Skocz do zawartości
emge

Światła przednie (3b) na jakie wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Z racji tego, że byłem przekonany o źle ustawionych przednich światłach w swoim aucie pojechałem dziś na stację diagnostyczną skontrolować/ustawić je. Przyszedł pan, powiedział, że świecą za nisko, włożył klucz kręcił, kręcił, kręcił zapytał czy auto bite odpowiedziałem, że nic mi o tym nie wiadomo (jestem pewien o ile można być tego pewnym w aucie którego się nie posiada od nowości). Przeszedł do drugiego reflektora kręcił, kręcił, zapytał drugi raz więc mu powiedziałem, że auto było sprawdzane miernikiem grubości lakieru (poza tym naocznie widać, że zdrowy jak ryba). Nie dał za wygraną (chwali się) i przyszedł ze swoim przyrządem. Posprawdzał błotniki, maskę, drzwi i dach po czym stwierdził, że faktycznie nic nie było robione. Tak czy siak reflektorów nie ustawił jak trzeba, do tego pokazał, że na odbłyśniku pojawiają się purchle (korozja), no i po latach znacznie już zmatowiały same szkła.

Pytanie czy warto kupić zamienniki np. takie klyk czy może jakieś inne wynalazki z soczewkami, czy szukać oryginałów w nienagannym stanie? Priorytetem jest dobre oświetlenie drogi i możliwość regulacji świateł, przy czym zaznaczam, że w "zenony" bawił się nie będę :P

Dodam, że jeżdżę służbowo Kangoo z 2004r (po lifcie) i tam te zwykłe światła oświetlają drogę fenomenalnie, a wsiądę do swojego i ciemność widzę :634:

Edytowane przez emge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj oryginalne lampy w jak najlepszym stanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o zamiennikach FK/Depo. Fajna sprawa niewielkim kosztem.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36145

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39429

Edytowane przez Roddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kolego oddałem do regeneracji kloszy i odbłyśników zapłaciłem 220zł z kurierem i efekt niesamowity a i lampy ori helli zostały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak mam, powiedzieli mi, że mam urwane uchwyty od regulacji. Też przymierzam się do nowych lapm...

Będę zmienial chyba na jakieś soczewki.

 

ja kolego oddałem do regeneracji kloszy i odbłyśników zapłaciłem 220zł z kurierem i efekt niesamowity a i lampy ori helli zostały :D

 

niestety z tego co wiem te uchwyty są w światlach i musi wymienić całość.

 

PS.

Też mialem założyć taki temat ;P

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak uchwyty połamane to regeneracja nie wchodzi w grę. Co mi po "świeżych" odbłyśnikach/kloszach jak świecą po ziemi :P Trzeba coś kupić.

LukD dzięki za linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezly diagnosta! rozwiazanie jego problemu z ustawieniem swiatel widac golym okiem jakby tylko mu sie chcialo schylic. starczy kropelka kleju i sklejenie zebatki z precikiem (nie mam na mysli tego ze on to mial kleic :))

a moze mial na mysli ze auto bite bylo strasznie i tylko cale lampy zostaly z uszczerbiem na regulacji

 

mi tez swieca do dolu i jak bede mial czas to poswiece te 2zl na kropelke i przykleje te badziejstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie namiary kto by mi ładnie lampki zregenerował i odbłyśniki to piszcie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo facet z pod poznania

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większych miastach są firmy zajmujące się tym wystarczy "wygooglować" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem podobny problem - z racji , że jestem z Poznania szukałem firmy na miejscu. Znalazłem firme i-car której siedziba jest na ul Krauthofera 58 - ciężko znaleźć , bo to tereny PKP - ale nawigacja pomogła.

Muszę powiedzieć , że to prawdziwi fachowcy a lampy wyglądają i świecą jak fabrycznie nowe. za dwie lampy zapłaciłem 150 zł - tutaj ich znalazłem: http://www.strona.i-car.nazwa.pl/polerowanie-lamp.html - z rozmowy wynikało, że naprawiają również wysyłkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny problem - z racji , że jestem z Poznania szukałem firmy na miejscu. Znalazłem firme i-car której siedziba jest na ul Krauthofera 58 - ciężko znaleźć , bo to tereny PKP - ale nawigacja pomogła.

Muszę powiedzieć , że to prawdziwi fachowcy a lampy wyglądają i świecą jak fabrycznie nowe. za dwie lampy zapłaciłem 150 zł - tutaj ich znalazłem: http://www.strona.i-car.nazwa.pl/polerowanie-lamp.html - z rozmowy wynikało, że naprawiają również wysyłkowo

 

Pytanie było na jakie wymienić,więc nieco nie na temat ;) Ale przyda się Twój adres,komuś napewno.Jednak leoiej by było j ak byś to wrzucił DOKŁADNIE TU

To temat o renowacji reflektorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Z racji tego, że byłem przekonany o źle ustawionych przednich światłach w swoim aucie pojechałem dziś na stację diagnostyczną skontrolować/ustawić je. Przyszedł pan, powiedział, że świecą za nisko, włożył klucz kręcił, kręcił, kręcił zapytał czy auto bite odpowiedziałem, że nic mi o tym nie wiadomo (jestem pewien o ile można być tego pewnym w aucie którego się nie posiada od nowości). Przeszedł do drugiego reflektora kręcił, kręcił, zapytał drugi raz więc mu powiedziałem, że auto było sprawdzane miernikiem grubości lakieru (poza tym naocznie widać, że zdrowy jak ryba). Nie dał za wygraną (chwali się) i przyszedł ze swoim przyrządem. Posprawdzał błotniki, maskę, drzwi i dach po czym stwierdził, że faktycznie nic nie było robione. Tak czy siak reflektorów nie ustawił jak trzeba, do tego pokazał, że na odbłyśniku pojawiają się purchle (korozja), no i po latach znacznie już zmatowiały same szkła.

Pytanie czy warto kupić zamienniki np. takie klyk czy może jakieś inne wynalazki z soczewkami, czy szukać oryginałów w nienagannym stanie? Priorytetem jest dobre oświetlenie drogi i możliwość regulacji świateł, przy czym zaznaczam, że w "zenony" bawił się nie będę :P

Dodam, że jeżdżę służbowo Kangoo z 2004r (po lifcie) i tam te zwykłe światła oświetlają drogę fenomenalnie, a wsiądę do swojego i ciemność widzę :634:

Polecem zdecydowanie kupić oryginalne D2S lub same lampy + HID. Będziesz w niebo wzięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecem zdecydowanie kupić oryginalne D2S lub same lampy + HID. Będziesz w niebo wzięty.

 

No szczególnie że On to napisał:

24-02-09, 19:28

więc raczej dawno zadziałał w temacie.

Jesteś kolejną osobą w przeciągu dwóch dni która odpisuje na tak stare wątki.

Zapraszam do rozmowy na inne/nowe tematy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności