Skocz do zawartości
dlugiiii

rodzaje pokrywy zaworów 1.8T ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyła mi się przykra sprawa.Majsterkując koło turbiny czasami naciągałem rurkę odmy,która była przykręcona z tyłu do pokrywy zaworów.Po złożeniu wszystkiego podczas jazdy dochodziły zapachy spalonego oleju.Pomyślałem,że uszczelka puściła ,więc podniosłem dekiel i zacząłem go czyścić.Okazało się,że kawałek tylniej ścianki razem z tuleją na śróbkę wyrwałem .Nie jest to dużo ,ale przez otwór który powstał leje się olej.Jutro spróbuje ,aby na warsztacie pospawali mi pokrywę.Nie jest to łatwe(aluminium) i będzie trzeba dobrze podszlifować,bo odłamana część troszkę odstaje od równości dolegania do uszczelki.

 

Czy kupując dekiel do 1.8T(np: od audi,passata) wszystkie pokrywy zaworów(klawiatury) są takie same jeżeli są podobne czy różnią się wewnętrznymi wymiarami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dobierał pokrywę, po kodzie silnika to raczej nie powinny się różnić, chociaż reki uciąć sobie nie dam :P

 

Edit: Wg. ETKI APU, ANB i AEB pokrywa jest ta sama;) (Czuję, że Jurek zaraz to zweryfikuje :P)

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugiiii

 

Passat 3B

058 103 475F - pokrywa rozrządu(klawiatury):silnik AEB nadw. >> 3B-W-120 000.

 

06B 103 475D - pokrywa rozrządu(klawiatury): silniki AEB/ANB/APU nadw. 3B-W-120 001>>

 

EDIT

 

Audi A4

058 103 475F - MY 1995-1997.Silnik AEB

06B 103 475D - MY 1998-1999.Silnik AEB/AJL.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek dzięki :)

 

Czyli muszę się sugerować,albo moim znaczeniem silnika AEB albo ANB/APU? Dobrze zrozumiałem ?:P sorry,ale trochę się dzisiaj narobiłem i mało kontaktuje :)

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek dzięki :)

 

Czyli muszę się sugerować,albo moim znaczeniem silnika AEB albo ANB/APU? Dobrze zrozumiałem ?:P

 

Zwróć uwagą na nr nadwozia "od">> i >>"do"- pokrywy różnią się numerami.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak już kupisz nową pokrywę to ją wypiaskuj i pomaluj proszkowo np. na czarno. Efekt powala, bo o wiele lepiej wygląda niż stara, plastikowa pokrywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że nie będę musiał kupować nowej \używanej pokrywy,bo w końcu to tylko pokrywa ;) Oddałem do warsztatu który spawa m.in głowice i inne rzeczy też z aluminium.Podobno pokrywa jest nie w 100% z aluminium to nie gwarantuje mi że się uda pospawać.Nadzieja jest ...:) Koszt naprawy ok 50zł.

Koszt w serwisie nowej 350zł.

Używane 70-150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam do takich rzeczy - keju do aluminum - dwu skladnikowy na bazie żywic jak zastyga staje sie jak aluminum, a koszt 25zl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mi zagwarantował,że jeżeli ten materiał podda się na lutowanie jako aluminium to wytrzymałość będzie duża,prawie jak oryginał.Napewno przydałoby się w tym miejscu wzmocnić takim klejem.

 

Odebrałem pokrywe i gościu ładnie to zalał :) wyprostował,pospawał i wzmocnił miejsce koło tulejki,która trzyma odme.Koszt 50zł.Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności