Skocz do zawartości
Gość yonek85

Czujnik temperatury paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yonek85

Witam.

Szperam po forum od godziny i nie potrafie znalezc watku o czujniku temp paliwa (moze nie potrafie bo jestem nowy) wiec z gory przepraszam i obiecuje poprawe. Moje pytanie. Gdzie on sie znajduje? Nie moge go znalezc :( a musze go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek85

Juz znalazlem. Temat zamkniety.

 

---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

 

A w B5 jest w na przewodzie odchodzacym od pompy paliwa. To taka mala pomoc dla szukajacych moze kiedys w przyszlosci. Moze kiedys komus pomoze.

 

Cofam swoja poprzednia wypowiedz. Niby znalazlem schemat ukladu paliwwowego ale byl to uklad jakiegos benzyniaka a ja mam diesla. ponawiam pytanie. Widze ze na forum wielu mialo taki problem jak ja ale akurat nikt z takim silnikiem jak moj (nawet pytalem mechanikow u mnie i nie wiedza gdzie jest ten czujnik). Czy ktos wie gdzie w B5 z 98 roku z silnikiem AFN 110 KM umiejscowiony jest czujnik temperatury. Tylko nie mowcie ze nikt nie wie. prosze o pomoc

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w AFN-ie znajduje się w pompie paliwa. Trzeba odkręcić dekiel i tam go znajdziesz. Sprawę utrudnia fakt, że jedna ze śrub wymaga specjalnego klucza BOSCH-owskiego. Poza tym luzik.

Na zdjęciu w kółku zaznaczyłem jak wygląda ten czujnik.

c84b5dd600ecce3bm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości dlaczego kolego pytasz o ten czujnik? Masz usterke czy bedziesz BOXa zapinal? ;) Pamietaj ze masz VP a BOX na czujnik temp paliwa jest do PD. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik w AFN-ie znajduje się w pompie paliwa. Trzeba odkręcić dekiel i tam go znajdziesz. Sprawę utrudnia fakt, że jedna ze śrub wymaga specjalnego klucza BOSCH-owskiego. Poza tym luzik.

Na zdjęciu w kółku zaznaczyłem jak wygląda ten czujnik.

c84b5dd600ecce3bm.jpg

 

Dokładnie jak gonzalles wskazał.

 

czujniktemp.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej wiec zdejmujesz górną pokrywę pompy wtryskowej, ostrożnie bo uszczelka lubi sie przykleić. Dodatkowo jest tam jedna śruba na nietypowy klucz.:P Da rade to odkrecić "zmodyfikowaną" nasadkową "6"-tką. ;)

Jak już sie dostaniesz do środka (wycieknie troche ropy- to normalne) zobaczysz taki widokvp37pq9.th.jpg

Elelment który nas interesi to ten zaznaczony na żółto trzymają go dwie sróbki na "torx-a" (zaznaczone na niebiesko). Odkręcasz delikatnie wyciągasz, wkładasz nowy skręcasz.

Teraz UWAGA!!!

Ostrożnie podejdz do tematu tak żeby nie namieszać w nastawniku, jego elementy to te "wskazówki" po prawej str G81. Już minimalne ich przestawienie ma duży wpływ na działanie pompy więc lepiej tego nie tykać :kijemgo:

Jeszcze jedna sprawa, dla bezpieczeństwa przed całą operacją zdejm kleme z akku.:D

Pozdrawiam zycze powodzenia:D

:rotfl:

Dodam że fotka zapożyczona z innego forum.

 

Było na forum.. wystarczy poszukać:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepne tu.

Dziś miałem niemiłą niespodzianke;/

Mianowicie u mnie w AJM dziś wywaliło czujnik temperatury i ON tryskał mi po całej komorze silnikowej;/ zatankowałem sobie normalnie dziś i jade i czuje wyraznie zapach ropy, leciało z nawiewów i zonk pełno ropy pod samochodem, okazało sie ze obudowa w której jest osadzony czujnik skruszała i czujnik wysunął sie z niej i tryskała ropa.

Najlepiej ze jechałem własnie do poznania w trase 200km na szczescie stało sie w moim miescie wyjazd na jutro przełożony, w serwisie 70 dyszek poszłooo. niby to jest taki króciec i w nim czujnik czyli dwa elementy + oring a w serwisie jako całość sprzedają i etka też tak pokazuje.

niżej zdjecie z etki o jakim czujniku mówie

czujnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek85

Pozwole sobie pociagnac temat na nowo. Bedac w sklepie poprosilem o czujnik temp paliwa do mojego Paska dostalem cos takiego jak na nizej zalaczonych zdjeciach (trochew rozni sie od tego zalaczonego na zdjeciu i umieszczonego w pompie paliwa). Według tego co wkleil J@ceq powinien on miec symbol 028 906 040 natomiast moj ma 028 906 081. Moje pytanie: czy moze ktorys z was sprawdzic po tych numerach co to za czesc i do jakiego jest auta?

 

dsc00074w.th.jpg

 

dsc00075w.th.jpg

 

dsc00076r.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

028 906 081 to jest czujnik temperatury powietrza w rurze przed kolektorem dolotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek85

To pociagne temat z tym czujnikiem dalej.

Podczas jazdy gdy moj pasek osiagnie 3500 rpm turbina sie wylacza i przestaje auto ciagnac. Czy to moze byc wina czujnika temperatury paliwa? Bo to jest jedyny blad jaki mi wyswietla :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w moim pasku również poleciał czujnik temp. paliwa,

czy orientuje się ktoś ile tai czujnik kosztuje?ogólnie dostępny czy tylko serwis?

czy samodzielna wymiana sprawia jakiś kłopot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur24

 

038 906081B -czujnik temperatury paliwa AVF; cena w ASO ok.64zł.

Jest zamontowany na wężyku za pomocą dwóch opasek.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur24

 

038 906081B -czujnik temperatury paliwa AVF; cena w ASO ok.64zł.

Jest zamontowany na wężyku za pomocą dwóch opasek.;)

 

witam

mam ten sam problem co Artur24.

czy mógłbyś sprecyzować,w którym to dokładnie miejscu się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś sprecyzować,w którym to dokładnie miejscu się znajduje?

Znajdziesz go na przewodzie paliwowym, idącym do pompy paliwa/vacum znajdującej się z tylu silnika na głowicy.

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

 

W poście numer 8 masz scan z ETKA z zaznaczonym czujnikiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli błąd czujnika w vagu nie wyskakuje a pokazuje temp paliwa -27C to też do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wskazani sa nieprawidlowe to do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym podłączyć sie do tematu. Mam pytanie, czujnik temperatury paliwa w PD 1.9 TDI AJM powinien znajować sie na przewodzie zasilającym, czy na powrotnym? Wymieniałem silnik i nie jestem na 100% pewny, czy dobrze pozakładałem przewody.

Edytowane przez darkaz1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności