Skocz do zawartości
msredniawski

Skrzyni Tiptronic nieprawidłowo zmienia biegi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawan jestem posiadaczem passata b5 1999 2.5 TDI 4motion. Wszystko z wyjątkiem skrzyni działa bez zarzutów. Problem na skrzyni jest taki że zmienia ona biegi za wcześnie. Przykładowo przy delikatnej jeździe w korkach na przełożeniu D już przy 40 km/ h potrafi wrzucić bieg 5. Oczywiście robi to po kolei. ale zmiana biegów jest przy stosunkowo niskich obrochach (poniżej 2000). Dodatkowo przy miniej więcej stałej prędkości prędkości wrzuca 4, póżniej 3, później znowu 4. Przy dymamicznej jeździe jest lepiej bo zmiana biegów następuje przy wyższych obrotach. Wymieniłem wszystkie oleje, paski i filtry ale niestety nie pomogło :(. Na komputrze nie ma błędów, skrzynia nie działa w trybie awaryjnym bo podświetla tylko położenia w którym się aktualnie znajduje.

Na sekwecji czasami zmienia biegi i nie zminia na wyświetlaczu informacji.

 

Mechanik proponuje wymianę skrzyni, ale to niestety bolesna spawa - napęd na 4 koła. Może ktoś wie co może być problemem i gdzie w Warszawie w rozsądnej cenie można ustalić co jest nie tak.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez msredniawski
Zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.automat.pl/news.php

 

Dziwne mi prz zmianie recznej pokazuje aktualnie ktory jest bieg.. Cos widac ze masz sypniete skoro zmienia biegi sobie z 3 na 4 i tak w kolko. Robil ktos Ci cos w samochodzie jakis chip albo cos w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nic nie było robione, ale pewności do tego co poprzedni właściciel mógł zrobić nie mam. Od mechanika mam informacje że zespół zworów jest najprawdopodobniej uszkodzony. Czy to się regeneruje, czy to może być przyczyna takiego działania skrzyni i jak to można stwierdzić skoro komputer będów nie pokazuje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc kilka przyczyn np;

czujnik predkosci obrotowej

elektrozawory a oraz b

potencjometr kata otwarcia przepustnicy

przelacznik trybu pracy skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź Stifii. Jest to troche pocieszające że może cała skrzynia nie będzie do wymiany - bo to do najtańszych napraw nie należy.

Nie wiem tylko gdzie mogę dokładną diagnozę zrobić w Warszawie i ile taka diagnoza może kosztować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac tu:

 

PPHU EDMAR (OLCZAK)

05 -830 Kajetany obok Nadarzyna

ul. Brzozowa 14

tel/fax: 022 729 80 15

tel: 022 219 5013

tel.kom. 515 232 074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Jutro robię tam diagnostykę.

Napiszę co wyszło, jak coś uda się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ja miałem podobny problem i był to problem z czujnikiem obrotów w skrzyni biegów.

Takie małe coś :P heh Wymiana tego kosztowała mnie 499 zł i teraz jest wszystko w jak najlepszym porządku :)

P.S. Też miałem stracha że będzie to o wiele bardziej kosztowne.

Życzę taniej naprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie PPHU EDMAR (OLCZAK). Narazie skrzynia została zalana preparatem z właściwościami magnetycznymi bo strasznie dużo szlamu było. Teraz trzeba przejechać 3000 km i wtedy zobaczymy co będzie. Narazie niestety chodzi bez zmian. Najgorzej jest koło 2000 obrotów - takie szarpanie (drżenie) jakby koła przednie i tylnie były napędzanie z inna prędkością. Tylko tryb sportowy działa jak należy :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Chciałbym dokończyć historie mojego samochodu odnośnie skrzyni automatycznej ku przestrodze innym aby nie dali się oszukać "specjalistom od skrzyń". Tak jak pisałem poprzednio skrzynia została zalana w warsztacie Pana Olczaka substancją która podobno miała mieć jakieś właściwości magnetyczne. Jak okazało się później takiej substancji nie ma a diagnostyka polegająca na czyszczeniu skrzyni płynami przy takich objawach to bajka którą można na wstępie sprzedać naiwnemu klientowi. Z tego co wiem to nie jeden już taką płukankę przeszedł na początek i efekt ten sam czyli brak efektu!!! Co więcej jazda z uszkodzoną skrzynią powoduje kolejne uszkodzenia czyli po 3 tys km mogło być jeszcze gorzej i ktoś by na tym zarobił więcej... . Odradzam wszystkim naprawy w PPHU EDMAR. Być może za którymś podejściem skrzynia byłaby naprawiona ale majątek można by zostawić. Na szczęcie dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów nie czekałem aż będzie 3 tys km i pojechałem do Pana Radka który jakiś czas temu pracował w Auto Precyzji (można znaleźć o nim informacje na forum). Na samym początku można było odczuć inną jakość obsługi i profesjonalizm. Historie o witaniu klientów w kapciach - potwierdzam. Pan Olczak większość czasu czyli cały dzień skupiał się na płycie sterowania zaworach i tym ktoś wykasował program w skrzyni. Jak się później okazało płyta była OK, elektrozawory też a po rzekomym wgraniu programu do skrzyni, bo go tam wcześniej nie było, zmian nie było!!!!! U pana Radka diagnoza była szybka - takie objawy to obowiązkowy demontaż skrzyni a nie leczenie pseudo płynami. Po wymianie kilku elementów ciernych wewnątrz oraz konwertera problem ustąpił. Niestety nie jest to najtańsza sprawa, ale najważniejsze że teraz jazda tym samochodem to sama przyjemność.

Specjalistów o skrzyń automatycznych jest w Polsce bardzo mało a większość z nich doskonale wie jak zrobić człowieka na szaro. Dlatego uważajcie !!!!!

 

Mam nadzieję że to co napisałem pomoże uniknąć komuś dużych niepotrzebnych wydatków i problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ken

koledzy

czy ktoś mógłby podać tu bądź pw namiary na pana Radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności