Skocz do zawartości
Stochastic

Montaż diod led i dziwny problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam dość dziwny problem.

 

Postanowiłem dziś zamontować oświetlenie led w następujących miejscach:

 

- Lampka centralne wewnątrz; 2 walcowe diody W5W oraz jedna dioda rurkowa 10W,

- Lampki rejestracji; 2 rurkowe diody 5W,

- Lampki pod drzwiami; 4 walcowe diody W5W.

 

Problem jest z tymi w drzwiach. Jak otwieram drzwi, świeci ładnie, jak zamknę drzwi, to gaśnie i po jakiś 2 sekundach zapala sie ponownie i świeci cały czas tylko, że nieco słabiej niż jak są otworzone drzwi.

 

Tak być nie może, bo aku mi rozładuje, więc na razie je wyciągnąłem i nie wiem w czym tkwi problem.

 

 

Dodatkowo, z tymi w centralnej lampce wewnątrz jest też ciekawa rzecz. Te dwie narożne diody (lampki do czytania) podczas jazdy delikatnie się jakby żarzą, to znaczy tak delikatniutko świecą na samym czubku diody.

Dlaczego tak jest?

 

 

 

Podajcie jakieś wskazówki, czy Passaty nie lubią diod led we wszystkich miejscach, czy jak?

 

Przy żarówkach nie ma takich kwiatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy CAN-ie tak będzie. Olej diódki i wstaw żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy CAN-ie tak będzie. Olej diódki i wstaw żarówki.
Tyle, ze żarówki są brzydkie, bo żółte.

 

Zrobię tak, że do drzwi nie będę wstawiał, a zostawię w lampce centralnej i rejestracji.

Światło jakie dają ledy jest piękne.

 

Do drzwi nie będę wstawiał, no chyba, że ktoś ma jakieś rozwiązanie tego...

 

Wstawię jutro do postojówek, trudno się to robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz źródło światła? Szybko je wyciągniesz z tych postojówek jeżeli zwykłe H7, bo będą wydawały się niebieskie a mijania zżółkną na zasadzie kontrastu. Podepnij diodę pod bateryjkę i przystaw do lamp po zmroku, bo efekt nie każdemu się podoba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie masz źródło światła? Szybko je wyciągniesz z tych postojówek jeżeli zwykłe H7, bo będą wydawały się niebieskie a mijania zżółkną na zasadzie kontrastu. Podepnij diodę pod bateryjkę i przystaw do lamp po zmroku, bo efekt nie każdemu się podoba.

 

Pozdrawiam

Tak, mam H7 na razie, potem może hid.

 

Wiem jak to wygląda, bo miałem tak w 206 i nie było źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wstawić rezystorki bardzo małej mocy na kable zasilające diody, po prostu dioda jest elementem nieco inaczej reagującym na malutki prąd niz zwykła zarówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz wstawić rezystorki bardzo małej mocy na kable zasilające diody, po prostu dioda jest elementem nieco inaczej reagującym na malutki prąd niz zwykła zarówka...
Ja jestem zupełnie nieelktronicznym umysłem i każde takie ingerencja są dla mnie czarną magią.

 

Prędzej włożę tam zwykłe żarówki niż coś innego będę robił, bo nie potrafię.

 

To z drzwiami juz wiem o co biega. Nie da rady i koniec.

 

A ta sama historia jest z tym delikatnym żarzeniem się diod w centralnej wewnętrznej lampce? Żarzą sie tylko te narożne, środkowa rurkowa dioda nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taka sama historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba diody zbocznikować rezystorem ponieważ diody zaczynają świecić przy bardzo małych prądach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak w ogóle zmienić tą cholerną postojówke? Za nic nie mogłem jej wyciągnąć, bo nie dość, że tam nie ma gdzie ręki wsadzić, to jeszcze jest ona gdzieś u góry i nie wiem czy jest wkręcana, wciskana, czy jak?

 

Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskana, pociągniesz za kable to wyjdzie, gorzej będzie w drugą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wciskana, pociągniesz za kable to wyjdzie, gorzej będzie w drugą stronę
To znaczy co? Ciężko potem trafić w dziurę? Kurdę, wyjmę i nie włożę spowrotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno trudniej, ale generalnie nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę spróbować, bo mnie podkusiłeś, jak co, to Twoja wina :D

 

Ni i dalej kicha, ciągnąłem za kabelki i siedzi jak zaklęta. A miejsca, to tam totalnie nie ma...

Edytowane przez Stochastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja też u siebie zmieniałem postojówki... Trochę się namęczyłem, ale jakoś poszło. Dojście i samo wyciągnięcie jest takie jakby VW chciał aby nie zmieniać tych postojówek. Wymacałem kabelki od postojówki, wsadziłem małe szczypce i za kabeliki delikatnie pociągając wyjąłem żaróweczkę wraz z obudową. Drugą stronę udało mi się wyciągnąć palcami. Sam nie wiem jak to zrobiłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

trenujcie, trenujcie mosci panowie ;) bo niestety niezaleznie od tego ile $$ polozycie za postojowki diodowe, padaja jak muchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padaja jak muchy
Zobaczymy, już CI mówiłem, że dam znać jak w passacie potrzymają. W 206 trzymały 2 lata i dalej jeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

kolego nie kupuje na alledrogo, jeno w dobrze zaopatrzonym jednoczesnie nie tanim sklepie u mnie w 70 tysiecznej wiosce po bodajze 12 brutto za sztuke 4ro diodowe i srednia ich zycia to 3 miesiace, zarowno na zewnatrz, jak i wewnatrz, rurkowe jak na razie trzymaja, wyprzedzajac tezy rozne, postojowki kupowane na przestrzeni czasu i roznych wytworcow ....

mam puszczona alternatywna instalke ze stroboskopami do postojowek ;) niach niach niach, ale nie uzywam bo jakos wyroslem z dresiarskich zagrywek ;), tam postojowki padaja po tygodniu dwoch, przy czestym uzywaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdam relację po dłuższym czasie, spokojnie.

 

Dioda led W5W walcowa, biała. Cena 3 złote w sklepie w moim mieście.

 

Żadnych stroboskopów nigdy bym nie włożył do lamp, bo to zajeżdża wiesz czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy co? Ciężko potem trafić w dziurę? Kurdę, wyjmę i nie włożę spowrotem...

 

patrz w lampę od przodu (w dziurkę od żarówki postojowej) a od tyłu celuj żarówką, napewno łatwo pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności