Skocz do zawartości
a-s-m-o

wymiana czujnika halla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako ,że mam dojście i możliwość wymieniłem sterownik od ABS . Komunikat ten STOP itd. już się nie zaświeca.Natomiast robiąc test wejść do ABS nic się nie zmieniło.Czujniki też oczywiście sprawdzone, i pomysłów brakuje .Brak połączenia z modułem może być objawem śmierci stera ABS-u

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta.

Mam paszczaka 1,6 AHL + lpg 99r. Od kilku dnie nie chce się przełączyć na gaz, poza tym momentami słabo reaguje na dodanie gazu (chodzi o pedał gazu), lekko poszarpuje w czasie jazdy tak jakby lekko przerywał. Więc postanowiłem go podpiąć pod VAG'a. O to co ujrzałem w sekcji silnik:

q880.th.jpg

 

Te błędy się pojawiły tylko przy włączonym zapłonie. Skasowałem je i po odpaleniu auta pojawia się notorycznie ten sam błąd:

 

kjhn.th.jpg

 

I tu pojawia się moje pytanie. Czy to jest napewno błąd czujnika obrotów wałka rozrządu zwanego też czujnikiem halla? Z tego co doczytałem to prawdopodobnie chodzi o ten czujnik umieszczony pod obudową rozrządu ale wolę się upewnić.

 

Dodam że byłem już u gazownika aby sprawdził czy wszystko jest ok i wszystko z gazem jest w najlepszym porządku. Instalacja ma 2 miesiące. Gazownik stwierdził że albo sterownik od gazu nie dostaje sygnału o obrotach silnika (co by się zgadzało), albo auto się nie grzeje. Chociaż ogrzewanie działa normalnie.

 

Proszę o szybką odpowiedź gdyż auto jest mi potrzebne a bez gazu to nie jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to jest napewno błąd czujnika obrotów wałka rozrządu zwanego też czujnikiem halla? Z tego co doczytałem to prawdopodobnie chodzi o ten czujnik umieszczony pod obudową rozrządu ale wolę się upewnić.

Są dwa czujniki g40. Jeden pod rozrządem a drugi z tyłu silnika na wale. Sprawdź ten za silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś wyczytałem że ten z tyłu silnika to G28. A po objawach jakie daje auto (opisane powyżej) jesteś w stanie pomóc który jest bardziej prawdopodobny jako uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. G28, to czujnik prędkosci pojazdu. Znajdziesz go na obudowie skrzyni biegów w okolicy lewej półosi.

A co do G40, Który jest w okolicy połączenia skrzyni z silnikiem, to musisz albo sam, albo kumaty mechanik musi ci sprawdzić, czy przy tym czujniku z tyłu silnika nie ma gdzieś po drodze uszkodzonych przewodów, tak jak to u mnie miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Specjalistów. Mam problem z moim paskiem i mam nadzieje, że ktoś z Was mi coś doradzi. Problem wygląda tak. Zakupiłem paska B5 1.8 125 KM ADR, 1999 rok. 189 000 km. Po zakupie wymieniłem rozrząd i napinacz hydrauliczny. W poniedziałek przyszedł czas na wymianę łańcucha rozrządu. Dodam, że autko działało w 100% sprawnie. Pojechałem do mechanika. Mechanik wymienił łańcuch, uszczelkę łańcucha + 2 simeringi + uszczelkę pod pokrywą zaworów. Wyjeżdżam z warsztatu a moje auto jakby chciało a nie mogło. totalny spadek mocy. Ledwo co się zbiera na 1 i 2. Na 3 troszkę lepiej. Podczas jazdy jakby w pewnych momentach go dusiło. Jakby ktoś wciskał hamulec. Totalny spadek mocy. Zauważyłem, że są dziury w obrotach, przy których właśnie są te objawy spadku mocy. Wróciłem do warsztatu. Podłączyli komputer i pokazuje błąd czujnika HALLA. (Zwarcie do masy). Pojechałem po inny czujnik. Wymienili i dalej jest to samo. Dalej pokazuje ten sam błąd. Co robić??? Mechanik mówi, że trzeba szukać przyczyny na tym czujniku. Ale mi się nie wydaje, żeby dwa pod rząd były tak samo uszkodzone. Na różnych forach doczytałem, że pokazywanie takiego błędu występuje gdy:

- źle założymy pasek rozrządu (wystrczy jeden ząbek różnicy)

- źle założymy łańcuch rozrządu

- uszkodzony czujnik lub źle przykręcony do obudowy (również jeśli zanieczyszczony).

 

Wyczytałem też, że występuje ten błąd gdy spięto łańcuch (możliwe to???).

 

Mechanik przy mnie sprawdzał położenie strzałek na rozrządzie i jest idealnie.

 

Może miał ktoś podobne problemy??? Dodam, że stary łańcuch okazał się dość rozciągnięty. Mechanik sugeruje jeszcze, że możliwe, że konieczna będzie wymiana napinaczy tego łańcucha. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości chłopie,w trzech tematach opisałeś swój problem,nie wystarczyło w jednym i poczekać na odpowiedz,swoją droga to troche dziwnie podchodzisz do sprawy,bo oddałeś samochód sprawny do mechanika ,to niech on mysli nad tym jak go naprawić,a nie samemu pchać się w koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym tak podszedł do tematu. Oddałeś auto sprawne to ma wyjechać sprawne w tej chwili, a Ty nie powinieneś do tego ani złotówki dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

****

szukałem w wyszukiwarce ale na 4 stronach znalezionych nie było odpowiedzi na moje pytanie!

mam passata b5 silnik 1.6 AHL

z diagnozy na kompie wyszło mi że mam walnięty czujnik halla, czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie on jest umieszczony najlepiej jak umieścił fotkę.

z góry dzięki za odpowiedż

 

Przez czytanie reszty odpowiedzi można trochę się zamotać.

 

W VW Passacie 1.6 AHL czujnik halla ma numer 06A 905 161 B. Przy zepsutym czujniku wyskakuje błąd: "00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)". Czujnik znajduje się on pod pokrywą paska rozrządu za kołem zębatym. A dokładniej wygląda on tak: http://static.pokazywarka.pl/i/5958153/478025/dsc02001.jpg , http://static.pokazywarka.pl/i/5958153/643316/dsc02002.jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Passat b5 1,6 AHL ma 2 czujniki halla. Jeden to ten który opisał kolega wyżej i jest to czujnik położenia wałka rozrządu. A jeszcze jest drugi czujnik halla z tyłu silnika i jest to czujnik położenia wału korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam Panowie powyższy temat i man podobny problem lecz w silniku 2,3 V5 rocznik 2000 r. Wyrzuca mi błąd G28, lecz szukając na ETCE znalazłem, że nie ma jako takiego czujnika położenia wału tylko czujnik HALLA jest za to odpowiedzialny.

 

Czy możliwe jest takie rozwiązanie i gdzie znajduje się ten czujnik?

PS. Podkreślam fakty że to jest silnik AGZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka rozrządu to tez czujnik halla. A czujnik położenia wału korbowego (też halla) jest na łączeniu skrzyni z blokiem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czytam Panowie powyższy temat i man podobny problem lecz w silniku 2,3 V5 rocznik 2000 r. Wyrzuca mi błąd G28, lecz szukając na ETCE znalazłem, że nie ma jako takiego czujnika położenia wału tylko czujnik HALLA jest za to odpowiedzialny.

 

Czy możliwe jest takie rozwiązanie i gdzie znajduje się ten czujnik?

PS. Podkreślam fakty że to jest silnik AGZ.

 

kolego i czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik położenia wału korbowego to czujniki Halla, tak samo zresztą jak np. czujnik ABS

 

czujnik Halla to nic innego jak czujnik który zlicza impulsy elektromagnetyczne

 

nie chce Cie niepokoic, ale w Twoim silniku, błąd tego czujnika może wskazywac na coś poważniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam Passata z silnikiem jak dawidmuniak ale trochę starszego.

W moim silniku jest czujnik Halla G40 (czujnik wałka rozrządu) i czujnik elektromagnetyczny G28 (czujnik prędkości obrotowej wału).

Co do tego pierwszego to dostęp jest łatwy - jest on umieszczony po prawej stronie cewki zapłonowej.

W przypadku tego drugiego to dostęp jest trudniejszy. Ja mam go zamocowanego pod uchwytem filtra oleju, ale czytałem też że może być zamontowany przy połączeniu silnika ze skrzynią biegów (podobno przy automatach). Ja mam automatyczna skrzynie biegów, ale czujnik jest umiejscowiony przy silniku.

 

Wracając do tematu samych czujników to jestem po wymianie obu.

W 2012 padł mi czujnik G28 (były problemy z rozruchem silnika, aż przestał odpalać - było to podczas mrozów).

W ubiegłym roku uległ uszkodzeniu G40 objawy podobne, ale bardziej na ciepłym silniku.

 

Na początek proponował bym poszukać takiego używanego czujnika i sprawdzić czy problem minie i nie martwić się za w czasu :-)

Nie wiem czy koledze dawidmuniak przydadzą się te informacje, ale może komuś innemu kto posiada wspomniany silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności