Skocz do zawartości
Gość soltys15

Rozmieszczenie kontrolek w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden sarkazm. Wszyscy, którzy doświadczyli awarii tego nastawnika zauważali nieco mniejsze średnie spalanie. Oczywiście trzeba bezwzględnie podłączyć się pod kompa i zdiagnozować problem. Ale według mojej najlepszej wiedzy jest to jedyna awaria sygnalizowana ikoną silniczka, która nie daje żadnych innych objawów, a w szczególności nie wprowadza auta w tryb awaryjny. Natomiast jest to przypadłość silników CR, nie słyszałem, żeby to się działo w 2.0TFSI, więc Piotrze u ciebie problem może być zupełnie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Domyślam się, że to może być ten problem, bo od początku jest błąd z klapą kolektora dolotowego (na komputerze), z tymże nie było problemów z silnikiem, tylko sam błąd w komputerze. Od czasu do czasu zapaliła się kontrolka silnika, ale po kilku uruchomieniach silnika (zakładam, że po kilku niewystąpieniach, błąd się kasuje - tak miałem we fiacie) gasła. Mechanicy mówili, że niby się zawiesza klapka, ale (jak mówiłem, nie znam się) nie czuję żadnych problemów z silnikiem. Dobrze przyspiesza, nie szarpie, nie gaśnie, nie dycha itp. Zakładam zatem, że Twoja wiedza jest faktycznie najlepsza. Bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienia. Jak długo można z tym jeździć i jakie (mniej więcej) są koszty naprawy tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym się dowiedzieć dlaczego na przycisku od odbiegu zamkniętego są 2 opcje/ dwie diody. Jedna z ikonką zawiniętej strzałki druga zaś również z zawiniętą strzałką ale o ile się nie mylę literką A ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden włącza obieg zamknięty na stałe, a drugi dopiero gdy czujnik jakości powietrza wyczuje zanieczyszczenia (A=automatycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden włącza obieg zamknięty na stałe, a drugi dopiero gdy czujnik jakości powietrza wyczuje zanieczyszczenia (A=automatycznie)

 

Wow. Dobre to to może być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym automacie przejeździłem całe 4,5 roku posiadania auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P0135 , błąd sondy lambda, generalnie mechanik mówił, że nie grzeje, ale usunął błąd i będziemy myśleć o wymianie jak się ponownie zapali, mówił, że można ją sprawdzić ale nie ma zbytnio teraz wolnych mechaników aby wyciągać ją i sprawdzać czy jest sprawna (prawdopodobnie grzanie sondy poszło..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu w poscie jest pokazane dokladne rozmieszczenie kontrolek w B6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć gdzie ma znajdować się przycisk od czujników parkowania ? Bo szukam i niektórzy mają pod ESP a niektórzy mają pod ESP autohold... wiec juz się pogubilem gdzie to ma być dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim roczniku z lewej strony. Pierwsze lata mialy z prawej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim roczniku z lewej strony. Pierwsze lata mialy z prawej...

 

Czyli pod ESP tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ESP jest z lewej, czyli pod...

A najlepiej tam gdzie wygodniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było pod czujnikiem ciśnienia opon, ale tam jest auto start, wiec będzie pod ESP dzięki wilkie za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś podczas holowania innego auta na chwile zapaliła mi się zielona kontrolka na desce w prawym zegarze. Za nic nie mogę znaleźć info jej znaczenia. Dla podpowiedzi wstawiam linka do zdjęcia gdzie taka się pali. Podpowiecie od czego ona ?

 

https://www.google.pl/search?q=passat+b6+kontrolki+deski+rozdzielczej+opis&biw=1366&bih=631&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjH-pG2wZHMAhUEDSwKHQ6vB10Q_AUIBigB#tbm=isch&q=passat+b6+kontrolki+zielona&imgrc=kdng_WET4Ojx3M%3A

Edytowane przez elemencik
zmiana słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziś podczas holowania innego auta na chwile zapaliła mi się zielona kontrolka na desce w prawym zegarze. Za nic nie mogę znaleźć info jej znaczenia. Dla podpowiedzi wstawiam linka do zdjęcia gdzie taka się pali. Podpowiecie od czego ona ?

 

https://www.google.pl/search?q=passat+b6+kontrolki+deski+rozdzielczej+opis&biw=1366&bih=631&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjH-pG2wZHMAhUEDSwKHQ6vB10Q_AUIBigB#tbm=isch&q=passat+b6+kontrolki+zielona&imgrc=kdng_WET4Ojx3M%3A

 

Nie wiem czy sobie jaja robisz, czy w ogóle nie znasz tematu "wciśnij pedał hamulca aby zwolnić hamulec ręczny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robię sobie "jaja" mam passata od miesiąca i nie miałem wcześniej z nim do czynienia ani nie miałem elektronicznego ręcznego. Jak dobrze zrozumiałem z Twojej odpowiedzi, kontrolka zapala się w momencie kiedy mam zaciągnięty ręczny a chce ruszać i ona komunikuje mi abym zwolnił ręczny tak??

 

PS: nie każdy musi się znać na wszystkim po to jest forum aby zadać pytanie. :) miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona komunikuje o tym, że masz wcisnąć pedał hamulca żeby zwolnić ręczny, bo chcesz ruszyć bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od jakiegóś czasu zapala mi sie czerwony wykrzyknik i czerwony zegarek co to oznacza.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

od jakiegóś czasu zapala mi sie czerwony wykrzyknik i czerwony zegarek co to oznacza.

pozdrawiam

...że jesteś spóźniony :)

A tak serio - oznacza to awarię tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności