Skocz do zawartości
Gość Piotrek1982

Po wymianie pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek1982

Witam, wczoraj bylem szczesliwy bo zakupilem nowa pompe wspomagania. moja stara wydawala dziwne dzwieki przy jakimkolwiek skrecie. po wymianie nowa pompe zalalem plynem mobil. odpalilem samochod zeby przejsc do odpowietrzania. po odpaleniu nie bylo wspomagania przez jakis czas, ale sie pojawilo, pompa natomiast wydawala jeszcze glosniejsze dzwieki od starej. plyn zaczal sie pienic. po kreceniu kierownica w prawo i lewo plyn stopniowo zaczal przypominac kolorem plyn ktory wlewalem. pompa troche ucichla, ale slychac ja nadal, nawet glosniej od starej. nie mialem juz czasu krecic kierownica, to wrocilem do domu z odkreconym korkiem od zbiorniczka. czy mozliwe zeby uklad sie jeszcze nie odpowietrzyl? jezeli tak to jak to zrobic skutecznie? czy moze jeszcze raz wymienic plyn? a moze pompa jest do niczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz kilka tematów odnośnie odpowietrzania i oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mozliwe zeby uklad sie jeszcze nie odpowietrzyl?

Tak, jest to możliwe.

Jezeli tak to jak to zrobic skutecznie?

Jeszcze trochę pojeździć. U mnie po zalaniu układu wspomaganie pompa hałasowała (była wyraźnie słyszalna) przez około 5 km jazdy po mieście, aż ucichła całkowicie.

Czy moze jeszcze raz wymienic plyn?

Spokojnie, daj jej (pompie) szansę. Jeżeli wlałeś nowy płyn to nie ma powodu go wymieniać w tej chwili.

A moze pompa jest do niczego?

Przecież, jak piszesz zamontowałeś nową pompę (nie regenerowaną) więc powinna być dobra.

Generalnie, takie dźwięki po całkowitym opróżnieniu układu wspomagania z płynu i ponownym jego napełnieniu są objawem normalnym, a samoodpowietrzenie się układu (bo tylko tak to można zrobić) niestety trochę trwa.

Oczywiście zakładam, że te niepokojące dźwięki przed wymianą, pochodziły ze starej pompy i cała ta "operacja" była konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek1982

no i panowie okazalo sie ze pompa byla do kitu. uklad sie odpowietrzyl a ona halasowala. malo tego zaczela puszczac olej. pojechalem, wymienilem i jest ok. dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

Piotrek1982 z ciekawości zapytam ile płaciłes na nówke? bo planuje wymienić, bo te jej jęki juz mnie do ....... doprowadzają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek1982

zaplcilem 250zl. ale nie w sklepie, w takim wiekszym punkcie z uzywanymi czesciami mieli akurat 10 szt nowych pomp. chcialem kupic uzywke, ale jak mieli nowe to wzialem. chodzi jak narazie bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

ja chyba sobie narazie odpuszcze, dostałem od zioma z serwisu Bieńkowskiego 2x pampe ale szkoda ze nie te modele, wróciłem do starej, zalazna odpowietrzona, poprawiony naciąg paska i jakby ciszej chodziła, zobacze co bedzie po kilkuset km czyli zza jakies 2-4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności