Skocz do zawartości
pbalsam

Czy nawigacja RNS 510 ma wyjscie RCA na wzmacniacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie.

 

Orientujecie sie czy RNS 510 posiada wyjscie na wzmacniaccz lub subwoofer RCA?

 

Chciałem podłączyć takie cos:

http://www.sklep.mediashop.com.pl/index.php?produkt=710

lub

http://www.allegro.pl/item545050697_boschmann_sub_pod_siedzenie_140w_wzmac_pilot_0558.html

lub

http://www.allegro.pl/item543480384_pioneer_ts_wx22a_subwoofer_aktywny_150w_pod_fotel.html

 

Co sadzice o takim pomysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS 510 posiada wyjście AUX. Wtyczka nr 3 z 12 pinami (pod bezpiecznikiem): Pin2 - kanał prawy, Pin3 - masa, Pin8 - kanał lewy. Sterowanie wzmakiem można podłączyć we wtyczce nr4 z 12 pinami spod Pinu 10 (sterowanie załączeniem zmieniarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes naprawe godnym znawca tych sprzetow...:)

Pozdrowka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko rozpiska pinów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiek1981

czy piny na wyjście RCA trzeba jakoś aktywować? Próbowałem podłączyć wzmacniacz pod piny jw i nic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z tym fachowcem to bym nie przesadzał. AUX to WEJŚCIE sygnału a nie wyjście...

możesz sobie podłączyć sygnał DO nawi np z zewnętrznego MP3 playera.

RNS 510 nie ma jako takiego wyjścia na wzmacniacz. można przełączyć urządzenie w tryb DYNAUDIO po czym siła sygnału się zmniejsza na standardowych wyjściach głośnikowych (zmienia się też charakterystyka wyjścia).

żeby zastosować zewnętrzny wzmacniacz musisz mieć specjalną przejściówkę, która obniża sygnał wyjściowy ze wzmacniacza wewnętrznego navi. możesz też wykorzystać jeden pin (nie pamiętam który a nie chce mi się wyciągać navi z ramki) do wystartowania wzmacniacza. opis pinów powinieneś mieć na naklejce na nawigacji.

 

tutaj masz opis zamontowania wzmacniaczy pasujących w fabryczne miejsce wzmacniacza dynaudio:

klik

 

a swoją drogą to wyjście na wzmacniacz powinno mieć 4 kanały (lewy/prawy przód, lewy/prawy tył) więc jakby z automatu te piny odpadają

 

ps. co do jednego Jetta_GT ma rację: z wejścia zmieniarki można też wystartować wzmacniacz

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisałem, że to rozpiska pinów :D

 

Fakt, taka gamma V ma cztery kanały, a nowsze radia, nawigacje juz nie :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i zwracam honor. mfd 2 ma wyjście na wzmacniacz i faktycznie tylko 2 kanały...

wybaczysz mi? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remis... do przerwy :)

 

PS. Sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświeżyć temat. Otóż mam "problem" z moim nowym RNS510. Po zamontowaniu go odnoszę wrażenie że gra gorzej od mojego poprzedniego rcd310. I grzebiąc po forum znalazłem post kolegi m3iaz, który opisuje, cytuję: "RNS 510 nie ma jako takiego wyjścia na wzmacniacz. można przełączyć urządzenie w tryb DYNAUDIO po czym siła sygnału się zmniejsza na standardowych wyjściach głośnikowych (zmienia się też charakterystyka wyjścia)." W moim RNS 510 na wyświetlaczu kiedy pojawia się logo VW jest też napis Dunaudio. Czyli wnioskując poprzedni właściciel używał to radyjko w tym systemie. Mój pasio nie ma dynaudio. Czy to może być przyczyną marnej jakości dźwięku z RNS-a? Jężeli tak to w jaki sposób to przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to można to przestawić VAgiem logując się w radiu, gdzieś to było opisane chyba w temacie o założeniu zestawu Dynaudio albo o tym jak sie zmienia z rcd310 na rns. Zaraz pewnie się ktoś odezwie, kto zna dokładną procedurę kodowania ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Irek widze że napisałeś post na forum ale nikt Ci nie odpowiedział....mam dokładnie ten sam problem co Ty...czyli zmieniłem radio i po włączeniu pojawia się logo Dynaudio...fakt radio nie gra tak jak powinno jak się uporałeś z tym problemem ???? Czy jest możliwosc przekodowania tego czy moze dokupienie wzmacniacza Dynaudio do standartowych głośniczków ??? Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RNS 510 posiada wyjście AUX. Wtyczka nr 3 z 12 pinami (pod bezpiecznikiem): Pin2 - kanał prawy, Pin3 - masa, Pin8 - kanał lewy. Sterowanie wzmakiem można podłączyć we wtyczce nr4 z 12 pinami spod Pinu 10 (sterowanie załączeniem zmieniarki)

 

Witam. Chciałbym odświeżyc troche temat poniewaz zakupiłem niedawno Rns 510 i chciałbym podlaczyc wzmacniacz. Wiem juz ze Aux nie dziala tak jak w MFD2 to raz a dwa ze zalaczanie wzmakiem ( sterowanie zalaczaniem zmieniarki) działa jakby na stale i nie rozlacza w momencie kiedy wylacze radio czy tez wyciagne kluczyk ze stacyjki. Pytanie brzmi, dlaczego rns 510 daje ciagle napiecie w pinie 10? W poprzednim radiu odrazu sie rozlaczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Irek widze że napisałeś post na forum ale nikt Ci nie odpowiedział....mam dokładnie ten sam problem co Ty...czyli zmieniłem radio i po włączeniu pojawia się logo Dynaudio...fakt radio nie gra tak jak powinno jak się uporałeś z tym problemem ???? Czy jest możliwosc przekodowania tego czy moze dokupienie wzmacniacza Dynaudio do standartowych głośniczków ??? Pozdawiam

 

To się załatwia odpowiednim kodowanie radia.

W pomocniku kodowania w adaptacjach jest opisane co trzeba, trzeba tylko mieć dostęp do VCDSa

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie brzmi, dlaczego rns 510 daje ciagle napiecie w pinie 10?

Rozłącza, rozłącza tylko po pewnym czasie. Podobnie z włączeniem, odryglujesz zamek a na pinie już jest napięcie. Cała rzecz w tym, że chodzi o szybki start systemu audio, zebyś nie musiał czekać (choć i tak to chwilę trwa np. pokazanie obrazu z kamery wstecznej). Podłącz sobie kontrolkę pod pin to zobaczysz. Ja mam podświetlaną skrzynię basową to wiem kiedy zanika i pojawia się napięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,że odkopuję kotleta ,ale mam jeszcze pytanie czy można ewentualnie podpiąć pod głośniki konwenter HI-LO - w avensisie miałem tak wyprowadzony "sygnał" :) z fabrycznego radia i działało bez problemów. Nie wiem czy nie będzie jakiś problemów z can-em itp. więc wolę wpierw zapytać fachowców. Sterowanie wzmakiem wezmę tak jak napisaliście z pinu 10 pod zmieniarkę.

Do paska chcę wrzucić jedynie niewielkiego suba i obudowe zrobić w kole zapasowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odgrzeje kotleta jeszcze raz. a robie to po to aby dowiedziec sie czy ktos posiada zdjecia jak podlaczal wzmaka pod rns 510. zdjecia bardzo pomogly by mi w podlaczeniu wzmaka, a nie chce placic za to zapewne pare dobrych zl. a drugie pytanie to takie gdzie najlepiej podlaczyc zasilanie do wzmaka(wiem ze do aku tylko ktoredy puscic kabel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności