Skocz do zawartości
Hohe

Jaki olej do 1.6 FSI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prawdopodobnie zostanę za to pytanie objechany, ale zaryzykuję. Wszędzie jest pełno tematów o oleju do diesli ale do benzyny nie bardzo. Muszę dzisiaj kupić takowy do mojego 1.6 FSI 115 kuni. Możecie podpowiedzieć co wybrać, lub czego wy używacie? W tej chwili jest jakiś, zalany przez serwis, Castrol.

Dzięki za wszystkie sugestie!

 

Jeszcze przy okazji, czy w tym silniku jest pasek czy łańcuszek rozrządu?

Edytowane przez Hohe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Castrol 5w30 Edge. Świtny stosunkowo nowy na rynku model. Świtna charakterystyka lepkości, redukuje osady i szlamy, teoretycznie zmniejsza zużycie paliwa. Ja jeżdżę właśnie na takim oleju i absolutnie nie narzekam. A w passku masz passek ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Chyba się na taki skuszę. A z tym paskiem to trochę lipa, łańcuszek lepszy o ile wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli jest to silnik BLF to posiada łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba BLF. Z przyklejonego postu o silnikach tak wynika. Ale teraz to już nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Mobila 5W30 też ładnie współgra z tym silniczkiem, i jest zalecany przez producenta, spełnia wymagane normy.( ja używałem go w poprzednim aucie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale właśnie zalałem dzisiaj tego Castrola Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo jest w miarę świeży i dotyczy silnika benzynowego. Dziś pierwszy raz od kupna auta zmieniłem w nim olej. Zalałem LIQUI MOLY Top Tec 4300 5W30 bo sprzedawca twierdził że to najlepszy z możliwych i będzie najlepszym wyborem do mojego Passata.

 

I właśnie chciałem zapytać co to za olej? Pierwszy raz o nim słyszę, to nie jest przypadkiem olej dedykowany do LongLife? Dodam, że trochę drogi bo 200 zł za 5 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie słyszałem o tej marce ale można sobie o niej poczytać tutaj

 

http://www.liquimoly.pl/

 

Drogi to on nie jest. Castrol i Mobil kosztują ok. 200zł za 4l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA 1.6 FSI (115KM) mam zalanego MOBILEM RALLY FORMULA 5W50. Taki polecił mi mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja od dwóch lat jeżdżę na Mobilu 1 0W40, bo taki mi polecono w serwisie przy pierwszym przeglądzie.Na moje pytanie,czy przypadkiem nie 5W50 byłby bardziej wskazany do silnika 1600 (102KM, 8 zaworowy) usłyszałem odpowiedź,że ten olej źle wpływa na pracę rozrządu i 0W40 jest bardziej wskazany.Niebawem będę zmieniał filtry i olej w silniku i zastanawiam się czy nie przejść na tego Mobila 5W30?Dodam,że na razie nie mogę narzekać na pracę silnika.Jest wszystko OK, aleolej o specyfikacji zerowej wydaje mi się przesadą do tak "starego" silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję olej oryginalny VW - zapraszam na PW w butelakch z logo VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jaki olej? Bo i tak każdy leje co mechanik powie:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i sie spytaj jaki leja do tych silników i taki lej...

 

Ja osobiście jade do serwisu i juz oni mi wszystko dobierają ... ale napewno jest to Castrol Edge w złotym opakowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

Dużo czytałem w temacie, ponadto mam też doświadczenia z nowym Paskiem 1.8 tsi.

Pierwszy tysiąc kilometrów - oryginalny olej vw 502/505/505.01 5/40. Generalnie ok. Po tysiącu zmieniłem na mobil 1 esp 5-30 i byłem zawiedziony. Nie spodziewałem się, że sam olej może dać subtelnie odczuwalne różnice w pracy silnika.Na Mobilu esp silnik był jakby nieco głośniejszy i jakby minimalnie wiekszy "turbo lag".

I to zaskakujące "odkrycie" skłoniło mnie do intensywanej lektury wielu wątków olejowych szczególnie interesujących na forach amerykańskich.

Suma sumarum :

1) najnowsze oleje 504/507 ( a także API SM )są dobre dla środowiska a nie dla silnika. Mają np. o ok. 40% mniej dodatków przeciwzuzyciowych.

2) najlepsza norma dla benzyn VW to 503.01 i jednocześnie API SL

 

Na forach AUDI TT wyczytałem całkiem mocno uzasadnione opinie, że ponoć najlepszy olej do tych silników to MOTUL ester x-lite 0-30.

Spróbowałem i .. rewelacja ! Auto znowu cichutkie i równo pracuje. Technologia estrowa sprawia, że olej brany jest natychmiast, a zawory na zimno klepią dosłownie ułamek sekundy ( na mobilu i oryginalnym oleju VW co najmniej ok. 1-2 sek). W dodatku z tej samej temperatury (sprawdzane w garażu po nocy ) szybciej się silnik nagrzewa ( o ok. 10%).

 

Co najważniejsze - ten olej jest o generacje nowocześniejszy niż mobile i castrole ( V gen estrowa - versus IV PAO ) i jeśli kupi się na rachunek w porządnej firmie, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo podróbki. Motul produkowny jest tylko w jednej rafinerii na świecie i jakość ma zawsze taką samą. Castrole np. są produkowane w Polsce "na licencji", a Mobile są u nas rozlewane. Mogę się założyć, że castrol w Polsce i w Niemczech to nie ten sam olej, nawet jeśli ma te same oznaczenia. Stąd pewnie powszechne u mechaników narzekania na szlamy po castrolu, a czasem i Mobilu.

 

Wierzcie mi, temat drążyłem długo, doświadczenia też trochę mam i olej, przy którym pozostanę we wszystkich moich autach to MOTUL.

 

PS. Moja toyota corolla po 150.000 po przejściu z Mobila 1 0-40 na Motula x-lite ester 0-30 przestała brać olej. A powinna brać więcej, bo motul jest rzadszy. Motul musi więc być bardzo dobrym olejem

 

PPS. Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa - niedawno porównywałem dwa opakowania Mobila 1 0-40 sprzed roku i nowe. Wyobraźcie sobie, że na nowym zniknęła aprobata vw 503.01 !! Spotkałem się na forach amerykańskich z plotką, że mobil znacząco pogorszył jakość swoich produktów (oszczędności ! ) i chyba coś w tym jest. Napisałem w tej sprawie na infolinię mobila i "nabrali wody w usta". A wcześniej jak miałem pytanie to odpowiadali natychmiast

Edytowane przez bartek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował jeszcze oleje MOUL'a, nigdy nie miałem styczności z tymi olejami, do tej pory cały czas stosowałem mobil, a wypowiedź kolegi wyżej nieco mnie zainteresowała. Piszcie co wiecie o tych olejach, doświadczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat...

 

Byłem na serwisie. Auto do tej pory (111kkm) miało lany 0w-30 (castrola - wiadomo jak to w ASO). Pojechałem do mechanika (ponoć pracował w ASO, ale otworzył swoją działkę i niby mega-fachowiec), który zdziwiony, że taki olej przy tym przebiegu jest wlany (ostatnia wymiana była na 99kkm i 5 lat) zaproponował mi 5w-30 (czy 5w40) mówiąc, że taki jest zalecany przez producenta. Jak już nie raz się tu wypowiadałem, nie znam się na silnikach aż tak, żeby polemizować w temacie olei, chociażby. Proszę o podpowiedź, czy nie zostałem "okłamany" i czy mechanik dobrze mi doradził? Aha, użył oleju Liqui Moly. Mój silnik, to 2.0TFSI BWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś stosował jeszcze oleje MOUL'a, nigdy nie miałem styczności z tymi olejami, do tej pory cały czas stosowałem mobil, a wypowiedź kolegi wyżej nieco mnie zainteresowała. Piszcie co wiecie o tych olejach, doświadczenia itd.

 

Ja latam na Motulu od kiedy mam paska, trochę czytałem w necie i posłuchałem rad forumowego kolegi który zaopatruje mnie w ten olej i wszystko spoko :D auto cicho pracuje nie mam się do czego doczepić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja jak kupiłem auto była nakleja jaki olej jest w aucie castrol 0w30 longlife a wiec dalej taki stosuje ten sam olej tylko że nie kupuje polskiego tylko z Niemiec bo ori jest 5 litrowy a polski jest 4 litry +1

 

dziwi mnie to ze po Hamowni nie mam ubytków ani w koniach ani w niutkach a auto mam 2.0 TFSI kod silnika BWA z 2006 a wiec 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności