Skocz do zawartości
Gość Borsukles

Passat B5 - 99 rok (kolejny krok) PILNA POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Borsukles

Pamietacie jak pisałem, że mój PASAT z 99 roku, z pełną opcją - 20V - 1.8. - spala 15 litrów na 100 km.

 

Doradziliście, aby podpiąc pod komputer i to powinno wykazac usterkę.

 

Więc tak:

 

 

Pojechalem na kompa, podpiął, ABS sprawny, elektryka sprawna - itp....gość chce wejść do silnika i........KONIEC.

Za nic komputer nie chce się dostać do silnika.

 

Rozkręcają, grzebią i wyszło, że STYCZNIK czy coś (nie pamiętam juz nazwy) od komputera, który steruje wszystkim jest uszkodzony. Koszt używanego od 300 zł do 700 zł.

 

Dlatego nie chce wpuścic do silnika komputera - sondy.

 

 

Poza tym wykryli, że coś przy pompce było lutowane, źle podpinane, ktoś już grzebał.

 

 

 

Stąd pytanie do WAS:

Co to może być ?

Czy ten komputer uszkodzony może tak źle sterować,że podaje aż 15 litrów paliwa.

 

 

PS:

Ten komputer pokładowy, spalanie itp. sterowane z przycisku na manetce przy zmianie biegu wycieraczek nie działa.

 

 

 

Ogólne zdanie mechanika:

Silnik w stanie bdb (poza tym spalaniem) Zawieszenie ok, wszystko ok........tylko co z tym spalaniem ? Czy WARTO inwestować, jeżeli wszystko jest naprawdę w stanie idealnym, poza tym spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Sluchaj moze glupie pytanie - ale masz jakies zabezpieczenie antykradziezowe ? U mnie jest tak ze jesli immo ( dodatkowy ) dziala to komp generuje bledy ... albo nie moze sie polaczyc ... dopiero jak wylacze immo, wszystko wraca do normy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsukles

Nie mam nic.

 

 

Dowiedziałem się o nazwę. UJSZKODZONY JEST STEROWNIK OD KOMPUTERA.

Stąd pytanie, czy zepsuty STEROWNIK może odpowiadać za zbyt duże zużycie PALIWA. Nie bezpośrednio, ale np. wywołując jakiś proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jeśli jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsukles

Jest uszkodzony na 100%.

To wykrył mechanik - autoryzowany a nie jakiś domowy.

Czyli mniemam, że po wymianie wadliwego sterownika, spalanie powinno wrócić do normy.

 

Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jest jeszcze kilka rzeczy, które mają wpływ na spalanie włącznie z kierowcą i pasażerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsukles

Hm Jeżdzę spokojnie :) sam + żonka, więc duzo nie ważymy.....

 

 

Ale co może być jeszcze przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność dolotu, regulator ciśnienia paliwa, źle ustawiony rozrząd, zapchany filtr powietrza, czujnik temperatury płynu chłodzącego lub powietrza, masowy przeplywomierz powietrza, ciśnienie w oponach itd itd itd.

Przy jakiej pompce ktoś grzebał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności