Skocz do zawartości
semaj

Płyn chłodniczy ma kolor rdzy - o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rok temu robiłem rozrząd i przy okazji była wymiana pompy wody i całego płynu chłodniczego.

Od jakiegoś czasu stopniowo ubywa mi płynu chłodniczego (głównie po ostrzejszej jeździe, ale nie ma na to reguły) , ale nie to jest głównym moim zmartwieniem.

 

Martwi mnie, że nie wiem, czemu płyn chłodniczy ma kolor rdzy. Czy możecie pomóc poprzez sugestie, co się dzieje?

Które elementy w układzie chłodzenia zawierają w sobie żelazo i można by je podejrzewać o wewnętrzne rdzewienie??

 

 

pozdr,

Semaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem płynu chłodniczego jest nie tylko chłodzenie ale też zbieranie rdzy. Więc niezliczone elementy w silniku zostają "przepłukane" przez ten płyn, a rdza osadza się głownie w zbiorniku wyrównawczym. Ja ostatnio po prostu wymieniłem zbiornik wyrównawczy a cały płyn został wypłukany z auta i wszystko pięknie "różowo" jest. Z wiekem auta to chyba normalne w vag'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma rdzawy kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzęki panowie, a czy przy okazji wymiany płynu chłodniczego można wypłukać cały układ jakąś chemią pozbywającą się rdzy ???

tylko tak hipotetycznie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taki kolor , kiedyś dolałem awaryjnie borygo do chłodnicy i myślałem, że przez to ten kolor rdzy... Spuściłem cały płyn. Układ przepłukałem z 4 razy woda zdemineralizowaną,do chwili aż przestała zmieniać kolor i dopiero wtedy wlałem g12. to było jakieś 6 miesięcy temu, na razie kolor się nie zmienił.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko tak hipotetycznie pytam
dobrze że pytasz bo ja nie pytałem tylko wlałem ten super środek i jak przeczyścił tak chłodnica do wymiany. Swoją droga specyfik był ok tylko układ trochę za stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności