Skocz do zawartości
robertk2

Chłodnica wody - wersja z klimą - rekomendacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Ponieważ jestem przed zakupem chłodnicy jak w temacie mam pytanie

czy np. te

 

http://www.allegro.pl/item550556460_passat_b4_93_96_1_6_1_8_2_0_klima_chlodnica_wod.html

 

http://www.allegro.pl/item539545558_passat_b4_93_96_1_6_1_8_2_0_2_8_chlodnica_wody.html

 

warto kupić?

 

Czy lepiej coś innego (droższego)?

Niektórzy mówią, że nowa jest nowa - nie ważna jaka firma.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do jakości akurat prezentowanych chłodnic to nie wiele Ci pomogę bo ich nie znam. Z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć że ja sam pojechałem na znajomy szrot gdzie za takie same pieniądze jak na allegro dostałem sprawną chłodnicę z wiatrakiem i to oryginalną...

Zamontowałem sam sobie pod blokiem w 10 minut i wszystko jest od roku gitarra. Nie mówię Nie allegro ale czasami lepiej rozejrzeć się wokół domu czy czegoś nie ma lepszego?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowano mi, że dobre chłodnice produkuje Nissens (ale drogie).

Sprawdziłem u dystrybutorów tej firmy i u jednego dowiedziałem się, że mają jak to określili "zamiennik do 65252A" - też firmy Nissens za 270zl.

Czy ktoś wie coś nt. różnych linii tych chłodnic? czy brać tej firmy w ciemno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojechałem na znajomy szrot gdzie za takie same pieniądze jak na allegro dostałem sprawną chłodnicę z wiatrakiem i to oryginalną...

Ja też kiedyś tak zrobiłem - trafiłem na zakamienioną chłodnicę, w zimę było ok, ale w lato silnik się gotował... Jak już wpadłem na to że chłodnica może być zakamieniona - użyłem odkamieniacza - trochę się polepszyło ale rozszczelniło ową chłodnicę, później nagrzewnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na pewno kupuję nową - używki przy dzisiejszych cenach nie wchodzą w grę.

 

Czy przy przekładaniu włącznika wentylatora należy wymienić uszczelkę?

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy przekładaniu włącznika wentylatora należy wymienić uszczelkę?

Nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pól roku temu zmieniłem chłodnicę na nową z alegroz tym że ja mam tdi koszt w moim przypadku 200 pln (przez rok to więcej wydałem na płyn ) nie wiem jak jest w benzynie ale myśle że podobnie na dole przy powrocie na termostat gumowy wąż nie jest podłączony bezpośrednio do chłodnicy ale za pomocą plastikowej przelotki która jest mocowana spinką

połączenie to uszczelnione jest oringiem

pewnie z powodu niedokładności wykonania chłodnicy po jakiś 150 km rozpięło mi się to i straciłem płyn dolałem i to samo dopiero po zaholowaniu paska do domu zajarzyłem o co chodzi i kupiłem kilka oringów tej samej średnicy ale różne grubości po czym dobrałem właściwy

myślę że przy montażu warto zwrócić uwagę bo można przegrzać silnik pozatym zero problemów w zasadzie zapomniałem o istnieniu chłodnicy i dolewaniu płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest_1978 ma rację - w przypadku mojej chłodnicy było to samo - źle zaprojektowana - po prostu dolne wejście w mojej było za cienkie, żeby ten patent z plastikową przelotką się trzymał.

Co zrobiliśmy - pozbyliśmy się tego wynalazku plastikowego i wszystkie wypustki zeszlifowane szlifierką i pilnikiem (dla tej spinki) - wąż założony bezpośrednio (na szczęście nie był zbyt krótki).

 

Wstyd, żeby Nissens za 270zl walnął taki błąd konstrukcyjny, trzeba było mi kupić chłodnice na allegro za 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności