Skocz do zawartości
secom

Buczenie w kabinie przy 1100-1600 obr/min passat B6 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Passata TDI z 2007 w wersji 170 KM. W przedziale obrotów silnika ok 1100 - 1600 obr, niezależnie od prędkosci samochodu (na postoju tez to jest) słysze basowe buczenie wewnątrz samochodu - raczej z przodu jakby od silnika. Na tylnim siedzeniu tego nie słychać. Co ciekawe przy nasłuchiwaniu silnika od zewnątrz nic nie słychać. W ASO mechanicy nic nie moga znaleźć, twierdzą że wydech jest ok (chociaż przy przejściu silnika przez ten zakres obrotów da się słyszeć wyraźnie basowy dzwiek wydobywający się z rury wydechowej), zawieszenie wydechu jest ok, plecionka jest ok, koło dwumasowe też niby ok. Samochód jeździ poprawnie, nie dymi, przyspieszenie ma. Sprawdzali również poduszki silnika i tez ok.

Wymieniłem plastikowy dolot powietrza do filtra i trochę go wyciszyło ale sądze że ten plastikowy dolot tylko potegował ten basowy dzwięk.

 

Ktoś miał podobny problem z ta wersja samochodu? na forum szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem - prawie wszystki tego typu problemy tyczyły się passata b5.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość menio227

W moim aucie miałem takie objawy w zakresie obrotów 2000 -2500. W ASO wymienili mi najpierw przewody podciśnienia czy jakoś tak (gumowe). Bo takie zalecenie dostali od producenta i miało to pomóc, lecz w moim przypadku nie pomogło. Na kolejny termin mechanicy ustalili, że to wina wydechu i będą go wymieniać. Po wyciągnięciu wydechu stwierdzili, że jest w stanie idealnym i to nie może być przyczyną. Okazało sie w końcu, że mam pęknietą głowice i trzyma ją łapa na jednej śrubie. Zastosowali gumową podkładke między głowice i łape i buczenie ustało. Dodam, że defekt głowicy zauważyli na początku lecz wykluczyli to jako powód takiego zachowania auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatura silnika miała u Ciebie jakiś wpływ na głośność buczenia? U mnie na zimnym silniku buczenia prawie nie wytępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość menio227

Temperatura nie miała wpływu w moim przypadku i buczało cały czas. Zasugeruj wymianę tych gumowych przewodów. W przypadku buczenia auta mają takie zalecenie w ASO od producenta. Może pomoże, a i tak za to nie zapłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brzęczenie/buczenie spod konsoli (podszybia), przy dodawaniu gazu poniżej 2000 obrotów (nie wiem czy Tobie chodzi o to samo). Zgłaszałem to w ASO podczas przeglądu, ale niby stwierdzili, że trzeba się umówić osobno, żeby znaleźć przyczynę. Zdziwiłem się, kiedy po odebraniu auta brzęczenia już nie było! Wymieniono mi wszystkie filtry, więc możliwe, że to jakaś pierdoła (np. niedokręcona osłona itp)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie najbardziej słychać podczas jazdy ze stałą prędkością właśnie wtedy kiedy wskazówka obrotomierza wskazuje 1100-1600 obr/min. W zasadzie to raczej nic mi się nie trzęsie w kabinie - tylko słychać basowe buczenie z silnika.

 

Wymieniałem w ASO niedawno rozrząd - czy mogli źle załoźyć ten rozrząd?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że to buczenie jest akurat z silnika? Ja już kupiłem auto z tym "prezentem", ale jak pojawiło Ci się to po wyjechaniu z serwisu to już powinien być ich problem, żeby to usunąć... Wystarczy, że jakaś osłona jest źle założona lub śruba niedokręcona i możesz sobie szukać wszędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% pewności nie mam że to z silnika ale w kabinie ewidentnie słychać to od strony silnika. Jak pisałem wcześniej objawy są znikome przy zimnym silniku,a jak wymieniałem rozrząd to również wymianiałem termostat gdyż silnik się niedogrzewał. Więc po wizycie w aso silnik się zaczął dogrzewać i buczenie wystąpiło i nie mam pewności czy to wadliwy rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

U mnie też słychać takie jakby buczenie. Dzieje się to wtedy, gdy jadę z prędkością obrotową silnika ok. 2000obr/min. Buczenie dochodzi z tyłu pojazdu. Czy może to oznaczać problemy z wydechem (słabe tłumienie drgań wywołujące rezonans układu wydechowego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,od dzis jestem nowym uczestnikiem tego forum, niestety tak sie składa ,ze juz muszę prosic o fachowa porade, moj problem polega na tym iz od 2 dni w kabinie słyszalne jest buczenie, dochodzi ono z tylu auta, przy zapalonym silniku, wychodzilem i staralem sie diagnozowac skad wydobywa sie buczenie, pochylajac sie nad bagarznikiem jest dosc slyszalne badz w lewym jak i prawym nadkolu z tylu auta, buczenie jest jednostajne, przy wcisnieniu pedalu gazu obroty ida w gore,zas buczenie nadal utrzymuje jednostajny ton, dodam iz raz jest normalnie(cisza w kabinie), a po chwili buczy, tak na przemian raz slyszalne raz nie, dodatkowo co zauwazylem w momencie wkladania kluczyka do stacyjki,gdy zapalaja sie wszystkie kontrolki, z tylu kabiny slyszalne silne bukniecie, jakby zassanie, trudno to opisac,ale moze ktos bedzie wiedzial w czym rzecz, z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna odpowiedzi?

domniemywam ze moze to pompa paliwa? taki oddaja odglos...

mozliwe? jesli tak to jest to skutek złego paliwa? po ponownym zalaniu zbiornika buczenie mogloby ustac? czy wieku pompy, czy 0,5l mixolu poprawi sprawe? przeczysci pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mialem podobny efekt tzn. w zakresie obrotow 1300-1600 .Bylo to takie wyrazne buczenie od strony silnika.Bujalem sie z tym problemem przez ladnych kilka miesiecy az w koncu postanowilem odnalezc przyczyne tego nie przyjemnego dzwieku.Okazalo sie ze ten dzwiek powstawal na plastikowej rurze laczacej filtr powietrza z kolektorem a raczej turbina.Oblozylem ten odcinek pianka i od tamtej pory rozkoszuje sie bardzo fajnym brzmieniem silnika.Jezeli ktos ma akurat taki sam problem to polecam goraco to rozwiazanie.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion, na 99.99% pompa paliwa, przerabiałem to ostatnio, wymieniłem na nową i jest spokój.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie pompa paliwa,wiec jesli juz to przerabiałes to podaj jak mozesz koszty,na jakie musze sie przygotowac:)

bo chyba wymiana nie jest dość skomplikowana:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pompę kupiłem za 320zł na allegro, do tego transport. Po wyjęciu z baku wylałem paliwo i zdjąłem przewody elektryczne, chwila zastanowienia jak zdjąć wężyk ze starej pompy żeby go nie uszkodzić - suszarka do włosów załatwiła sprawę, a później to już banalnie - stara pompa z kosza, nowa do kosza, wężyk na pompę i przewody na swoje miejsce, i do baku. 20min mi to zajęło. Nowa w serwisie ok 1100zł plus wymiana pewnie ze 150-200zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem mianowicie, jak auto stoi na luzie na wolnych obrotach pracuje to słyszę jakieś ciche ciągłe buczenie dźwięk jak by z tylu czy ktoś miał taki problem, może coś plastikowego luźnego nadkole czy możne wydech ?? B6 2.0 tdi 140 Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również mam problem z buczeniem i totalnie nie wiem jak się do tego zabrać. W 90% problem nie występuje. Natomiast zdarza się, np podczas jazdy, lub zaraz po odpaleniu silnika, lub też często po zjechaniu z autostrady (prędkość na autostradzie mniej więcej stała 160 km/h przez dłuższy czas) nagle zaczyna być słychać takie specyficzne buczenie w przedziale obrotów od 1300 - 2200 ( mniej więcej ). Wewnątrz kabiny brzmi to tak jakby tłumik się rozwalił. Dodam też, że skrzynia DSG zaczyna pracować tak jakby auto straciło moc (tzn zaczyna trzymać bieg na wysokich obrotach np. 2600 zanim zmieni na wyższy, i do tego czasami skrzynia próbuje szybciej wrzucić wyższy bieg ale zaraz zrzuca z powrotem mimo tego, że prędkość jest stała ). Po jakichś 15 -30 minutach buczenie cichnie i auto zaczyna wracać do łądu.

 

Macie jakiś pomysł co to może być. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

PS. Dodam jeszcze, że wymieniłem pompę w zbiorniku paliwa / zero poprawy /

Ps2. Doczytalem sie w poprzednim watku ze powodem moze byc wypalanie filtra dpf. Auto ma 186000 udokumentowanego przebiegu wiec moze lepiej usunac badziewie?

Edytowane przez lime84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy buczenie wystepuje też przy oczyszczaniu filtra DPF, ale słychać je wyraźnie przy tłumniku, taki basowy dźwięk, jakby sportowy tłumnik. I najlepiej przy zakresie obrotów ok 1000-1800 obr/min, do tego na biegu jałowym obroty podnoszą się do 1000 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dodaniu gazu na postoju w przedziale 1000 1800 obr slychac buczenie z silnika gdyylko turbo sie zalaczy buczenie ustaje, czy wypala sie dpf ? Choc obroty za niskie jak na wypalanie, Czy ma ktos podobny objaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za bogata mieszanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności