Skocz do zawartości
byry007

Kontrolka świec żarowych nie zapala się

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej temperaturze świece żarowe się wyłączają? dziś temperatura powietrza była 5 stopni na dworze, w rannym odpaleniu kontrola świec żarowych się zapaliła, przejechałem pół km po mieście auto się nie rozgrzało, wyszedłem do sklepu a jak przyszedłem chciałem odpalić ale kontrolka świec się już nie zapaliła, próbowałem zapalić bez świec ale auto nie chciało zapalić, przekręcałem kluczyk 3 razy i za 4 razem kontrola świec się zapaliła i auto odpaliło, przejechałem 1 km po mieście znów zgasiłem auto, po chwili próbowałem zapalić i znów kontrolka od świec się nie chciała zapalić, dopiero po 4 razie przekręceniu kluczyka kontrolka świec zapaliły się i auto odpaliło.

Czy auto nie powinno odpalić bez świeć, czy mam słabą kompresję na tłokach??

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą ,że powyżej 5 stopni już niegrzeją ,jak były mrozy mój odpalał nawet na dwóch świecach ,bo zmieniałem i 2 były spalone .więc u Ciebie jest coś nie tak.

jest dużo tematów poszukaj w szukacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyton 1986

generalnie jeżeli silnik chodził chwile to po zgaszeniu powinien odpalić bez problemu jak były mrozy to musiałem odpalać mojego paska na trzy razy wykręciłem świeczki i okazało się że wszystkie świece są niesprawne facet w sklepie niechciał mi uwierzyć ze odpaliłem diesla przy -15stopniach bez świec najlepiej wykręć świece i przyłóż do nich bezpośrednio napięcie z akumulatora jeżeli po paru sekundach zrobi sie czerwona to jest ok . Generalnie to niemusi być kompesja to może też być pompa i wiele innych czynników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik na pompowtryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urbit

Witam,

 

to Ja się dołącze i opiszę mój przypadek który trochę mnie martwi, ale może jestem przewrażliwiony i przesadzam:)

 

Problem mam (tak mi się wydaję) z kontrolką świec żarowych, ponieważ gdy auto uruchamiam po nocnym postoju, kontrolka świec zapala się dosłownie na 2 sekundy i gaśnie więc wtedy odpalam, i zdarza się że auto nie zapali, lub jeśli już to mam wrażenie że to jest za wcześnie na uruchomienie silnika. Natomiast bywa tak że jak auto jest rozgrzane, po np. pół godzinnej pracy, uruchamiam auto i kontrolka świec się świeci znacznie dłużej bo około 5-7 sekund i wtedy auto uruchamia się bez żadnych problemów(ma się wrażenie jakby właśnie to był ten moment).Dzisiaj nad ranem uruchamiałem auto, temperatura około 0 stopni, auto stało całą noc, przekręcam kluczyk, zapala się kontrolka świec na 2 sekundy, uruchamiam silnik i niestety się nie uruchomił, dopiero za drugim razem jak nie sugerując się tym co pokazuje kontrolka przytrzymałem kluczyk trochę dłużej(może z 7 sekund) auto odpaliło. Czy to jest coś nie tak? Czy jestem przewrażliwiony, ale jest to mój pierwszy ropniak więc uczę się z nim postępować.

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj zawsze po zgaśnięciu kontrolki aż przekażnik od świec sobie ,,pstryknie,, i wtedy odpalaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze ten przekażnik jest słyszalny w starych samochodach w golfie 2 89r było słychac ale w golfie 1.9TD 93r kontrolka od swiec zgasła i palił a teraz wydałem 20 tys na auto i mam słuchac pstryk jak w starych autach ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem mam (tak mi się wydaję) z kontrolką świec żarowych, ponieważ gdy auto uruchamiam po nocnym postoju, kontrolka świec zapala się dosłownie na 2 sekundy i gaśnie więc wtedy odpalam, i zdarza się że auto nie zapali, lub jeśli już to mam wrażenie że to jest za wcześnie na uruchomienie silnika. Natomiast bywa tak że jak auto jest rozgrzane, po np. pół godzinnej pracy, uruchamiam auto i kontrolka świec się świeci znacznie dłużej bo około 5-7 sekund i wtedy auto uruchamia się bez żadnych problemów(ma się wrażenie jakby właśnie to był ten moment)

Ja bym obstawiał uszkodzony, lub niewłaściwy zamiennik czujnika temperatury płynu chłodniczego. Na ciepłym silniku kontrolka zapala się na 1s, tylko żeby pokazać, że działa.

 

czekaj zawsze po zgaśnięciu kontrolki aż przekażnik od świec sobie ,,pstryknie,, i wtedy odpalaj

Komputer wyłącza kontrolkę, gdy uznaje, że jest dobry moment do rozruchu. Ale Polak musi wiedzieć lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem inny :P u mnie kontrolka wcale sie nie zapala :o auto odpala normalnie, na mrozach jakby slabiej ale od razu. mozliwe ze tylko przepalila sie zarowka od kontrolki czy cos innego sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urbit

Witam ponownie,

 

znalazłem w necie coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=3xUwBkUQdxs&feature=related

 

widać tutaj dokładnie że osoba która uruchamia silnik również nie sugeruje się kontrolką od świeć, tylko co ciekawe uruchamia silnik po ustaniu sygnału dźwiękowego! Ja takiego sygnału w ogóle u siebie nie mam? Jak obejrzałem ten film pierwszy raz to wydawało mi się że koleś ma otwarte drzwi( ten sam sygnał) ale nie, to jest dźwięk oznajmujący nam że świece są w trakcie nagrzewania.

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

Gdzieś czytałem, że świece nowego typu mają dużo szybsze nagrzewanie, po 2-3 sekundach są gorące i można kręcić.

Pozdr.

Edytowane przez Roddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urbit link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urbit

kopiuj/wklej link do wyszukiwarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze ma jakis błąd i dlatego cos pika cos mu świecie przy prędkości 100, mój brat mam Turana 2.0 TDI 140 ps tez w automacie i zobacze u niego czy cos pika jak swiece żarowe działają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja dołączę się do tematu co by nowego wątku nie zakładać. A mianowicie problem w moim pasku polega na tym że po nocnym postoju bez względu czy lato czy zima świece zagrzewa ok i odpala jak talala, natomiast jeżeli po odpaleniu przejadę jakieś 1-2km zgaszę i chcę ponownie uruchomić wtedy kontrolka świec żarowych zapala się na ok 2-3 sekundy i muszę kręcić go 5-8 obrotów by odpalił. Dodam że czujnik temp. cieczy chłodzącej zmieniony!!! Może ktoś miał podobny problem?:confused: Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Passat 1.9 90km AHU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam zrobic jak kontrolka wcale mi sie nie zapala? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak auto odpala to musisz mieć spalona kontrolkę, a przekręcasz kluczyk i od razu zapalasz czy czekasz chwile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam chwile czekam :P tylko ona nawet nie zablysla mi ani razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz spaloną żaróweczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czeka mnie wymontowanie zegarkow :P trza bedzie sie zebrac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności