Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

To sa kostki calego tego "syfu". To wszystko co potrzebne?

IMG_20140728_130941.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze takie pytanie. do podnosnikow musza byc linki? bo przy moich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sa kostki calego tego "syfu". To wszystko co potrzebne?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: IMG_20140728_130941.jpg Wyświetleń: 2 Rozmiar: 61.7 KB ID: 121713

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze takie pytanie. do podnosnikow musza byc linki? bo przy moich nie ma

Jest obcięta wtyczka zasilająca do modułu komfortu i nie widzę też przewodów do skrzynki bezpieczników..., przednie podnośniki nie mają linek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a latwo dostac takie rzeczy?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bo te linki sa jakies specjalne? inne od manualnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a latwo dostac takie rzeczy?

Co do obciętych kabli to można wstawić konektorki i pociągnąć własne kable do skrzynki.

 

 

bo te linki sa jakies specjalne? inne od manualnych?

N-i-e m-a ż-a-d-n-y-c-h l-i-n-e-k.

Teoretycznie manual różni sie od elktryki tym że zamiast korby jest silnik, który napędza "półksieżyc" zębaty i potem za pomocą ciegien szyba idzie w góre i w dół, odpinasz stare mechanizmy i wpinasz nowe, potem rozprowadzasz wiązkę, szukasz kabla od krańcówki drzwiowej, jak masz centralny lub alarm to podpinasz domykanie(troszkę więcej roboty więc to na później), potem szukasz stałego plusa i po zapłonie pod skrzynką, wstawiasz bezpiecznik na stały plus i chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tylko tej kostki modulu i nie moge nigdzie znalezc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się i bez kostki. Wystarczy że duże szybkozłączki żeńskie założysz na przewody i na to termokurczkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanicy sie troche boja zeby nie podlaczyc czegos zle i spalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kopnij w d.. takich mechaników..

A wracając do tematu. Na sterowniku masz narysowane piny.

31 brązowy (masa)

32 i 33 nic

34 czarno czerwony

35 brązowo czerwony

36 czarny cienki (plus po kluczyku)

37 czerwony (stały plus)

38 żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takich oznaczen. mam jakies kks zu kss 31 30a t mhks auf 15 i az. to jest na 10 waskich pinpw a obok na 6 szerokie pimy. nie wiem jakie oznaczenie. widac tylko r i l bo na reszcie naklejka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni moduł komfortu z numerem 357959875 a 357959875A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam takich oznaczen. mam jakies kks zu kss 31 30a t mhks auf 15 i az. to jest na 10 waskich pinpw a obok na 6 szerokie pimy. nie wiem jakie oznaczenie. widac tylko r i l bo na reszcie naklejka

 

Masz jakiś numer na tym sterowniku? To co posiadasz nie jest modułem komfortu a sterownikiem alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie sterownik alarmu. W swojej wiązce przewodów masz dwie kostki po 8 pinów? Ile masz przewodów luzem (uciętych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest od zasilania modulu odcieta, takze ta druga nie pasuje do modulu. Modul kupowalem oddzielnie wiec oddam a kupie inny z oznaczeniem dobrym bo widzialem na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrób. Kup moduł taki jak podałeś wcześniej w linku, a potem podłącz według opisu podanego przez kolegę Qdlik ;)

 

Jeszcze jedno: jak masz w okolicy warsztat gdzie instalują instalacje gazowe podjedz i powiedz, że potrzebujesz wtyczkę on-8 (wykorzystywana przy sterownikach STAG) Jak zdobędziesz to zastąpisz nią brakującą wtyczkę modułu co ułatwi montaż.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum ,także mam problem z szybami nie działa mi mechanizm , podnośnika szyby przód prawy , szukałem na allegro całego mechanizmu z silniczkiem , jednakże są tam tylko podnośniki bez silniczka. Tak naprawdę mechanizm w moich drzwiach jest dobry zwalony jest tylko silnik , na allegro były same silniczki ale do B5 czy one by pasowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie na priv bo akurat mam wszystkie kompletne i sprawne podnosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś z Forumowiczów rozpiskę pinów kabli przełącznika szyb od strony kierowcy? Nie działa mi otwierania ze strony kierowcy szyby pasażera. Moduły kierowcy i pasażera przy silniczkach przelutowałem. Mechanizmy są sprawne, a kilka przełamanych kabli wymieniłem. Przełącznik kierowcy został wymieniony, bo myślałem, że to on nie działa.

Czy po podaniu sygnału opuszczania szyby (słychać lekki stuk załączania w module kierowcy) od strony kierowcy sygnał przechodzi przez moduł kierowcy czy bezpośrednio idzie do modułu pasażera. -kostka przy przełączniku kierowcy ma 6 kabli oznaczonych od 1 do 6. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu które dotyczą szyby pasażera i jak są sterowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowo niebieski przewód i sterowanie chyba na przemian masą i plusem. Ale co do sterownia nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności