Skocz do zawartości
Gość kikom

Gasna swiatla mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kikom

Witam,

Mam problem ze swiatlami mijania, gasna w obu lampach najczesciej jednoczesnie raz zgaslo wjedej lampie. Bezpieczniki sa w porzadku , pozostale swiatla rowniez. Dziekuje za pomoc. Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częstą przyczyną jest sam włącznik świateł i jego bym obstawiał na 80%, rzadziej stacyjka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na włacznik w moim przypadku tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub perzełącznik swiatł krótkie długie.

 

Co zrobic niemcy nie pomysleli zeby odciązyc styki przełączników przekaznikami. A może to celowa robota zeby sie wyłączniki swiateł lepiej sprzedawały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaze sio tematu, otóż moja siostra mapodobny problem w swoim Passku, a mianowicie światła przeciwmgielne same się właczyły i już niemogła ich wyłączyć w żaden sposób.Żeby niemieć problemów z pnami z drogówki kolega wyciągnął jej bezpiecznik od przeciwmgielnych,ale pozostaje włącznik do wymiany. faktem jest, że był wymieniany około 1,5 roku temu :cool:

Czy te włączniki są takie słabe, czy może dlatego że był wymieniony ale nieori? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daraz73

prawdopodobnie jest tak jak u mnie niedawno bylo

blaszki w przełączniku sie wytapiają

można to rozebrac, przeczyścic, dogiąć blaszki - bedzie działać ale nie za długo

radze sie oglądac za nowym włącznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Dziekuje bardzo, jutro sprawdze wlacznik i napisze czy to "sprawca" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

dzisiaj probowalem zdemontowac wlacznik i nie bardzo wiem jak. Zdjalem plastikowy "pierscien" co jest wokol wlacznika, ale tam nie ma zadnej srubki, od strony bezpiecznika tez nie bardzo wiem jak sie dobrac. prosze o porade. Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

mam jeszcze jedno pytanie w rozpisce dotyczacej przekaznikow na forum nie znalazlem odpowiedzialnego za swiatla mijania, czyzby takiego nie bylo? Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma go jest tylko włącznik i bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Sprawdzilem wlacznik i jest w porzadku. Teraz pewnie musze sprawdzic przelacznik zespolony, ale moze da sie go jakos inaczej wymontowac niz zdejmowac kierownice? Dzieki Daraz73 za link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem czasem podczas jazdy swiatla same przelaczaja mi sie z mijania na postojowe, o ile w dzien nawet nie zauwarzam, ale w nocy juz jest gorzej i staje sie to niebezpieczne. Czy w moim wypadku przyczyna takiego stanu rzeczy tez jest ten wlacznik?

Z gory dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w moim passku. jak zmieniam swiatla na drogowe a pozniej na mijania to wszystko gasnie ale nie odrazu tak po minucie czasem dluzej, jak jade tylko na mijania jes ok. co to moze byc i jak to naprawic?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manetka przy kierownicy sparwdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem manetke i znowu wszystko działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje...

 

Przełącznikiem włączam postojówki - jest ok, następnie włączam mijania - nie zawsze, ale czasami gasną tylne swiatła :wow Sprawdziłem włącznik, niby ok, jest napięcie gdzie powinno być, "prąd" jest również w kostkach przy lampach tylnych, a pomimo tego świateł nie ma. Zostawiam włączone światła mijania, wyjmuje i wkładam ponownie bezpieczniki - światła "wracają", magic? Lampy z tyłu to diody, przód ori xenony, diodowe oświetlenie wnątrza, dodam że gdy włączam mijania (czyli xenony) przez chwilę minimalnie spadają obroty silnika oraz lekko mrugają diody wnętrza. Ma ktoś pomysła o co chodzi?

 

edit:

 

coś dzieje się z przednią prawą lampą, wywaliło bezpiecznik, wrzuciłem nowy (10), i znów wywaliło, wrzuciłem 15 i trzyma, choć wedle rozpiski bezpieczników powinno być 10. Przy włączaniu świateł mijania prawy xenon najpierw zamruga, a później dopiero świeci światłem ciągłym.

Co ciekawe bez bezpiecznika prawego mijania tylne światła działaja bez zastrzeżeń, więc bankowo coś jest nie teges z przednią prawą lampą, tylko co? Przetwornica, silniczek regulacji wysokości, żarnik... a może regulator napięcia, alternator...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności