Skocz do zawartości
Gość bialygl

[AJM] Wymiana czujnika temperatury paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bialygl

Witam

VAG pokazał mi błąd czujnika temperatury paliwa. Faktycznie, pokazywane wartości temperatury paliwa są losowe. Wiele nie myśląc kupiłem czujnik i szukuję się do jego wymiany. Czujnik jest zapięty na przewodach paliwowych za filtrem paliwa i jego wymiana wygląda na dość prostą czynność: wypiąć stary czujnik, wpiąć nowy i połączyć. Ale na wszelki wypadek chciałbym się upewnić czy na coś powinienem zwrócić uwagę? Czy nie czekają mnie jakieś niespodzianki choćby w postaci wysokiego ciśnienia paliwa w przewodach itp?

Chętnie posłucham porad osób które mają to już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się przyłączyć do pytania kolegi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj śmiało poza tym że poleci troche paliwa nic więcej cie nie spotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialygl

Czujnik wymieniony. Paliwa nawet troszkę nie poleciało. Myślę, że jak chwilę odczekasz po zgaszeniu auta (a dostanie się do czujnika trochę mi zajęło :]), to ciśnienie opadnie i w przewodach nic paliwa nie zostanie.

Ja generalnie wymieniłem tylko sam czujnik. Bez plastikowej osłonki zakładanej na przewody. Działa. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy po wymianie tego czujnika należy zaadoptować nową część vagiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialygl

Ja nic nie grzebałem. Czy trzeba tego nie wiem, ale błąd zniknął i już się nie pojawia. Pokazywana temperatura ok, więc myślę, że raczej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
zaadoptować nową część vagiem

Co Wy z tą adaptacją... A jak zmienisz koła na letnie to też chciałbyś adaptować vagiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie może dzisiaj uda mi się wymienic tą część bo już ponad 3 tygodnie nie mogę doprosić się w serwisie, ale obiecali że na dzisiaj powinna być.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Giciomen

Witam.Korzystając z okazji.. jaką temp paliwa pokazywał VAG?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialygl

Temperatura na VAGu była różniasta. Czasem na -20, czasem +20, czasem 60. Jakiś abstrakcyjnych typu -200 nie zauważylem. Tyle tylko, że jak ustawił jedną, to już się jej trzymał. Nie zaobserwowałem, żeby się zmieniała co chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz jakie sa wskazna- jakie powinny byc prawidlowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania kolegi. Ile powinna wynosic temperatura paliwa w ATJ?? Oczywscie na rogrzanym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 75 stopni a wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy czujnik temp paliwa ma jakąś uszczelkę którą się wymienia? jest cały zawilgocony od paliwa i przewody wychodzące z niego , jak go zdemontować i przewód idący do pompy vacum bo dostęp jest bardzo ograniczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , czy czujnik temp paliwa ma jakąś uszczelkę którą się wymienia? jest cały zawilgocony od paliwa i przewody wychodzące z niego , jak go zdemontować i przewód idący do pompy vacum bo dostęp jest bardzo ograniczony?

 

Jesteś pewien, że zawilgocenie przewodów paliwowych pochodzi od czujnika? U mnie było to samo, przewody dochodzące do czujnika temperatury paliwa były zawilgocone po obu jego stronach. Winowajcą okazała się uszkodzona uszczelka pod pompą vacum, paliwo przesiąkało i spływało po wężyku w stronę czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności