Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebekb3

:confused:witam wszystkich!!! mam problem z szybami,szukałem w postach i nie znalazłem podobnego mam passata z 93 benz 1.8 wszystkie drzwi z el szybami.problem polega na tym że po odpaleniu silnika po kilku minutach nie działają szyby.zmieniłem włącznik drzwi(ten od oświetlena wnętrza) i dalej jest to samo.drzwi otwarte szyby działają drzwi zamkniete-okien brak,zamknięte drzwi włączony zapłon-szyby są mija kilka minut szyb niema,nawet nie słychać aby działał jakiś przekaznik czy cos co tam zazwyczaj pika jak szyby sie zamykają do końca.pozdrawiam i prosze o pomoc:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales kable w przelotce drzwi? Moze w nich cos nie styka chociaz nie wiem dokladnie jak to jest w B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to bywa tak ze jesli nie odpalisz silnika to po 30 sekundach przestaja dzialac szyby, ale w Twoim wypadku to chyba musisz sprawdzic wiazke kabli do drzwi no i moze sam przelacznik, dobrze by bylo gdzies podjechac bo moze sie moduł uwalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby działają 4-5 min po wyłączeniu zapłonu lub kiedy otwarte są drzwi kierowcy. Prawdopodobnie ginie gdzieś + po zapłonie (kostka stacyjki, jakieś ukryte odcięcie zapłonu?). podnies kanapę, z modułu wyciągnij wtyczkę B (ta z grubym czerwonym kablem zasilania) i sprawdź czy w tej wtyczce na czarnym kablu pojawia się +12V po włączeniu zapłonu i potem podczas pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebekb3
:drive:eureka!!!jestem po rozebraniu połowy auta i co i nic instalacja elektryczna 100% sprawna i po ciężkich bojach postanowiłem kupić moduł i co i miałem walnięty teraz mam wszystko w porządku!!!!!Pozdrawiam wszystkich którzy postanowili mi pomóc wątek uważam za zakończony.:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wywalaj starego modułu... może mieć zimne luty koło gniazda. Naprawić, sprawdzić, sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebekb3

tez o tym pomyślałem.w

końcu niema tego dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze troche z innej beczki acz kolwiek chodzi o moduł...zakupiłem niedawno 2 el.szyby...i mam pare pytań...moduł ma iść pod tylną kanape..???jeżeli moje auto nie miało elektryki to czy jest tam miejsce na ten moduł i czy sa tam otwory na sruby???

i do modułu ida dwie kostki brązowa u góry(tam jest bardzo dużo kabli) i czarna z której wychodzi tylko pare...i chodzi mi o to czy da dolna kostka jest moze od podłączenia centralnego zamak tak aby mozna było domykać szyby z centralneg...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł ma iść pod tylną kanape..???

tak

jeżeli moje auto nie miało elektryki to czy jest tam miejsce na ten moduł i czy sa tam otwory na sruby???

tak

chodzi mi o to czy da dolna kostka jest moze od podłączenia centralnego zamak tak aby mozna było domykać szyby z centralneg...???

dolna wtyczka, zacisk 6, czerwono-żółty przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhmmmm...;)wilekei dzieki..;) ale mam jeszcze pare pytań...:)czy bede miał gdzie podłączyć ten kabelek...czy mój centralny wogóle obsługuje taką funkcje...???i czy to należy wpiać w ta czarna puszke w bagażniku..i gdzie dokładnie?? (to jest chyba pompka centralnego)...i jeszcze jedno pytanko...szyby kupiłem z cała wiązką elektryczną i gdy prowadziłem te przewody to na wysokosci słupka karoseri tam gdzie jest czujnik oswietelnia wnetrza z wiązki wychodzi pojedyńczy kabelek czy jego należy podłączyć pod ten żę czujnik...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebekb3

tak kolego tyle ze musisz miec wyłacznik z dwoma konektorami do oswietlenia dzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz fabryczny centralny to wtyczka leży pod kanapą . podłączasz do luźnej wtyczki wychodzącej z tej dużej dolnej o której pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z modułem sie juz uporałem...:)teraz trudniejsza sprawa podłaczenie do skrzynki bezpieczników...sa tam 3 przewody czerwony czarny i niebiesko-biały(czy jakis tam)

dsc00232.th.jpg

jak sie domysliłem czerwony to pod stały prad...czarny pod np. stacyjke tak aby załączał szyby...a niebiesko-biały od podświtlenia przycisków...jak sie myle to mnie poprawcie...no i nie wiem jak sie do tego zabrać...:( czy ten czerwony ciagnać prosto od akumulatora...jak sie podłączyć pod stacyjke i jak podłaczyć to podświtlenie...instalacja jest cała i sa tam kostki i czy mam gdzieś szukać tych kostek tak jak od centralnego...??? i jest jeszcze ten jeden przewodzik przy słupku drzwi...czy mam go podłaczyć pod czujnik oswitlenia wnetrza..???

dsc00233.th.jpg

no i w paczce która mi przyszła był jeszcze takie coś...

dsc00235k.th.jpgdsc00240.th.jpg

czy to jest do czegoś potrzebne...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na ostatnim zdjęciu to chyba ogranicznik prądu, ma być wpięty szeregowo w czerwony kabel

Czerwony: Y pin 1 (A)

Szaro-niebieski: D pin 12 (B)

Czarny: D pin 9 ©

Untitled.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to mam przeciac ten czerwony kabel i wstawić to urzadzonko przed puska bezpieczników...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on tam powinien być fabrycznie umiejscowiony... Daj jeszcze zdjęcie od strony wyprowadzeń kabli bo nie mam pewności czy to jest to ustrojstwo, ale na 90% tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie jak te kable wychodzą z tego urzadzenia...???

 

foty tego czegoś....

dsc00242b.th.jpgdsc00244.th.jpgdsc00245.th.jpg

 

ale od wiazki nigdzie juz nie było zadnego wolnego kabla...wiazka jest całą w izolacji i wszystk ozakończone jest kostkami...i nie mam pojecia gdzie to można by wpiać...???

Edytowane przez nem0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykły przekaźnik. Po co ktoś Ci go dał - nie wiem.z fabrycznej instalacji na 100% nie pochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest mi nie potrzebne...???:) a ten obrazek wyzej który wstawiłes to jest schemat skrzynki bezpieczników od tyły...???przepraszam ze zadaje takei głupie pytania ale nie jestem zbyt mocny w elektryce...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

obrazek to skrzynka bezpieczników od tyłu

ściągasz półkę, skrzynkę podnosisz do góry i do siebie, pokaże plecki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności