Skocz do zawartości
Gość yokass

Półoś -Automat a manual , czym sie różnią?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yokass

Witam posiadam paska za automatem 4 biegi . W maju 2008 roku ucieło mi wałek (półoś) bo wypadł mi wachacz dolny. Założono w to miejsce używany ,ale nie sprawdzono czy od automatu czy manuala ;/ podejrzewam że raczej od manuala. No i zaczeło się , walcze z przegubami od jesieni ;/ Kupiłem juz i orginalne zamienniki przegubów ale nadal regularnie ucina lub trzeszczy przegub po miesiącu :/

 

moje pytanie brzmi : czy jest różnica pomiedzy półosiami?? Manual a automat??? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3bg jest różnica, od automatu są krótsze i grubsze. nie wiem jak jest w 3b, ale podejrzewam, że będzie podobnie. za 2 tygodnie wymieniam skrzynie z automatu na manual jeśli ci przypasują moje półosie to mogę ci sprzedać:P:p w atrakcyjnej cenie oczywiście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Kolego nie załamuj mnie 5 dni temu robiłem skrzynie automatyczną :/ zapłaciłem ze wszystkim na czysto 2.200zł :( żeby mi ktos podpowiedział bym wyje....bał ten zdechły automat na manuala:( a tak plecy i cały czas jazda w stresie ze sie rozleci:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapłaciłem ze wszystkim na czysto 2.200zł

mi krzyknęli coś koło tego u mnie też problem ze wstecznym tylko, że mi się ślizga, musi być duża górka żeby nie podjechał.

wywalam automat, może trochę większy koszt, ale później spokojne spanie.

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się półosie.

Łukasz to jest rysunek do manuala ;

 

waekpomanual.th.jpg

 

A to jest rysunek do automatu 4 biegowego ;

 

waekautomat4bieg.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass
wywalam automat, może trochę większy koszt, ale później spokojne spanie.

pozdrawiam

Andrzej

 

obliczyłem ze kupił bym: całą skrzynie + sprzęgło + pedały+wybierak+ łapa pod silnik+ komputer +mieszek i gałkę , to by wyniosły same częsci okoł 1500 zł za roboę chcą 1000 więc tylko bym 500 zł dołozył . ale za to ponoć silniki w automatach nie sa dojechane:) więc pewnie bym polatal :)

 

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

 

mi krzyknęli coś koło tego u mnie też problem ze wstecznym tylko, że mi się ślizga, musi być duża górka żeby nie podjechał.

 

 

Długo juz nie pojeżdzisz bo u mnie też tak było az raptem umarł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo juz nie pojeżdzisz bo u mnie też tak było az raptem umarł :/

za tydzień w poniedziałek wymieniam, czyli dokładnie za 10 dni, także chyba da rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

 

ale na manual mama nadzieje nie zrobisz tego błędu co ja ;/ nie rób skrzyni automatycznej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na manual, jak już wyżej pisałem, części kosztowały koło 2000zł, posprzedaje jeszcze te graty, które zostaną to się trochę zwróci. za skrzynie (uszkodzoną) facet z allegro daje 600zł, jeszcze pedały, sprzęgło hydrokinetyczne, łapy, półosie, wybierak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz325

przekładał ktos moze passata b5 przed liftem jak tak to prosze sie odezwac na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jest różnica miedzy półosią prawą a lewą w 3BG 1.9 TDI 131 AVf w skrzyni FHN

bo muszę wymieni prawą i chce nabyć używana i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności