wyczytałem to mój pomysł to zabrać sie do wyciągniecia modółu komfortu ale przeraża mnie to i jescze ta pogoda - ja jedynie doszedłem do tego ze moze zawilgotniał czy coś ale nie wiem czy pasuje to do obiawu "pyk" przy próbie otworzenia szyby.

Prosze pomóżcie !?:confused:

 

a druga sprawa to już od zakupu auta czyli od roku ( z ta wada kupiłem) nie działało otwieranie klapy z kluczyka ani z wewnątrz z guzika zero odzewu - co z tym począć jak naprawić , jaka przyczyna ?:confused:

 

 

pozdrawiam wszystkich

i bardzo dziekuję za wszelkie sugestie pomysły i pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z modułem komfortu, jak podłączysz VAG-a, wyskakują jakieś błędy?

I chyba trzeba zacząć od sprawdzenia w jakim stanie jest moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :

 

mam Skaner diagnostyczny ( nie kabel do kompa- tylko Skaner oddzielny)

nie wiem czy dobrze próbowałem sprawdzić kanał 46 ale chyba innych możliwości nie miałem..

wpisywałem w

-Bloki pomiarowe

-Nastawy podstawowe

-Odczyt pojedynczy

 

kalał 46 lub 046 i jedyne co mi wyskakiwało to " Ta funkcja NIE jest obsługiwana"

a próbowałem wejść w centralny zamek to nie łączyło mi się wogóle, ale centralny dział drzwi się zamykają z guzika jak i z kluczyka jedynie ta klapa tylnia (kombi) się nie otwiera z guzika w samochodzie i w pilocie jedynie kluczykiem.

 

Błąd podstawowy jaki mi od razu od dawna wyskakuje to:

 

01336 Magistrala danych systeku komfort grupy VW

 

01134 Syrena alarmowa - H12

01135 Czujnik kontroli wnętrza pojazdu

 

to są stare błędy które były cały czas chyba od dnia zakupu mniej wiecej to najwyżej może mieć związek z klapą.

 

a co do szyb( po próbie otworzenia szyb ):

 

00933 Silnik szyby drzwi pasarzera - V148

00934 Silnik szyby drzwi tylne prawe - V27

00935 Silnik szyby drzwi tylne lewe - V26

00932 Silnik szyby drzwi kierowcy - V147

 

 

Moduł:

 

1C0959799B

01 Komfortage

r t HLO 0001

 

Kodowanie ECU: 00259

Kod serwisu: 05311

 

 

To Tyle , jakieś sugestie - pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w poprzednim passacie. W moim przypadku problemem była zgniła wiązka która idzie do moduł komfortu,a dokładnie w miejscu od strony kierowcy jak zdejmniesz listwę plastikową w progu i odchylisz tapicerkę na wysokości połowy progu.Bolączką ty aut jest wejście wiązki kabli z komputera do wnętrza kabiny tam dostaje się woda i płynie po kablach powodując takie spustoszenie.Ja polutowałem kabelki i śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, czyli jednym słowem muszę sie zabrać za wyjecie modułu ? ciekawe ile mi z tym zejdzie ( wątpię ze 10 min) i jak sprawdzic co jest nie tak :|?

 

może mi ktoś podpowie co najlepiej zrobić jak posprawdzać ten moduł - bo zapewne dobiorę się do niego i niebędę wiedział co z nim zrobić ..:(

znalazłem foty jak rozebrać tą podłogę ale co dalej jak już będę miał moduł :D?

 

może jakieś inne lekarstwo na te niedziałające szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz moduł to chyba będziesz umiał ocenić czy jest zawilgocony czy nie ? Otwierasz puszkę i patrzysz czy niczego tam nie hodujesz. Posprawdzaj wszystkie wtyczki idące do modułu, jaki jest ich stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa aktualnie wygląda tak ,że dobrałem się do tego wspaniałego modułu komfortu , w miarę mi to poszło ale co z tego wynikło to wam teraz opiszę i dalej proszę o POMOC!?

Pod tekstem umieszczę zdjęcia które zrobiłem podczas dobierania się do modułu…

 

Opis:

1. Wymontowanie fotela … po jakims czasie udało mi się ale co zobaczyłem to był szok . Okazało się ze zrobił mi się biały „grzyb” na wykładzinie pod fotelem itd. od wilgoci i wody chyba a raczej na pewno.

2. Jak udało mi się podnieść wykładzine to ręce mi opadły – dlaczego ? bo okazało się że mam „powódz” w aucie tzn. po podniesieniu zaczął mi lecieć deszcz z wykładziny i na podłodze pływała woda( wycisnąłem parę ręczników i tak jeszcze była woda) wszystkie kablem pod wykładziną pływały i były mokre i jeszcze na pewno SA wilgotne ;/

3. Zobaczyłem moduł komfortu , widziałem ze kable SA mokre- wilgotne a co najlepsze- wziołem do reki puszę modułu i słychać było jak się woda przelewa ;/ otworzyłem no i oczywiście wylałem wode .. a jak ona się tam znalazła i tyle to nie wiem ;/

modół sam w sobie jakby nie był zalany ale wszystkie wiązki kabli tak i niektóre co na podłodze pływały L

 

teraz foto z przebiegu całego zabiegu :

 

p1080312.th.jpg

p1080313.th.jpg

p1080314.th.jpg

p1080315.th.jpg

p1080316e.th.jpg

p1080317j.th.jpg

p1080318.th.jpg

p1080319.th.jpg

p1080320.th.jpg

p1080321.th.jpg

p1080322.th.jpg

p1080323e.th.jpg

p1080324.th.jpg

p1080325i.th.jpg

p1080326z.th.jpg

p1080327t.th.jpg

p1080328.th.jpg

 

 

po tym wszytskim założyłem wykładzinę bo nie miałe co wiecej zrobić , powinienem ją całą wyjac ale nie miałem warunków.. :(

 

później pojechałem na wycieczkę 200km i włączyłem ogrzewanie na nogi (podłogę) zeby sie ogrzało i może dosuszyło, nie wiem jak to teraz wyglada pewnie najprędzej zajrzę znów w weekend chyba że ktos mi da jakąś recepte na to wszytsko ??:(

 

a i po odłoczeniu fotela i podłączeniu znów wyskakiwała kontrolka poduszkki ale juz to opanowałem chyab i sie nie świeci, ale coś dziwnego się stało - przy zamykaniu otwieraniu auta świeciły mi sie kierunkowskazy teraz się nie zapalaja ;/ ( jakas synchronizacja kierunków czy cos jest błąd ale nei pamietam)

SZYBY i Klapa nadal nie działają :( ;/

 

POMOCY !!! każda sugestia może byc pomocna i szukam recepty na to jak naprawić te szyby to najwazniejsze !! :confused::confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i przyczyna byla taka ze woda sie dostala i kabelki sie poprzerywaly wszystkie posprawdzalem polaczylem i szyby smigaja jak i cala reszta;)

 

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

 

kable wszystkie dobrze posprawdzaj moguł wysusz a woda ci sie dostala przez osłone ktora jest na przedniej szybie tam jakos to cieknie i wpada pod wykladziene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable wszystkie dobrze posprawdzaj moguł wysusz a woda ci sie dostala przez osłone ktora jest na przedniej szybie tam jakos to cieknie i wpada pod wykladziene
Kolega chyba już od 2009 roku sobie poradził z kłopotem, sprzedał passata. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable wszystkie dobrze posprawdzaj moguł wysusz a woda ci sie dostala przez osłone ktora jest na przedniej szybie tam jakos to cieknie i wpada pod wykladziene

 

Kolego, apacz_plo, przez te 2 lata od napisania wątku albo opanował powódź, albo dawno auto sprzedał... Nie wykopuj takich staroci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam całkiem nie dawno zakupiłem passata b5 1.8 z 1998 r nie działały w nim szyby znaczy jedna działa, tylko ta od kierowcy nie działało oświetlenie i centralny... Postanowiłem powalczyć z tym, dowiedziałem sie tutaj co i jak trzeba zrobić gdzie zajrzeć i okazało sie iż nie mam modułu komfortu przynajmniej tam gdzie pisali go nie ma, podniosłem dywaniki z prawej i lewej strony instalacja idzie od strony pasażera od pierwszego słupka, tam sa kostki po szerokości auta w stronę kierowcy do jego słupka i tam też sa kostki do tego kolejna wiązka kabli wychodzi z komory silnika (chyba od komputera) i nigdzie nie ma modułu a klimatyzacja, otwieranie wlewu podgrzewane fotele działają, znalazłem popsute kable odswierzyłem je złączyłem i dalej nic, naprawiłem tylko światełka, czarno-czerwony kabel zmasowałem chyba z plusowym czerwono-białym i pojawiła sie jasność i nic więcej nie działają szyby centralny no i te światełka też nie działają jak powinny bo moge wł je tylko ręcznie... proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam całkiem nie dawno zakupiłem passata b5 1.8 z 1998 r nie działały w nim szyby znaczy jedna działa, tylko ta od kierowcy nie działało oświetlenie i centralny... Postanowiłem powalczyć z tym, dowiedziałem sie tutaj co i jak trzeba zrobić gdzie zajrzeć i okazało sie iż nie mam modułu komfortu przynajmniej tam gdzie pisali go nie ma, podniosłem dywaniki z prawej i lewej strony instalacja idzie od strony pasażera od pierwszego słupka, tam sa kostki po szerokości auta w stronę kierowcy do jego słupka i tam też sa kostki do tego kolejna wiązka kabli wychodzi z komory silnika (chyba od komputera) i nigdzie nie ma modułu a klimatyzacja, otwieranie wlewu podgrzewane fotele działają, znalazłem popsute kable odswierzyłem je złączyłem i dalej nic, naprawiłem tylko światełka, czarno-czerwony kabel zmasowałem chyba z plusowym czerwono-białym i pojawiła sie jasność i nic więcej nie działają szyby centralny no i te światełka też nie działają jak powinny bo moge wł je tylko ręcznie... proszę o pomoc
Na początek- tak wygląda moduł komfortu i jego usytuwanie http://forum.vw-passat.pl/threads/512-oswietlenie-wnetrza-w-B5?p=918914&viewfull=1#post918914

Pisałeś na Forum dla Nowych , że Twoje auto to prawdopodobnie anglik... moduł, w przypadku wersji europ. i angielskiej, znajduje się po tej samej stronie- LEWEJ(patrząc się w kierunku jazdy) zaraz przed przednim siedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem

Postanowiłem powalczyć z tym, dowiedziałem sie tutaj co i jak trzeba zrobić gdzie zajrzeć i okazało sie iż nie mam modułu komfortu przynajmniej tam gdzie pisali go nie ma, podniosłem dywaniki z prawej i lewej strony instalacja idzie od strony pasażera od pierwszego słupka

 

po prostu nie mam modułu w aucie nie mam też żadnych wejść do modułu wygląda na to że inst jest przerobiona bo widać izolowane kable....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie znalazł sie i mój moduł komfortu znajdował sie pod kierownica na przekaźnikach.... po połączeniu kabli pod nogami zaczęła działać szyba tylna za kierowcą ale nie działa druga strona potrzebował bym jakiś schemat elektryki tych drzwi bo nigdzie nie moge znaleźć no i teraz centralny nie działa może miał ktoś kiedyś z tym do czynienia i wie jaka kolorystyka kabli jest od zamka ? a i jeszcze jedna sprawa po wyłączeniu zapłonu giną mi kilometry na liczniku a jeśli gasze auto wskazówka obrotomierza zatrzymuje się na tych obrotach na jakich został wył zapłon dopiero ponowne jego wł doprowadza wskazówki do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek89

Witam jestem tu nowy i postanowiłem doczepić swój problem. Jestem posiadaczem Passata b5 z 2000r przed liftingiem, 4 el. szyby. Mój problem zaczął się od tego że przy otwieraniu drzwi pasażera zgasło podświetlenie od sterowania szybą, nie dało się poruszyć szybą ani w górę, ani w dół, ani za pomocą sterowania z drzwi kierowcy, ani z pasażera, gdy drzwi się zamykało wtedy wszystko wracało do normy. Teraz całkiem padło sterowanie, posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, wszystkie są ok, rozebrałem drzwi, rozpiąłem kostkę, wpiąłem ją od nowa, szyba zaczęła działać za pomocą sterowania z drzwi kierowcy jak i z pasażera. Zadowolony wszystko poskładałem, zamknąłem drzwi i długo nie trwało moje szczęście, szyba zaraz znów przestała działać, a do tego centralny zamek przestał działać w tych drzwiach, w pozostałych działa wszystko, macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję i proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem jest taki ze padły mi szyby lusterka i światło w aucie co to może byc bezpieczniki są ok sprawdzałem mam jakieś wrażenie ze cos padło w tym całym module komputera to pod nogami kierowcy nie wiem jak sie dokładnie to nazywa a myśle tak bo jeden kabelek byl zalutowany do płytki a nie do tej wtyczki i myślę ze zrobiło sie zwarcie jakieś choć jak tam po dotykałem to alarm sie włącza to jak by płytka działała ale nie wiem sam juz prosze o jakieś propozycje

 

a dodam ze centralny zamek działa i koputer pokładowy czyli spalanie

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wiązkę w progu drzwi kierowcy, czy nie zakwitło Ci żadne połączenie i stosuj interpunkcję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok sprawdzę a dodam ze właśnie jeden kabelek miałem tak dolutowany do płytki tej pod nogami co jest od kierowcy czyli tego modułu i on sie od lutował i ja go zalutowałem przez chwile było ok i potem padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności