Skocz do zawartości
Gość KAYACZEK

Passat 1.9 TDI 2002 130KM Tiptronic wycie skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KAYACZEK

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc.

Od jakiegoś czsu zauważyłem że zaczyna mi wyć skrzynia biegów między 90-105km/h nie robi to różnicy czy na 4 czy na 5

gdy puszcze pedał gazu to cichnie a jak trzymam na równym to wyje.

Gdy silnik jest jeszcze zimny to praktycznie wogółe tego nie słychać..

Co może być przyczyną?

 

Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest dzwiek? I czy to na pewno ze skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łożyska w skrzyni biegów. jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Proponowalbym zainteresowac sie szczelnoscia, poziomem i jakoscia oleju w przekladni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Najlepiej wykonac wymiany oleju i filtra. Jeżeli skrzynia ma duży przebieg to prawdopodobnie potrzebny bedzie jej remont ale to raczej sie nie oplaca i lepiej kupic dobrego manuala i znaleźć firmę która zrobi przekładkę - wyjdzie prawdopodobnie podobny koszt.

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAYACZEK

olej i filtr wymieniałem przy 180000 km a teraz ma 215000km olej i filtr OE VW

To musi być ze skrzyni biegów bo jak przełącze na N to nie wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pdlubala

Ostatnio miałem taki sam przypadek ze skrznią 6 biegową. Przebieg 110 tyś. km. Przyczyną wycia była wada fabryczna łożyska wałeczkowo-stożkowego 44,4x95x27,5 na głównym wałku. Koszt łożyska to ok.300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAYACZEK

Wczoraj wstawiłem auto do SAMKO.

Uszkodzony lokap szkrzyni biegów i wymiana sprzęgła :-( troszke zabolało ale jak trzeba to trzeba

wymiana konwentera pompy oleju skrzyni i łożysko ok 35000 netto

Jutro ma być do odbioru

 

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

 

a i oczywiście przegląd skrzyni biegów bo bez tego nie chcieli dać gwarancji na całą usługe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wstawiłem auto do SAMKO.

Uszkodzony lokap szkrzyni biegów i wymiana sprzęgła troszke zabolało ale jak trzeba to trzeba

wymiana konwentera pompy oleju skrzyni i łożysko ok 35000 netto

 

No kolego chyba Ci się zera namnożyły.No chyba,że po tej naprawie wrzucą Ci tą skrzynie do drugiego Passka przynajmniej z 2004 roku;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwerter, pompa skrzyni i łożysko za 3500? wraz z przeglądem rozbiórką i złożeniem? To udało ci się tanio, a konwerter na pewno regenerowany. Do tego nowy olej bo bez tego się nie obejdzie przy rozbiórce. No zostałeś potraktowany łagodnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAYACZEK

3500 zł netto. za dużo jedno zero mi się klikneło..

 

Tak macie rację że to nie dużo całe szczęście że pracuje tam mój kolega bo normalnie taka usługa kosztuje od 4000 do 6000netto .... szok..

 

Koledzy jak byście mieli proplem z automatem to mogę was poznać super gość i najważniejsze jeden z niewielu speców w tej dziedzinie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka usługa kosztuje od 4000 do 6000netto .... szok

Wiedza której my nie mamy tyle kosztuje. :P

Koledzy jak byście mieli proplem z automatem to mogę was poznać super gość i najważniejsze jeden z niewielu speców w tej dziedzinie..

Ja mam za daleko, ale załatw jaką zniżkę dla forumowiczów i wrzuć do działu "polecam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Szukam na forum i szukam i nie wiem jak sprawdzić w moim passacie poziom oleju w automacie. Czy z tym muszę jechać do serwisu, bo w manualach był korek a tu jest też jakiś korek? Jeżeli tak to gdzie, ma ktoś jakieś zdjęcie, zrzut z instrukcji, którym może się pochwalić? Bardzo proszę ...

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz kolego zwykłą skrzynię bez tiptronica bo tylko widzę silnik 101KM i taka skrzynia ma 4 biegi- to zobacz to :

1. http://www.automatik-getriebe-berlin.de/automatikgetriebefaupel/audi/oelk01N.pdf

 

Jeżeli masz jednak tiptronica i w niej 5 biegów to looknij tu :

 

2. http://www.automatik-getriebe-berlin.de/automatikgetriebefaupel/audi/oelk5HP19FL.pdf

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bozydar

Mój problem:

Gdy zwiększałem prędkość to auto strasznie szumiało, buczało trudno określić gdy puszczałem gaz strasznie buczało. Mówię to w czasie przeszłym bo rozwiązałem problem, oczywiście nie odbyło się to bez mechanika jego usługa 400 zł części z olejem do skrzyni 510 zł

Wymiana:

Łożysko na wałku atakującym

2x łożyska na mechanizmie różnicowym

Łożysko oporowe

simering

Olej do skrzyni

Efekt:

Autko chodzi cicho teraz i przyjemnie

Skrzynia 6-biegowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem:

Gdy zwiększałem prędkość to auto strasznie szumiało, buczało trudno określić gdy puszczałem gaz strasznie buczało. Mówię to w czasie przeszłym bo rozwiązałem problem, oczywiście nie odbyło się to bez mechanika jego usługa 400 zł części z olejem do skrzyni 510 zł

Wymiana:

Łożysko na wałku atakującym

2x łożyska na mechanizmie różnicowym

Łożysko oporowe

simering

Olej do skrzyni

Efekt:

Autko chodzi cicho teraz i przyjemnie

Skrzynia 6-biegowa

 

Ile czasu trwala naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem z tiptronic a mianowicie standardowo zmienia biegi przy 1800-2000 obr. Kiedy jadę 90-100km/h obrotomierz wskazuje mi 1800-1900 obrotów. Jednak podczas ostrej jazdy (wyprzedzanie itp.), kiedy przełącza mi z 4 na 5, zaczyna zwiększać obroty, tzn. prędkość 90 km/h a obroty wzrastają do 2000 obr/min. potem analogicznie do prędkości. przy 120-130km/h mam blisko 3000obr. Dodatkowo kiedy dotknę tę srebrną osłonę przy drążku od biegów jest ciepły. Co to może być? (może olej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że przegrzewa się skrzynia... co może być np. za mały poziom oleju w skrzyni jak i dyferencjale, zapchany filtr, zapchana chłodnica - obieg skrzyni ale i również duży obieg, sprzęgło-konwerter... zerknąć jaką ma temperaturę skrzynia po ostrej jeździe za pomocą laptopa - ale jak czujesz na gałce to na bank skrzynia co najmniej do wymiany oleju i filtra lub uzupełnienie oleju.

 

Pojeździsz jeszcze trochę z takimi objawami, to szykuj się na wymianę skrzyni, bo nic tak nie szkodzi jak za wysoka temperatura.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tiptronica, i również obudowa po ostrej jeździe jest gorąca.

 

U mnie możliwe że przyczyną jest fak że skrzynia zwleka ze zmianą biegu ( dźwignia w poz. automat ) tzn przeciąga strasznie, dlatego staram się używać tipa, bo wiadomo że takie przeciąganie to większe zużycie paliwa.

 

Olej i filtr miałem zmieniany 3 tygodnie temu, skrzynia przeciąga jak przeciągała.... może to wina sprzęgła..

 

Majonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a powiedzcie mi warto wymieniać olej w tiptroniku ? bo rozmawiałem kiedyś z kolesiem co się właśnie zajmuje naprawa automatów i powiedział żeby nie ruszać oleju w tiptroniku bu będę musiał go zmieniać dosłownie co parę tysięcy km żeby działała jak powinna bo nowe oleje mają inne właściwości iwg... ile w tym prawdy Panowie i Panie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności