Skocz do zawartości
Gość bastek100

komputer pokladowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bastek100

Czesc.W moim passacie 1.9 tdi 130km z 2001 roku.nie ma komputera pokladowego.czy zakupujac licznik z tzw.fisem wraz z przelacznikiem zespolonym przy kierownicy ze sterowaniem na ten komputer bedzie to wszystko "chodzilo"?czy moze wymaga to jeszcze jakis przerobek w moim aucie.prosze o fachowa porade na ten temat.jestem takowa przerobka zainteresowany ale nie wiem czy gra jest "warta swieczki".pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Powiem tak. Zrobić się to da ale wszystko rozbije sie o koszty, koszty i jeszcze raz koszty.

A te będą naprawdę duże.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

czyli rozumiem ze najlepiej dac sobie spokoj z tym gadzetem.chyba ze sprecyzujesz pojecie koszty.czy chodzi przerobki czy konkretnie o zakup licznika i przelacznikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Licznik, manetki, sterowniki, przeprogramowania i trochę w instalacji grzebańska będzie.

W zasadzie w elektronice wozu grzebać się nie powinno bo można nigdy nie wyjść z kłopotów i problemów elektronicznych.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

to sie wyleczylem.ale dzieki za cenna dla mnie informacje.poprostu za te kase lepiej poinwestowac w audio w samochodzie.chyba doda to wiekszej frajdy nizeli informacja dotyczaca ewentualnego zuzycia chwilowego czy tez zasiegu na zbirniku paliwa.pozdrawiam i do nastepnego przeczytania.hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

bastek100 poczytaj na FAQ: licznik - wymiana zegarów (na licznik z komputerem)

 

mysle ze to nie jest az takie kosztowne, szczegolnie w twoim przypadku, roboty troche jest ale chyba warto. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik + manetka + wiązka... czy ja wiem -> drogo na pewno nie jest. Pytanie czy dasz radę to samemu uaktywnić. Wykonalne na bank. Nikt na forum się w to nie bawił jeszcze (ja zbierałem info i odpuściłem, bo mam zasilanie LPG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamel

Witam.Bastek 100 ,zakładałem u siebie wyświetlacz kompa,zero problemów ,potrzebny jest licznik z kodem PIN ,manetka i dwa kable do wiązki.Do 3BG liczniki są tanie i często z PIN(allegro)jak go nie ma to żaden problem dla dobrego elektronika od VW.śmiało możesz w to wchodzić ,fajny bajer.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

gargamel, czesc Gargamel.pocieszyles mnie bo szczerze mowiac to spotkalem sie z opinia ze drogo i nie warto.a jednak warto.mam mechanika elektronika ktoremu ewentualnie to powierze.kwestia tylko zakupu tego o czym pisales.ale to juz mysle nie problem.pozdrawiam.do nastepnego.hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamel

Bastek, wiązki nie kupuj można dorzucić brakujące kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

dzieki.bede to mial na uwadze.wlasnie kraze po allegro i probuje cos zmontowac.jest tego troszke.ale wybiore wszystko bez problemu.narka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek - no jak to nikt :D A ja ;) Ja byłem pierwszy :P Do 3BG to jest bajka po 1 liczniki sa duzo tańsze i duzo łatwiej dostepne z tym 1/2fis to juz wogle.. jest ich na peczki a jeszcze do diselka :D Duzo mniej jest z pełnym fisem ale tez łatwiej :) Upolować do 3B licznik i to bez can'a i do benzy to dopiero zagadka :D

 

potrzeba licznik + pin, 2x(lub wiecej ) pestek immo crypt49, wiazki do manetki, manetki, jakiegoś szpenia co kaupuje troche czacze i ci to podłaczy-ewentualnie schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam jeszcze kilka pytań dotyczących zegarów z fisem

1. czy w b53b liczniki z 1/2 FIS były tylko ze skalą 260km/h czy też 220km/h i czy trzeba by było dostosować tą skalę po wymianie ?

2. chcę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i chciałbym sobie zmienić wszystkie zamki i dorobić składane klucze (scyzoryki) ponieważ mam tylko jeden oryginał. Czy da sie do zegara z FISem doprogramować te klucze czy musze coś ze swojego starego zgrać i wgrać do FISa?

3. czy pestki immo z kluczy z b53bg dadzą się zaprogramować w moim pasku tak zeby nie grzebac w kluczu i nic nie ciąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

paweln, nie potrafie Tobie odpowiedziec na te pytania poniewaz ja dopiero sie dopasowuje do tych przerobek.jestem do konca niezorientowany a Twoje pytania sa jak dla mnie zbyt precyzyjne.zadaj te pytania na forum.mysle ze ktos napewno udzieli odpowiedzi.pozdrawiam.do nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1.liczniki były z normalnymi skalami fis nie ma nic do skali ... ewenementem jest tylko licznik od W8

ad2. Jezeli nie masz teraz składanych kluczyków i w twoim modelu nie było to przewidziane to tego nie zrobisz przy liczniku bo scyzoryki nijak nie maja sie do kluczyka... aby dołozyć orginalny scyzor musisz wymienić centralke komfortu... , przy immo sa dwa sposoby... albo ściagasz pin kupujesz czyste pestki immo z kodowaniem crypto49 ( sa to transpondery z możliwościa zakodowania jednokrotnie ), i zaprogramować sobie je włożyć do scyzorów czy tam zwykłych kluczyków... albo zgrać bin'a ze swojego i wrzucić do nowego ( ale ponoć ten sposob potrafi nawalać potem licznik- nie wiem ile w tym prawdy ja tam wybrałęm pierwszy sposob )

ad3. Jezeli bedziesz miał kluczyki zwykłe to tak jak wyzej albo nowe transponedry albo stare.. jezeli kluczyki scyzoryki to w sumie nie ma rozgraniczenia na 3B 3BG... sa jedynie podziały na jajka i kwadraty ( przyciski ) z tym ze jajka chyba wszystkie były na 433Mhz... ( wykluczajac wersje amerykańskie ) .. a kwadraty sa rozne.. ale na allegro itd tylko raz udało mi sie zobaczyć kwadraty z czestotliwościa 433 reszte to 434Mhz...

 

co do kluczykow i centralki to na 50% da sie wstawić centralke od 3BG nas 434Mhz... ale tam duzo rzeczy idzie po canie i było by trzeba po prostu przetestować... od 3B normalnie da sie wstawić centralke bez wiekszego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. czyli taki ze skalą do 260 km/h będzie pasował do mojego (obecnie 220 km/h) czy mam szukać takich na 220 km/h?

 

codo kluczyka to chyba doprogramuje tylko immo a na zdalne sterowanie skorzystam z alarmu z wkładką do kluczyka.

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności