Skocz do zawartości
Gość Tygrys55

Nie działa tempomat i licznik kilometrów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tygrys55

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem tego co mnie się stało. Wracając dzisiaj moim Paskiem autostradą włączyłem tempomat. Niestety brak reakcji. Przestał działać. Po kilku kilometrach spróbowałem ponownie i dalej brak reakcji dodatkowo wskazówka licznika spadła na zero (zamiast 120 km/h) Po kolejnych kilku kilometrach wskazówka zaczęła drgać w zakresie od 40 do 130 km/h. po kolejnych kilku kilometrach ustabilizowała się na prawidłowej wartości czyli około 120 km/h. (tempomat dalej nie działa). Po dojechaniu na miejsce i ponownym ruszeniu samochodem licznik wskazuje dalej zero (tempomat dalej nie działa. Co może być przyczyną. Czy licznik jest tak jak w starych samochodach na lince i się zerwała (czy jest zastosowane jakieś inne rozwiązanie). Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki na pewno nie ma. Wszystko elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Wystarczyło przeczyścić styki na czujniku prędkości

10min roboty

CZujnik znajduję się w skrzyni nad półosią. Odkręć zbiornik wyrównawczy płynu, czujnik dosięgniesz bez problemu

Tu masz Rysunek

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17214

Edytowane przez adamko251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrys55

A coś bliżej gdzie znajduje się ten czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz kompa i wtedy sie dowiesz troszke wiecej,a co do tempomatu to czy dzialal wczesniej????

 

a tu masz fotke gdzie jest czujnik:

czujnikz.jpg

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim komp nic nie pokazywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrys55

Tempomat działał jeszcze dziś rano. Nigdy z nim nie miałem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ,ale czy na bezpieczniki patrzyles????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrys55

Odnośnie bezpiecznikówto to wcale nie jest głupie pytanie. Nie miałem czasu i nie patrzyłem jeszcze, ale tez nad tym myslałem. Szukam narazie spisu bezpeczników co który za co odpowiada.

Edytowane przez Tygrys55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% że masz wodę na stykach czujnika prędkości. Wyciągnij wysusz i przeczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrys55

Narazie wielkie dzięki zaczne własnie od sprawdzenia tego styku i przeczyszczenia i osuczenia. Dam znać jak to się zakończyło.

 

 

No i sprawdziłem bezpieczniki są ok. Zabrałem się więc do sprawdzenie tego czujnika. Jak na pierwszy raz chwile mnie zeszło. Ale dla potomnych opisze jak to zrobić bo teraz zajmuje to nie wiecej niż 5 minut.

Otwieramy maske samochodu; wykręcamy 3 śruby od zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego; odchylamy go na bok odłączając od spodu wtyczke; sięgamy w ręką w strone półosi i naciskając metalowe zabezpieczenie odłączamy wtyczke od czujnika; śróbokretem wciskamy blokade (ten dzyndzela taki na bok wystający) i przekręcamy około 90 stopni w strone przodu samochodu i wyciagamy go do góry. Mnie on wyskoczył z zaczepów i rozwalił sie podczas jazdy wiec musiałek kupić nowy koszt 90,18 zł w serwisie VV. Zakładanie w odwrotnej kolejności jak rozkręcanie. Teraz wszystko chula. Dzięki wam za porady.

Edytowane przez Tygrys55
Usunięta usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności