Skocz do zawartości
mpDante

Skąd prąd do radia niefabrycznego w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie uszczęśliwiłem się nowym radyjkiem i zaopatrując się wcześniej w niezbędne akcesoria (adapter ISO, separator antenowy i ramka) postanowiłem je zamontować w aucie. Zdziwiłem się ostro, kiedy okazało się, że z fabrycznej instalacji wychodzi 2x (chyba na pin 5 i 7) stałe zasilanie 12V. Nie znalazłem za to możliwości podpięcia podświetlenia. Efekt jest taki, że radio zasilane jest cały czas, więc nie reaguje na wyjęcie kluczyka ze stacyjki. Nie działa aktualnie podświetlenie przy wyłączonym radiu...

Udało mi się znaleźć zasilanie, przy włączonym zapłonie, dopiero na zasilaniu Climatronica, ale nie zdecydowałem się do niego wpiąć... (na razie ;)

 

1) Czy ktoś wie gdzie bezpiecznie mogę się podpiąć z zasilaniem "na zapłon" i skąd pociągnąć podświetlenie? Na climatronicu próbowałem, ale nic nie znalazłem...

2) Aktualnie separator podpiąłem do stałego zasilania. Czy to stwarza jakiś problem? Słyszałem, że najlepiej podpiąć go, do kostki ISO, w pin na antenę automatyczną? Nie wiem czy w ogóle to zasilanie ma sens, bo nie zauważyłem jakiejś różnicy w odbiorze radia...

 

Wcześniej miałem MFD2, które reagowało na wyjęcie kluczyka ze stacyjki, ale zakładam, że to kwestia sterowania z komputera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Climatronicu jest najbliższe zasilanie na zapłon". Jeśli radio ma osobne wejście na podświetlanie możesz spróbować się podłączyć np. pod podświetlenie zapalniczki (zdaje sie szaro-niebieski przewód). Jeśli sie zdecydujesz tam pociągnąć przewód, to warto podłączyć się z drugim pod zapalniczkę , bo ona działa przy włączonym zapłonie. Z tego co pamiętam, to Climatronic bierze sygnał o podświetleniu po CAN'ie (jak fabryczne radio) i się bezpośrednio nie podłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o zapalniczce nie pomyślałem :) Już miałem w planie wpinać się w climatronic, ale spróbuję tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczka działa przed zapłonem !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mianowicie chce zmienic radio rcd 300 magic 2 na nie fabryczne i mam w nowym radiu przy kostce kable jak can + can - ILL GND czarny gruby kabel i kabel GND czarny cieki i ACC mozecie mi powiedziec co do czego mam podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod zapalniczkę. Zapalniczka w B6 odpala się dopiero po zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności