Skocz do zawartości
misiek_y

Strasznie huczy z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto to passat rok 1999 grudzień kombi

Od pewnego czasu zaczęło mi huczeć z przodu najbardziej słyszalne przy prędkości 95-115 pomyślałem łożyska. Wczoraj wymieniłem łożyska ale to nie pomogło. Dziś dokładnie się wsłuchałem i mam takie odczucie iż gdy jadę w ostrzejszym łuku to huczenie bardziej się nasila i słychać coś takiego jak chrupotanie w prawym kole. Nie wiem od czego mam zaczynać aby rozwiązać ten problem? Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub, skrzynia opona przyczyn może być wiele. Ja miałem tak w golfie, że byczał w przedziale 90 - 110 to okazało się, że obudowa filtra powietrza się odpięłą i dawała takie dziwne efekty dźwiękowe. Ponowne zamocowanie z podkładką z gąbki rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu zaczęło mi huczeć z przodu

Zamień koła tył-przód dla testu, bo to może opona.

Chociaż ja słyszałem szczególnie przy małych prędkościach oponę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniales wszystkie lozyska? tez mi kiedys huczalo i bylem pewien ze to z przodu, okazalo sie ze to lozysko tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chrupie...przegub

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie jest opona bo to już sprawdzalem

Kolega jeden wskazuje na przegób to mam pytanie czy przegób może powodowac huczenie dodam tylko ze jak jade to pierwsze kilometry mniej huczy potem głośniej

Ile kosztuje przegób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt przegubu jest zależny od firmy. Nie kupuj najtańszych bo długo na nich nie pojeździsz. Jeśli wymieniłeś oba łożyska z przodu, to sprawdź jeszcze, czy przypadkiem tył nie przenosi tego dźwięku. Podnieś tył i zakręć kołem - jeśli łożysko padło, to je będzie słychać. A żeby sprawdzić przeguby, to skręć koła i w miarę energicznie cofinj do tyłu. Jeśli usłyszysz chrobotanie, to będzie przegub do wymiany.

A jak sprawdzałeś, ze to opona? Opona moze być wyząbkowana i też będzie huczeć a wizualnie ciężko to stwierdzić. Trzeba to zrobić "namacalnie" że tak to nazwę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez halasuje, najczesciej przy obciazeniu silnika i skrecie w prawo...

u mnie najprawdopodobniej to filtr powietrza jest luzny, ale tez nie jestem tego pewien, jak bede mial czas to cos podloze pod niego i sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności