Skocz do zawartości
Hohe

Jaki olej do 1.6 FSI?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie filtrów do silnika 2.0FSI. Olej - filtry w miarę pokrewne tematy :luka

Passata mam od niedawna, widzę, że mam filtr kabinowy i powietrza firmy BOSCH. Nie będzie problemów aby założyć filtry innej firmy, powiedzmy MANN czy może lepiej zostać przy obecnej firmie?

I jeszcze odnośnie filtra oleju. Po pierwsze to gdzie on się znajduje - od góry za bardzo nie widać więc może jest od dołu? I jakiej firmy ewentualnie założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnośnie filtrów do silnika 2.0FSI. Olej - filtry w miarę pokrewne tematy :luka

Passata mam od niedawna, widzę, że mam filtr kabinowy i powietrza firmy BOSCH. Nie będzie problemów aby założyć filtry innej firmy, powiedzmy MANN czy może lepiej zostać przy obecnej firmie?

I jeszcze odnośnie filtra oleju. Po pierwsze to gdzie on się znajduje - od góry za bardzo nie widać więc może jest od dołu? I jakiej firmy ewentualnie założyć?

 

Jeśli chodzi o filtry to czy to będzie MANN, Purflux, BOSCH czy też UFI to bez znaczenia. Filtr oleju znajduje się po lewej stronie w okolicy alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy to normalne ze 1.6 fsi Blf wziął pol litra oleju na trasie 1500 km? Dodam ze leciałem cały czas na 4k obrotów... Przed wyjazdem ból prawie max na bagnecie a pozniej prawie min. (Nie kopci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Czy to normalne ze 1.6 fsi Blf wziął pol litra oleju na trasie 1500 km? Dodam ze leciałem cały czas na 4k obrotów... Przed wyjazdem ból prawie max na bagnecie a pozniej prawie min. (Nie kopci)

 

Oczywiście, że takkie zużycie oleju można uznać za normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Proszę o radę odnośnie doboru oleju silikowego do Passata B5 FL 1.6 benzyna+lpg 2001.

Rok temu był olej Castrol gtx 4010W ale został zmieniony z powodu łykania oleju, dodatkowo 2,5 lita na 10 tys km.

Zmieniony został na caa olej catrol magnetic 10W40 i tu zjadł dodatkowe 2,5 litra na 3 tys km dodatkowo zaczeła się świecić kontrolka o błędzie z sondy lambda i jest błąd z "przepustnicy" zgr. Bład możliwe, że wynika ze złego oleju.

 

Przebieg samochodu 240 tys km. Na gazie od 40 tys km.

 

Powinienem wrócić do poprzediego oleju?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem zalany Castrol EDGE 5W30

Parę miesięcy temu znowu taki zalałem.

Niestety spotkał mnie problem z ciśnieniem oleju. Szerzej opisałem Tu

Postanowiłem zmienić olej na

5w40 ="]z oferty

Skłaniam się ku Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel Titanium

Zastanawia mnie nazwa Turbo Diesel.

Niby w specyfikacji ma 502.00. Normy pasują

Poradźcie czy będzie OK do benzynowego FSI?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją benzynkę zalałem ostatnio:

motul 8100 x-max 0W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją benzynkę zalałem ostatnio:

motul 8100 x-max 0W40

 

a dlaczego Twój wybór padł na Motul ?

może i ja się przekonam do tego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za namową kol. elemenateur z forum - u niego brałem zestawik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na karty techniczne, w cenie do ~200 PLN oleje Motula wypadają najlepiej. Jak ktoś chce wydać więcej to ma m.in. Millers'a (~250 PLN+ za oleje lepsze niż x-cessy i inne takie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa dobrych olejów w cenie do 200,00 zł. Motul nie jest jakiś wyjątkowy i w mojej opinii jest wiele lepszych produktów. W lepkości 0W40 jest w dobrej cenie w pełni syntetyczny Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40 czy Neste City Pro 0W40, w klasie 0W30 jest Eurol Syntence FS 0w30, Neste City Pro 0W30 czy Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 a jeśli chodzi o 5W40 to kupimy do 200 zł Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40, Penrite Enviro+5W40 czy Neste City Pro 5W40 (temperatura płynięcia -51 , temperatura zapłonu 244). To takie pierwsze z brzegu przykłady. Oleje Motula mają dobre parametry ale nie można napisać, że wypadają najlepiej (dla porównaia X-cess 5W40 ma -36 i 230).

Są też dobre a nawet bardzo dobre oleje w cenie ok 100 zł/5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat temperatury to tylko jeden parametr, a gdzie lepkości, gdzie "ścinanie"?

Według mnie, żaden z przytoczonych produktów klasy 0W-30 nie jest ok - są za "lekkie" ale kto co lubi.

 

Po kartach technicznych (łącznie z moimi typami, kolejność uwzględniająca lepkości i parametr HTHS jeśli podany, w nawiasach kwadratowych cena za 5L):

- Eurol Syntence FS 0w30 (ale nie dostępny w PL) [~180]

- Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 [129]

- Millers XF Longlife 0W30 [189]

 

Oleje 0W-40 wypadają już lepiej, bo moim zdaniem lepiej zabezpieczają silnik w wysokich temperaturach:

- Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40 [147]

- Neste City Pro 0W40 [159]

- Millers XF Longlife 0W40 [227]

- Motul 8100 x-max 0W-40 [169]

 

I ostatni typ mający sens, 5W-40:

- Millers CFS 5W40 [251]

- Motul 8100 x-cess 5W40 / Neste City Pro 5W40 [140 / 135]

- Millers EE Longlife 5W40 [200]

 

To więc po części potwierdza Twoją teorię ;) Tak czy inaczej nie uważam Motula za zły olej ale musi być (jak każdy) z pewnego źródła.

Teraz mam w 1.4 TSI x-cess 5W40 ale zauważyłem, że 10.000 km to już granica (zaczyna się "branie") więc czas na zmianę oleju. Zastanawiam się nad przejściem na 0W-40 ale niestety parametry wysokotemperaturowe wtedy lecą. Znów 0W może być lepszy przy rozruchu dla łańcucha i napinacza, co może mieć również znaczenie w 1.6FSI (praktycznie identyczna konstrukcja).

Ja do tego 1.6 polecał bym coś właśnie z tego typu 0W-40 - to moim zdaniem idealny kompromis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz na myśli oleje w cenie 100 zł za 5L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatni typ mający sens, 5W-40:

- Millers CFS 5W40 [251]

- Motul 8100 x-cess 5W40 / Neste City Pro 5W40 [140 / 135]

- Millers EE Longlife 5W40 [200]

 

Myślę, że dla mnie kompromisem pomiędzy ceną/polecaniem będzie wybór Motula.

Pozostaje tylko kwestia czy Motul 8100 x-cess / Motul 8100 x-clean

Wiem, że x-clean ma ograniczone w składzie popioły itp.

Pomijając to, który z nich jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w aucie z DPF nie polecałbym oleju lowSAPs. X-clean jest gorszy jeśli chodzi o smarowanie i tyle. A to jaka marka z wymienionych to już indywidualna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc padło na

x-cess

:kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie masz na myśli oleje w cenie 100 zł za 5L ?

 

Specol Spec Premium C3 VW 504/507 5W30 w nowej specyfikacji. Dobra baza (ponad 20% czysty syntetyk), bogaty pakiet świetnych dodatków i bardzo dobre parametry. Można znaleźć niezależne badanie tego oleju i widać po składzie, że nie ma się czego wstydzić nawet w porównaniu z tymi lepszymi olejami "w swojej klasie".

Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 też nie kosztuje jakoś bardzo dużo (129 zł/5l -bliżej do 100 niż 200 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest opinia oleju Gulf Formula GVX 5W30 507.00 504.00? Cena na allegro 4L to koszt 95 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulf ma dobrą opinię generalnie ale co do tego konkretnego oleju się nie wypowiem. Cena na pewno atrakcyjna ale podobnie kosztuje Specol ale za 5 litrów i tutaj mogę powiedzieć, że to wyjątkowo okazyjna cena jak za taki produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek mało znany jest ten specol. Czytałem o nim na kilku forach i opinie o tym oleju są średnie. Patrząc na cenę to faktycznie jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności