Skocz do zawartości
amadol

Passat B5 drążek zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowe pytanie co mogę zrobić i w jaki sposób to zrobić bądz co zrobić innego aby poprawić prace drążka zmiany biegów. Czy pospolite wrzucenie jakiegoś smaru będzie dobre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje z tym drążkiem? Może to nie wina drążka, tylko czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że biegi jak "wrzucam" to mam takie wrażenie że ciężko wchodzą, niedawno prowadziłem kolegi golfa w którym to biegi bardzo ładnie, wręcz wślizgiwały się na swoje miejsce....albo to tylko moje odczucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia w takim razie czy jest olej w skrzyni, czy sprzęgło dobrze wysprzęgla a dopiero później smarował element który stawia akurat najmniejszy opór ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skrzynia i sprzęgło są w porządku to gałka zmiany biegów akurat w pasku powinna chodzić bardzo lekko i precyzyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z wrzucaniem 1 i R. Naprawdę trzeba się było namęczyć. Wymieniłem olej w skrzyni (a właściwie dolałem 0,5 L) i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze pisze - dolewka oleju lub jego wymiana, cześciej dolewka wiele pogama tez sprawdzilem ostatnio na jednej a3 ahf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechaniola ktory powiedzial mi ze nie dolewa sie tylko wymienia caly zawsze, natomiast pojechalem do innego to powiedzial ze sie nie wymienia tylko dolewa:Pa wiec kogo tu sluchac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u mechaniola ktory powiedzial mi ze nie dolewa sie tylko wymienia caly zawsze, natomiast pojechalem do innego to powiedzial ze sie nie wymienia tylko dolewa:Pa wiec kogo tu sluchac????

No teoretycznie w manualu się dolewa a nie wymienia, ale olej też ma swoją żywotność zawsze nie będzie miał takich właściwości jak świeżutki. Tak jak zrobić sobie dolewkę do kawy która stoi dwa tygodnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata z 2002 roku i chcialem sie dowiedziec czy mam wmienmic olej czy dolac??i jaki ten olej mam uzyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen w instrukcjach serwisowych zawsze podawał że oleju w skrzyni manualnej się nie wymienia, tylko uzupełnia. Wymieniana jest wymaga po naprawie skrzyni. Ostatnio jednak zaczęto się z tego wycofywać, ponieważ olej zostaje po pewnym czasie zanieczyszczony opiłkami zużywających się elementów mechanicznych. W skrzyni są elementy magnesowe które co większe opiłki przyciągają, jednak wszystkiego wyłowić tak nie sposób.

 

Jeżeli ktoś skrzyni nie katował, nie jeździł bez oleju, to dolej pod korek i masz w zasadzie pewność ze skrzynia Cię nie zawiedzie. Jednak jeżeli chcesz mieć wszystko chodzące super jak w zegarku, to możesz wymienić dla własnego spokoju. Popatrz jednak ile kosztuje olej do tej skrzyni i ile go tam wchodzi, jest szansa że ochota na wymianę Ci przejdzie bo zauważysz inne pilniejsze wydatki w swoim samochodzie ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam manualna skrzynie i naprawde teraz juz nie wiem,ale zdecyduje zeby raczej wymienic..a co polecacie jaki wybrac olej i ile tam wchodzi..okolo 3 litry czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam manualna skrzynie i naprawde teraz juz nie wiem,ale zdecyduje zeby raczej wymienic..a co polecacie jaki wybrac olej i ile tam wchodzi..okolo 3 litry czy jak?

 

SAE 75W90 poj, 2,25dm3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolaczam sie do tematu bo slyszalem to i tamto na temat oleju w skrzyni jednak nigdy sam nie mialem z tym do czynienia... Gdzie sprawdza sie w B5 ilosc oleju i czy przy 13 latku lepiej wymienic czy wystarczy dolac w razie jego niedostatku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy,  w skrzyni 6 biegowej nagle bez wcześniejszych oznak problemów zrobił się straszny luz, dźwignia rusza się w każdą stronę niego wchodzą auto jedzie bieg wsteczny wchodzi bez konieczności wciśnięcia galki. W czy. Może być problem?

 

 

Poprawka nie wchodzi 5i6 bieg

Edytowane przez Papik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności