Skocz do zawartości
Gość kaczmar52

Jak naciągnąc pasek od wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaczmar52

Witam.Przejrzałem forum zeby niepotrzebnie nie zaczynac tematu,ale jakoś nie znalazłem... wyczytałem juz,ze pasek od pompy wody to równiez pasek od wspomagania.Chciałbym go naciągnac, bo wspomaganie mi cięzko chodzi.O płynie i o kolorach płynów tez sie naczytałem,ale u mnie czarna zakretka a płyn strasznie brudny.Bede musiał spuscic i poczekać az syf osiądzie.Głównie chodzi mi o to jak naciagnać ten pasek koło alternatora.b3 1,8; 90kM, silnik ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasek od pompy cieczy chłodzącej, to pasek od alternatora, od wspomagania jest inny (klinowy) żeby naciągnąć ten od wspomagania musisz wejść pod auto, luzujesz pompe wspomagania, napinasz pasek mniej wiecej tak, żeby jego ugięcie wynosiło 5mm i skręcasz.

Pozdrawiam!

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pasek od pompy cieczy chłodzącej, to pasek od alternatora, od wspomagania jest inny (klinowy)

 

Mysle ze kaczmar52 ma podobnie jak u mnie, ze altek chodzi sam a pompa wody ze wspomaganiem, tak jak kolega wyżej napisał nura pod auto luzujesz srubki mocujące pompe wspomagania, jakiś pręt czy cos takiego i naciagsz, i jak wyzej napisane zostawić luz ok 5mm, i niema innej opcji ze nie bedzie chodzić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz klimę? Zdaje się że z klimą jest tak jak napisałeś. Mimo wszystko koledzy wyżej już napisali jak naciągnąć ten pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczmar52
Mysle ze kaczmar52 ma podobnie jak u mnie, ze altek chodzi sam a pompa wody ze wspomaganiem

 

Dokładnie tak :)

 

A masz klimę? Zdaje się że z klimą jest tak jak napisałeś

 

Nie mam :(

Kurde tylko mi się wydaję,ze on nie ma w tym momencie większego luzu niż 5mm :/.Czyżby pompa kończyła swój żywot... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde tylko mi się wydaję,ze on nie ma w tym momencie większego luzu niż 5mm :/.Czyżby pompa kończyła swój żywot.

No to był za mocno naciągnięty i przez to pompa kończy żywot. Wracając do twojego pierwszego posta, płyn jest tak brudny że nic nie widać, zacznij od wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zacznij najpierw od wymiany płynów , bo to jest pierwsza przyczyna cięrzkiej pracy serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności