Skocz do zawartości
Gość browaarr

Problemy z tempomatem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość browaarr

Witam

MAm problem z niezałaczajacym sie tempomatem. Wczoraj gdy wracalem do domu chcialem wlaczyc tempomat tel po przełaczeniu w pozycje ON niezapaliła sie kontrolka na zegarach:( Myslałem ze to tylko kontrolka niepali ale samochod wogule nieutzrymuje predkosci kompletnie niedziała tempommat. Kto pomoze i powie czy to mozliwe ze samo z siebie sie zepsulo, tempomat jest zadko uzywany, mam passata z 1999r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi :)

browaarr, popraw błędy ort. :kwasny:

Zrobiłeś tak jak jest w instrukcji napisane?? :]

Jak dobrze pamiętam, to nie we wszystkich 3B kontrola odpowiedzialna za tempomat była aktywna - VAG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały

to prawda w tym roczniku nie ma kontrolki od tempomatu! uruchamia sie go przelaczajac na ON a wlacza wciskajac przyciski na koncu galki!!! PS pewnie passat to twoj nowy zakup co ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość browaarr

hehe mam kontrolke mnialem ja zawsze od 4 michów mam ten samochodale teraz nagle ona sie niepali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to w B5 nie było chyba kontrolki odpowiedzialnej za tempomat ;)

to prawda w tym roczniku nie ma kontrolki od tempomatu!

 

Mylicie się.

Jest kontrolka załączenia tempomatu.

 

Odsyłam do instrukcji Passata: Obsługa 3.1 str.13 i str.115.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie do niczego odsyłać bo sam mam tempomat :ok: , a pisząc tamten post miałem w zamyśle B5 3B :krzeslem:

 

a może warto pomyśleć o bezpieczniku or vag?? :niepewny:

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij pod kompa, prawdopodobnie wystarczy jeszcze raz zakodować tempomat i bedzie działa :hurra: ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszel

A ja mam taki pytanie. Mam Paska 99r TDi, mam tempomat wszystko działa, a wogóle nie świeci mi sie kontrolka czy uzywam go czy nie, czy to będzie wina bezpiecznika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam paska 2001r tdi i mam podobny problem z tempomatem po włączeniu tempomatu zapala mi sie kontrolka na zegarach przypisana do tempomatu a on sam nie działa wciskam + i nic sie nie dzieje.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ECU reaguje na impulsy z manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam paska 2001r tdi i mam podobny problem z tempomatem po włączeniu tempomatu zapala mi sie kontrolka na zegarach przypisana do tempomatu a on sam nie działa wciskam + i nic sie nie dzieje.Proszę o pomoc

Podłącz pod VAG. Sprawdź następujące rzeczy:

1. Engine, Bloki wartości mierzonych, Canal 8, i jest Cruise Control - sprawdź czy po włączeniu tempomatu pojawia się "1", a po wyłaczeniu "0". Jżeli w obu przypadkach jest "0"

to

2. Będzie potrzebna będzie adaptacja: Engine, login, wpisujesz cyferki 11463 do it.

Jeżeli natomiast jest wszystko OK (tzn jest 1 oraz 0 przy włączeniu i wyłączaniu) to szykałbym przyczyny w czujnikach (sprzęgło, hamulec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. goszczę na forum od niedawna, ale postanowiłem dodać coś od siebie w temacie "problem z tempomatem". Tak jak i u większości przestał mi się załączać tempomat. czytałem na forum dużo ciekawych sposobów na ten temat..ale może nie do końca doczytałem więc postanowiłem zrobić to po swojemu...po prostu wypiąłem wtyczkę która jest przy lince i moim zdaniem odpowiada za tempomat (na zdj. strzałka nr.1) potem poruszałem linką która najprawdopodobniej odpowiada za gaz (na zdj. strzałka nr.2) i później zacząłem sprawdzać czy to coś dało..DAŁO:) także polecam każdemu żeby zacząć od tego.

Ps. brak kontrolki

Pozdrawiam

9sh1ys.jpg

Edytowane przez starsky2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o lepsze foto i czy mozesz podac nr urzadzenia sterującego tempomatem od tej w tyczki w dół mile widziane foto bo che załozyc tempomat

tempomat gruszka.png

Edytowane przez romeo9999
dadanie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tempomat w Passacie B5 (3BG) z silnikiem 1,9TDI (AVF)

- jest elementem mechanicznym czy może jest to układ elektroniczny sterujący silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to urządzenie elektroniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie wiem do czego służy ta gruszka od tempomatu

przedstawiona na zdjęciu dwa posty wyżej...

 

W dieselu takiej gruszki raczej nie ma - dobrze mówię?

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1juk8z.jpg

daje lepsze foto na prośbę, a tej "gruszki" nie widziałem u siebie a mam 1.8 benz. tempomat mam seryjny, a szczerze nie znam się na elektronice za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do powyższych postów u mnie jest nieco inna sytuacja:

Tempomat działa, przyspiesza +, zwalnia -, tyle, że ta ikonka na zegarach

pali się non stop - czy tempomat jest włączony czy nie.

To jak to ma w końcu być ? (passat b5 1999 rok, tip-tronic).

 

Tak to wygląda - auto stoi, bezpośrednio po odpaleniu:

 

p1130752q.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez pawelekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przełącznik na manetce na pozycji ON to ma świecić, jak na pozycji OFF to ma nie świecić, kontrolka sygnalizuje gotowość wykożystania tempomatu, mozesz użyć przycisków set i res, bodajże w audi kontrolka się zapala jak już ustawimy żądaną prędkość, w passacie tak nie jest i kontrolka się świeci cały czas jak przełącznik na manetce jest w pozycji ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam paska 1.9 TDI 90KM, jest w nim zamontowany tempomat lecz nie działa! Podłączałem go do VAG-a i wszystko wygląda ok, hamulec, sprzęgło, przełącznik na VAG-u działają. Podejrzewam że trzeba podać nowe wartości tempomatu?! Jeżeli ktoś wie jakie to są wartości to proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności