Skocz do zawartości
pedros-20

problem z zamkami czy moduł komfortu?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy może mi ktoś pomóc w ustaleniu przyczyny niedziałającego central zamka? problemów mam kilka, a mianowicie:

-pilot tak jakby rozładowuje baterie (gdy włoże nową to pilot działa 2 dni, potem klapa) - da sie to naprawić czy lepiej od razu kupić nowy?

- gdy zamykam z kluczyka to na sygnał central zamka odpowiada tylko klapa bagażnika, wszysktie drzwi musze zamykać ręcznie(pilot także zamyka i otwiera tylko bagażnik) - czytałem o zacinających się krańcówkach czy też zimnym lucie, ale kiedyś podłączałem inny zamek pod kostkę w drzwiach przedniego pasażera i też zero reakcji, więc o co kaman? :confused: Prześledziłem kable w tych drzwiach i wyglądają bdb.

Czy to oznacza, że winny jest moduł komfortu czy jeszcze jest jakaś inna możliwość?

Podginałem wykładzinę przy tym module i nie ma tam wilgoci, moduł wygląda jak nowy, czy mimo to może być uszkodzony?

Na dodatek nie działa elektryka lusterek wstecznych. Czy moduł też jest za nie odpowiedzialny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- gdy zamykam z kluczyka to na sygnał central zamka odpowiada tylko klapa bagażnika, wszysktie drzwi musze zamykać ręcznie(pilot także zamyka i otwiera tylko bagażnik)

A drzwi kierowcy nie zamyka? Nawet jeśli otwierasz lub zamykasz z kluczyka to drzwi kierowcy nie zamyka-otwiera? A co się dzieje jeśli włożysz kluczyk w drzwi pasażera i zamykasz lub otwierasz? Czy wszystkie krańcówki są sprawne - świeci się światło u dołu drzwi, oświetlenie wnętrza przy otwarciu poszczególnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dodatek nie działa elektryka lusterek wstecznych. Czy moduł też jest za nie odpowiedzialny?

Zdaje się, że również jest.

 

Podłącz pod VAG'a i dowiesz się, czy problemem są krańcówki (w co wątpię po Twoim opisie) czy raczej moduł komfortu. Wszelkie tego typu błędy zapiszą się w komputerze samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest oczywiście tylko i wyłącznie w module konfortu!Wszystko co opisałeś o tym świadczy!

Moduł odpowiada za:

-Centralny zamek

-światło w środku

-lusterka

-szyby

Niestety nie jest zapisane w komputerze że masz błąd z modułem tak jak napisałe Sir_kula

Na Vag'u możesz przetestować czy zamek dostaje sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rygiel drzwi kierowcy także nie reaguje, musze przekręcić kluczyk do pozycji poziomej żeby się schował, niestety mam problem z zamkiem od strony pasażera, nie moge przekręcić kluczyka w nim. krańcówki działają lampki w drzwiach zapalają się i gasną kiedy trzeba, także oświetlenie wnetrza działa poprawnie. gdy zamknę auto, załącza mi się też ta czerwona dioda przy ryglu drzwi kierowcy.

 

sir_kula - chwilowo nie mam dostępu do takiego urządzenia ale sprawdzałem auto komputerkiem diagnostycznym bosch bo taki był w moim miejscu pracy. były błędy w module komfortu właśnie tych czterech drzwi które się nie otwierają. komputer opisał to jako "zamek (wszystkich po kolei)drzwi - sygnał niezrozumiały".

nie wiem dlatego czy problem leży w siłownikach czy może moduł zwariował ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rygiel drzwi kierowcy także nie reaguje, musze przekręcić kluczyk do pozycji poziomej żeby się schował,

Czyli mechanicznie reaguje, o to mi chodziło. Czy gdy włożysz nową baterię do pilota i pilot działa, to zamykasz wszystkie drzwi? Jeśli tak, to moduł masz raczej w porządku, a podejrzewałbym kable z drzwi do modułu. Nie pisałeś też nic o otwieraniu - czy otwierają ci się wszystkie drzwi gdy kluczykiem otwierasz drzwi kierowcy? A próbowałeś zamykać i otwierać samochód zamkiem bagażnika? Oczywiście za pomocą kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy włoże nową baterię to z pilota zamyka i otwiera się tylko bagażnik. zamek w klapie bagażnika tylko zamyka i otwiera bagażnik. również te przyciski obok sterowania szybami w drzwiach kierowcy zamykają i otwierają tylko bagażnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jak na razie, po opinii piotrmag1 wygląda na to że to wina modułu.

to się wydaje najbardziej prawdopodobne.

czy ktoś jeszcze miał taki problem i może potwierdzić że to moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotass

Witam

Ja również miałem problem z zamkiem Gdy byłem na diagnostyce w salonie VW powiedzieli mi że trzeba bedzie wymienic zamek w drzwiach od kierowcy co bedzie kosztowalo mnie za sam zamek 470zł A mialem takie problemy jak :

-zamek wogóle nie reagował na kluczyk,czyli ani nie zamykał,ani nie otwierał drzwi

-gdy zamknęłem drzwi kluczykiem od strony kierowcy tylko czasami drzwi sie zamknęły a bagażnik zawsze sie zamykał

-dopiero gdy zamykałem drzwi od pasazera wszystkie drzwi się zamykały

Więc pojechalem do elektryka,ktorego poradził ma kolega i naprawił mi wszystko za 250zł

A wina leżała nie w module komfortu tak jak on sam podejrzewał,ani nei była to wina zamka ,tylko była to wina tego "modułu" w drzwiach kierowcy, którym można zamykać i otwierać wszystkie okna, drzwi itp, itd.:D I po wymianie tego "modułu" wszystko gra jak dawniej:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze ktos krok po kroku opisać jak wejsc w opcje programowania modulu komfortu przez Vaga no i jak go zaprogramować - co jest do czego i jakie wartosci co oznaczają był bym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Podepne sie pod ten temat poniewaz tez chodzi o centralny zamek a mianowicie:

zamykajac z pilota wszystkie zamki sie zamykaja elegancko, jednak kiedy chce to to zrobic od srodka przyciskiem znajdujacym sie na drzwiach wszystkie zamki sie zamykaja poczym otwieraja spowrotem poza zamkiem pasazera z przodu. Podpinajac pod VAGa wykazuje bledy tych zamkow z ktorymi mam problem czyli 928 930 931,

wie moze ktos w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolu_87

Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

mam problem z modułem, mianowicie - brak oświetlenia wew, nie działa centralny zamek z pilota. Moduł sprawdzałem i jest chyba dobry, ale z tego co wiem moduł steruje światłem wew i centralnym zamkiem. Nie wiem gdzie może być przyczyna? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

mam problem z modułem, mianowicie - brak oświetlenia wew, nie działa centralny zamek z pilota. Moduł sprawdzałem i jest chyba dobry, ale z tego co wiem moduł steruje światłem wew i centralnym zamkiem. Nie wiem gdzie może być przyczyna? Proszę o pomoc

 

Po pierwsze to pasowało by z czytać błędy bo powodów może być kilka... może być zaśniedziała wiązka idąca do modułu komfortu, ja tak miałem jak mi oświetlenie wnętrza padło, może być mikrostyk w któryś drzwiach i to jest najbardziej prawdopodobne... Ale mówię najlepiej by było podpiąć pod kompa wtedy widzisz co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Passata B5 z 1999.

Moim problemem jest to że od jakiegoś czasu jak zrobiło sie ciepło nie działa centralny zamek; w drzwiach przednich kierowcy i pasażera oraz sterownie lusterek i silniczek wlewu paliwa. W obudowie modułu komfortu było trochę wody i kilka styków w jednej z 2 kostek ma trochę korozji ale po przeczyszczeniu ich nadal żadnej zmiany. Drzwi tylne działają jak zamykam kluczykiem jedne albo drugie drzwi przednie.

Macie może jakiś pomysł co może być ??

Dodam że jak jest trochę większa wilgoć to wszystko dział.

a może ma ktoś schemat modułu komfortu żeby sprawdzić przejścia kabli do silniczków zamków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komarusx

Witam,

 

U mnie mam również problem z zamkami, a dokładnie:

 

- zamykając drzwi od kierowcy z kluczyka czasami zamyka pozostałe drzwi a czasami nie - wymieniłem zamek na inny i to samo (zamek z anglika - działa tak samo jak mój poprzedni). Otwiera również losowo.

- otwierając samochód obojętnie którymi drzwiami otwiera mi tylne drzwi za pasażerem, ale niestety w żadnym przypadku nie zamyka (muszę za każdym razem ręcznie zamykać),

 

Czy to wina zamków czy raczej problem z modułem komfortu ?? A może tego sterownika w drzwiach kierowcy ??

 

Czekam na wasze opinie i pomoc.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z centralnym zamkiem w tylnych lewych drzwiach,zamknęły się z pilota i potem już nijak nie dały się otworzyć.Posprawdzałem wszystkie kable i złączki ale wczoraj przyszdł sąsiad i otworzyliśmy.Kilkanaście mocnych uderzeń w okolice zamka od zewnątrz i puściło ,narazie wszystko działa normalnie.A może wie ktoś czy jest gdzieś jakaś antenka od pilota w aucie bo nie zawsze działa mi pilot nawet po wymianie na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest gdzieś jakaś antenka
Antena biegnie przewodem koncentrycznym od modułu komfortu do słupka A(kierowcy) i jest(już bez osłonowej części) tam umieszczona(pod plastikową osłoną słupka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdźcie gumowe przelotki między drzwiami a kabiną, potem dobierajcie się do komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem usterka tkwiła w zgniłych kabelkach tych co idą do modułu komfortu przy progu tam gdzie się łącza owe kabelki ale na pierwszy rzut oka był ok ale jak zdjąłem izolacje to dwa przewody rozpadły mi się w ręku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena biegnie przewodem koncentrycznym od modułu komfortu do słupka A(kierowcy) i jest(już bez osłonowej części) tam umieszczona(pod plastikową osłoną słupka)

 

Może jest to taki czarny kabelek bo jakiś znalazłem urwany pod osłoną obok podnóżka i może dlatego jest problem z działaniem pilota? A da się wymienić ten kabel na nowy i gdzie go można kupić?

 

---------- Dodano o 10:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:01 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności